muguras sāpes

26.okt
Viena no kaitīgākajām lietām, ko var nodarīt savam ķermenim, ir nedarīt neko. Mazkustība var kaitēt ķermenim, un tas var būt bīstamāks dzīves ilgumam un nopietnu slimību riskam, nekā varētu domāt.
10.sep
Šī pašmasāžas tehnikas var izmantot pie saspringtas, sāpošas muguras, lai atslābinātu muguras muskuļu pēc garas darba dienas vai treniņa.
10.jūl
Sertificēta fizioterapeite Madara Sirmace, kas specializējas psihiskajā veselībā, uzsver: “Sāpes nav norma. Neignorē tās, rīkojies!” Cik daudzi no mums ikdienā par to aizdomājas? Vai tomēr muguras sāpes ir kļuvušas par neatņemamu rutīnas sastāvdaļu? Toties tā nevajadzētu būt. Lasi tālāk un uzzini, kā parūpēties par muguru.
13.mar
Kamēr mugura nesāp un jūtas labi, mēdzam pat piemirst, cik svarīga ir tās veselība. Muguras veselība un laba stāja ir ļoti būtiska ne vien kopējai pašsajūtai, bet arī tam, kā jūtas mūsu iekšējie orgāni un viss organisms.
17.okt 2023
Ja ikdienā regulāri izjūti sāpes muguras lejasdaļā, pie tā var būt vainojamas vairākas lietas. Daudz cīņai ar sāpēm cenšas lietot dažādus medikamentus, tomēr reizēm der mainīt arī dažādus paradumus, lai neizjustu diskomfortu.
6.feb 2021
Kā vienu no veselības problēmām pēdējā gada laikā aptuveni trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (34%) ir norādījuši muguras sāpes, liecina pētījums.
26.jūl 2020
Latvijas vasaras mainīgajos laikapstākļos apsaldēt muguru ir pavisam vienkārši. Ja zināms, ka pie sāpēm nav vainīgs nekas cits kā aukstums, ir veidi, kā mugurai palīdzēt. Diemžēl cilvēki bieži neatšķir, kad muguras sāpju iemesls ir saspringuši muskuļi, bet kad iemesls ir daudz nopietnāks – apsaldētas jeb iekaisušas nieres. Rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” neiroloģe Elīna Malkiela stāsta, cik līdzīgi ir abu saslimšanu simptomi, bet cik atšķirīga to ārstēšana, savukārt farmaceite Amanda Ozoliņa skaidro, kas jāņem vērā, lietojot pretsāpju medikamentus.
11.mar 2020
Mostoties dabai, mostas arī cilvēku vēlme kļūt fiziski aktīvākiem, atbrīvoties no muguras problēmām, atgūt možumu, dzīvot saskaņā ar sevi un neļauties raizēm. Tas prasa gan neatlaidību, gan lielu darbu, kas nav paveicams vienā dienā, tomēr rezultāts ir pūļu vērts. Lai iecerētais izdotos, nepieciešami kompetenti un uzticami konsultanti, kuri palīdzēs gan izprast problēmas būtību, gan iedvesmos to risināt. Padomus sniedz Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri speciālistes.
1.feb 2020
Kakla un spranda sāpju cēloņi var būt dažādi – sākot no nepareizas gulēšanas un stājas, beidzot pat ar tik nopietnu saslimšanu kā meningīts. Sāpes sprandā rada diskomfortu, un tām var pievienoties arī reiboņi, galvassāpes, sāpes pierē un zvanīšana ausīs. Vairāk par ieradumiem un iemesliem, kas rada sāpes sprandā, stāsta aptieku tīkla Apotheka farmaceite Anna Kivleniece.
25.sep 2019
Sāpes ir brīdinājuma signāls par organisma darbības traucējumiem, tāpēc svarīgi atrast sāpju cēloni un to novērst. Ja sāpes ir spēcīgas un turpinās ilgstoši, tās postoši ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti.
26.sep 2018
Kāda sieviete savas muguras sāpes vēlejusies izārstēt ar "brīnumlīdzekli", kura reklāmu ieraudzījusi uz kādas mašīnas, taču līdzeklis diemžēl nav palīdzējis. Par sievietes pieredzi ar uztura bagātinātāju stāsta viņas draugs Rolands, vēsta raidījums "Bez Tabu".
20.sep 2018
Muguras veselības problēmas neizveidojas vienā dienā, tās attīstās pakāpeniski, atzīst Kūrorta rehabilitācijas centra Jaunķemeri ergoterapeites Elza Sebre un Zane Liepiņa. Publicējam viņu sagatavotās atbildes uz Neatkarīgās jautājumiem par to, kā dažāda vecuma cilvēkiem rūpēties par muguras veselību ikdienā, lai problēmas nerastos, un ko darīt, ja tās tomēr piemeklējušas.
16.nov 2017
Muguras sāpes bieži tiek uzskatītas par neatņemamu mūsu laikmeta problēmu. Statistika liecina, ka 70–90% cilvēku mūža laikā kaut reizi ir iesāpējusies mugura, 20–30% gadījumu muguras sāpes kļūt hroniskas, no tiem 5–10% iestājas ilgstoša invaliditāte. Galvenās riska grupas, kam var būt muguras problēmas, ir sievietes, gara auguma cilvēki un tie, kuriem liels liekais svars. Muguras sāpēm ir ļoti daudzveidīgi cēloņi, un to precīza noskaidrošana prasa ārsta palīdzību.
7.sep 2015
Lielāko dienas daļu cilvēki pavada darbā pie datora, tāpēc vide, kādā viņi atrodas, ir svarīga labsajūtai, komfortam un veselības stāvoklim. Lai pārliecinātos, vai darba vieta ir atbilstoša nepieciešamajiem parametriem, kas saudzē cilvēka fizisko veselību, vai ieviestu korekcijas jau esošajā, Māja apkopoja svarīgākās detaļas, kas jāņem vērā, lai rūpētos par savu ērtību darba laikā ar datoru.
8.apr 2015
«Katrā pieņemšanā ir vairāki pacienti, kuri sūdzas par sāpēm plecos. Tā ir ļoti aktuāla un nopietna problēma, kas jārisina nevilcinoties,» uzsver traumatologs ortopēds Jānis Dobelnieks. Viņš skaidro, kāpēc rodas sāpes plecos, kā tās ārstē un kas draud, ja tās neārstē, ar sāpēm mēģinot sadzīvot.
26.mar 2015
Vai zinājāt, ka 70% no hroniskām sāpēm ir tieši muguras sāpes? Statistikas dati gan ir vājš mierinājums muguras sāpju mocītajiem, bet var dot vielu pārdomām pārējiem, arī tiem, kuri visgudri klāsta, ka sāpes esot tikai galvā. «Tam es nekādā gadījumā nepiekrītu,» saka Lāzermedicīnas klīnikas anestezioloģe, reanimatoloģe un algoloģe, medicīnas zinātņu doktore Iveta Golubovska.