okeāns

2.jun
Oregonas (ASV) pludmalē izskalota zivs. Tas varētu nešķist nekas pārsteidzošs. Tomēr kaut ko tādu nenākas bieži redzēt. Cilvēki to nodēvējuši par "briesmoni", raksta "The Sun".
5.okt 2023
Japāna ceturtdien sāka otras daļas attīrīta ūdens no Fukušimas atomelektrostacijas (AES) novadīšanu Klusajā okeānā, paziņoja kodolstacijas operatorkompānija TEPCO.
29.apr 2023
Globālais vidējais ūdens līmenis jūrās un okeānos, kā arī ūdens temperatūra 2022.gadā sasniedza jaunu rekordu satelītu novērojumu vēsturē, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, atsaucoties uz Pasaules Meteoroloģijas organizācijas ziņojumu.
5.mar 2023
Atlantijas okeānā zvejnieks nozvejojis iespaidīga vecuma un izmēra cietgliemeni, vēsta "UPI".
31.dec 2022
Kristofers Lastra no Havaju salām ir dzimis laimes krekliņā, jo viņam par mata tiesu izdevās izglābties no traģēdijas, vēsta "UPI".
9.aug 2022
Organizācijas "Ocean Exploration Trus" pētnieki, veicot Klusā okeāna dzelmes izpēti, pamanīja neparastu radību, ziņo "Daily Star".
30.jūl 2022
Klusajā okeānā zinātnieki nejauši nofilmēja apbrīnojamo jūras radījumu Solumbellula. Reto dzīvnieku pamanīja zinātnieki no pētniecības kuģa Nautilus, izmantojot attālināti vadāmu aparātu neatzīmētā zemūdens kalnā salu grupā uz rietumiem no Havaju salām, raksta Cnet.
28.nov 2021
Pāris no Kanādas 2015. gadā, aizvadot brīvdienas Floridā, nolēma iemest okeāna pudeli ar zīmīti.
16.okt 2021
Divi draugi 3. septembrī devās burāt. Nekas neliecienāja par to, ka šis nelielais izbrauciens izvērtīsies īstā "murgā" 29. dienu garumā, raksta "People".
18.sep 2021
Nīderlandiešu taksidermists sociālajā medijā "Instagram" publicē baisas fotogrāfijas, kurās ir redzams, kādas radības mīt dziļi zem ūdens, vēsta "Zenger".
7.aug 2021
Medijs Reuters publicējis stāstu par kādu mazu meitenīti, kura Rio vāc plastmasas atkritumus, kas tiek izskaloti okeāna krastā.
24.jūl 2021
ASV, Oregonas štatā esošājā pludmalē izskalots neparasta "radība", kas pārsteidza vietējās amatpersonas, vēsta "Mirror".
19.jun 2021
Taizemes, Koh Losin salas ziemeļrietumu pusē ūdens dzīlēs atrasti milzīgi zvejas tīkli. Ūdenslīdēji dodoties pētīt okenā dzelmi pamanījuši, ko pavisam neparastu. Pāri koraļļiem gulstas milzu zvejas tīkli.
13.apr 2021
Japānas valdība apstiprinājusi plānu novadīt okeānā vairāk nekā miljonu tonnu attīrīta ūdens no Fukušimas atomelektrostacijas, otrdien paziņojis Japānas premjerministrs Josihide Suga.
18.feb 2021
Klusā okeānā dienviddaļā izglābts jūrnieks no Lietuvas, kas iekritis okeānā no kravas kuģa un pavadījis ūdenī 16 stundas, paziņojuši Franču Polinēzijas glābšanas dienesti.
14.jan 2020
Ūdens temperatūra pasaules okeānos 2019.gadā bijusi visaugstākā kopš šādu mērījumu veikšanas sākuma, un tie sasilst arvien straujāk, konstatēts otrdien publicētā pētījumā.
4.aug 2019
Floridā ar lielu traģēdiju beidzies kāda pāra medusmēnesis, vēsta "The Mirror".
photo_camera
18.jan 2019
Šī kļuva par vienu lielākajām haizivīm, kurai blakus izdevies peldēt cilvēkiem, informē CNN.
30.nov 2018
Jaunzēlandē pēdējās nedēļas laikā krastā izmetušās un gājušas bojā vairāk nekā 200 grindas jeb melnie delfīni, piektdien paziņojušas varasiestādes.
22.okt 2018
Kas dzīvo jūras dzīlēs, ir ar taustekļiem un ilkņiem, un izskatās kā vista bez galvas? Protams, ka bezgalvas vistas briesmonis.