Omikrona dēļ Honkongā gatavojas nogalināt 2000 kāmīšus

© Pixabay.com

Honkongā kāmīšu saimnieki ir saniknoti par varasiestāžu lēmumu iznīcināt līdz pat 2000 mazo dzīvnieciņu, kas tiek pamatots ar bažām par koronavīrusa izplatīšanos no kāmīšiem uz cilvēkiem, vēsta lsm.lv.

Covid-19 pandēmijas laikā Honkonga ir saskārusies ar ārkārtīgi stingriem ierobežojumiem. Skolas un sporta zāles ir slēgtas, restorāni drīkst strādāt tikai līdz pulksten 18. Bērnu rotaļu laukumi ir aizzīmogoti ar lenti.

Iedzīvotāji ir samierinājušies ar valdības īstenoto “nulles kovida” stratēģiju, taču, kad valdība izsludināja lēmumu par 2000 kāmīšu iemidzināšanu, tas izraisīja neapmierinātību daudzos mājdzīvnieku saimniekos. Amatpersonas aizbildinājās, ka grauzēji varētu pārnēsāt vīrusu, ziņo “The Washington Post”.

Protesti uzliesmoja pēc tam, kad valdība pagājušonedēļ paziņoja, ka no zooveikaliem pēc 22. decembra iegādātie kāmji ir potenciāli inficēti ar koronavīrusu. Tas noticis pēc tam, kad vairāki no Nīderlandes importētie kāmji uzrādīja pozitīvu Covid-19 testu.

Amatpersonas “stingri ieteica”, lai mīluļu īpašnieki nodod kāmjus varasiestādēm. Lauksaimniecības, zivsaimniecības un dabas aizsardzības departaments sācis nogalināt mazos dzīvnieciņus no “Little Boss” zooveikala, kur inficētie kāmji atrasti pēc tam, kad kāds 23 gadus vecs strādnieks ir ticis inficēts. Daļa neapzinīgo saimnieku panikā ir pametuši kāmīšus likteņa varā lielpilsētas ieklās.