Talsus mēdz dēvēt par deviņu pakalnu pilsētu, un tie ir pilsētas vizītkarte. Nu jau vairākus gadus par Talsu brendu kļuvusi arī Pendele. Viņa piedalās gan svinīgos pasākumos, gan bērnu svētkos un var izjokot arī deputātus. Mums Pendele parāda, kā izgatavot vistas cepeti no… dvieļa.
Ērgļu novada pašvaldība arī šogad rīko meža cirsmu atklātu izsoli ar augšupejošu soli nekustamajos īpašumos "Braki" un "Gaitnieki", liecina paziņojums pašvaldības mājaslapā.
Šodien Rīgā, Pulka ielā ar Valsts prezidenta Egila Levita piedalīšanos atklāja četru muzeju 30 000 kvadrātmetru lielu krātuvi. Krātuve nodrošinās četru valsts muzeju specifiskās vajadzības Latvijas nacionālo dārgumu glabāšanai 21.gadsimtam atbilstošos apstākļos. Vairāk nekā 30 000 kvadrātmetru lielā krātuve glabās apjomīgāko Latvijas vēstures liecību un mākslas priekšmetu kolekciju vienuviet - aptuveni divus miljonus Latvijas muzeju kolekciju vienību, kam pievienosies aizvien jauni krājumi.
Četri ēkas lietotāji būs Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rakstniecības un mūzikas muzejs un LKA Rīgas Kino muzejs.
Skrindu dzimtas muzejs Daugavpils novada Vaboles pagastā ir īsts novadpētniecības muzejs, kas iepazīstina gan ar brāļu Skrindu ieguldījumu izglītības jomā, gan citu Latgalei nozīmīgu cilvēku devumu, kopjot Latgales kultūras dzīvi un latgaliešu valodu. Muzejs teju gadsimta ceturkšņa garumā uzkrājis plašu materiālu par darba un sadzīves tradīcijām Daugavpils novadā (Vaboles, Līksnas, Kalupes un Nīcgales pagastā). Te tiek rīkotas kulinārās meistarklases, radošās un amata prasmju darbnīcas, pasākumi. Ik gadu top publikācijas un izstādes. Izdotas četras grāmatas.
Aizsardzības ministrijā notika svinīgs pasākums, kura laikā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš nodeva Nacionālo bruņoto spēku karavīra formas tērpu Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejam.
Piektdien pēc divu gadu ilgas renovācijas apmeklētājiem tika atvērta Igaunijas Jūras muzeja jaunā ekspozīcija, piedāvājot aplūkot īstu 700 gadus vecu kuģa vraku un vēl citus 50 interaktīvus eksponātus.
Ceturtdien, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Ārlietu ministrijā notika svinīgs pasākums, kurā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pasniedza Rakstniecības un mūzikas muzejam franču komponistam Vensānam d’Endī (Vincent d'Indy) 1923. gadā dāvinātu Latvijas radošās inteliģences pateicības vēstuli par veiksmīgo diriģēšanu vairākos koncertos Latvijas Nacionālajā operā. Pasākuma laikā Ārlietu ministrija saņēma diplomāta, publicista un sabiedriskā darbinieka Alfreda Bīlmaņa gleznu dāvinājumu.
Valmieras muzejs šogad atzīmēja 60 gadu jubileju. Kopš 2002. gada, kad tas nonāca pašvaldības pārziņā, muzeja kompleksa ēkas tiek pakāpeniski atjaunotas. Šobrīd rindā uz rekonstrukciju gaida senākā pilsētas būve – vecās aptiekas ēka, kurā bija izvietota daļa pastāvīgās ekspozīcijas, kas tagad nav pieejama. Taču tajā joprojām ir daudz ko redzēt – tostarp valsts simtgadei veltīto izstādi.
Lai muzeji piesaistītu apmeklētājus informatīvi tik blīvajā laikmetā, tiem jāmainās ne tikai vizuāli, bet arī saturiski. Latvijas muzeji progresē, taču pietrūkst līdzekļu jaunu ekspozīciju iekārtošanai, atzīst nozares speciālisti.
Policija Francijas dienvidos trešdien aizturējusi vīrieti, kurš naktī ielauzās arheoloģijas muzejā un draudēja pārvērst to "ellē", vēsta ziņu aģentūra LETA.
Vīrietis tika aizturēts "bez pretošanās un vardarbības" neilgi pēc plkst.11 (plkst.12 pēc Latvijas laika) Senrafaelas arheoloģijas muzeja dārzā, paziņojušas varasiestādes.
Jūrmalas dome no restaurētas ēkas Dubultos, Pils ielā 1, liek izvākties nesen izveidotajam "Zaļās atmodas" muzejam, lai gan ēkas restaurēšanai pašvaldība saņēma valsts budžeta naudu pret solījumu tajā veidot kultūrvides centru, vēstīja raidījums "TV3 Ziņas".
Andreja Upīša memoriālā muzeja ekspozīcija ir aplūkojama divās vietās – viņa bijušajā Rīgas dzīvoklī un mājā Skrīveros. Ēka, kopš rakstnieks 1952. gadā to atdāvināja valstij, nav piedzīvojusi pārvērtības, savukārt pēdējās ekspozīcijas izmaiņas notikušas pirms vairākiem gadiem. Lai gan muzeja darbiniekiem ir labas idejas, kā atdzīvināt to, taču viss atduras pret finansējuma trūkumu. Arī Kultūras ministrijas programma Mantojums 2018, kas paredzēja uz Latvijas simtgadi sakārtot tās pārziņā esošos muzejus, tā arī palikusi kā laba iecere.
Mēslainē izsviestās lietas SIA Liepājas RAS apsaimniekotajā atkritumu poligonā Ķīvītes dzīvo savu otro, kas zina, arī trešo un varbūt pat ceturto dzīvi. Lietas tiek izglābtas no samīcīšanas poligona kalnā, un daļu no tām varētu apskaust pat lielie muzeji. Piemēram, koka slidu. Unikāls eksemplārs.
Luvra Francijā ir viens no pasaules muzejiem, kura darbinieki nepatīkamā veidā izbauda tūristu «uzlidojumus». Par Luvras tūristiem – selfijotājiem klīst vienlaikus anekdotiski smieklīgi un ironiski pastāsti – kāds bildējas teju vai pie katra staba, cits – meklē topa gleznas, lai pāris sekunžu ilgā foto sesijā iemūžinātos un ierakstītu sociālajos tīklos «Es te biju».
Augustā pirms trim gadiem muzeji uz daļēji publisku atvadu pasākumu bija uzaicinājuši žurnālistus un ļāva ieskatīties savās krājumu glabātavās, kur nepiederošām personām parasti ieeja ir liegta. Vairāki muzeji gatavojās krājumu pārvešanai uz jaunām, modernām telpām, kuru tolaik vēl nebija nemaz, bet tagad ir gandrīz uzbūvētas. Muzeju krātuvju kompleksā Pulka ielā 8 ir paveikti 85 procenti no plānotajiem darbiem.
No 2019. gada 11. jūlija līdz 29. septembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) būs skatāma muzeja trīsdesmit gadu jubilejai veltīta izstāde “REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS”.