Zinātnieki, izmantojot mākslīgo intelektu, veikuši interesantu pētījumu. Viņi ar mākslīgā intelekta palīdzību izveidojuši tipisku krāpnieku fotoattēlus, raksta "Daily Mail".
Mākslīgais intelekts var pārkāpt pamattiesības, tajā skaitā diskriminēt cilvēkus, ja netiek ievēroti vairāki nosacījumi, teikts Latvijas Republikas tiesībsarga uzdevumā veiktajā pētījumā "Mākslīgā intelekta sistēmas un diskriminācijas aspekti". Pašlaik mākslīgā intelekta sistēmas jau ir pārkāpušas cilvēka pamattiesības tādās jomās kā nodarbinātība, izglītība, biometriskā identifikācija un pamatpakalpojumu pieejamība. Arī mākslīgā intelekta pētnieks Vitālijs Komašilovs uz tā izmantošanu raugās pesimistiski, brīdinot sabiedrību nekļūt par starptautisko korporāciju vergiem.
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs no atbildīgajām institūcijām līdz 1.decembrim sagaida konkrētus priekšdarbus attiecībā uz mākslīgā intelekta centra izveidi Latvijā, lai likumprojekta formā tas tiktu virzīts izskatīšanai Saeimā, aģentūru LETA informēja prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.
Tāpat kā neskaitāmi mūsdienu tehnoloģiju uzņēmumi, arī “Google” iegulda lielus līdzekļus mākslīgajā intelektā (MI). Uzņēmums ne tikai virza savus ģeneratīvos MI produktus, bet arī izmanto tehnoloģiju, lai palielinātu produktivitāti. Saskaņā ar izpilddirektora Sundara Pičai teikto, AI tiek izmantots, lai rakstītu aptuveni 25% no “Google” jaunā koda, vēsta “Tech Spot”.
Laikapstākļu prognozēšana vienmēr ir bijis sarežģīts uzdevums, kas prasījis milzīgus datu apjomus un sarežģītus aprēķinus. Līdz ar mākslīgā intelekta (AI) parādīšanos šajā zinātnes jomā notiek revolucionāras pārmaiņas. Mākslīgā intelekta rīki meklē datu modeļus daudzu gadu garumā, lai prognozētu laikapstākļus precīzi un ātrāk nekā tradicionālās metodes. Lūk, kas gaidāms nākotnē, norāda eksperti.
Lai uzlabotu Rīgas pašvaldības darba efektivitāti, vietvara par vienu no šā gada mērķiem izvirzījusi mākslīgā intelekta (MI) rīku testēšanu un ieviešanu savā ikdienas darbā, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģiju straujā attīstība sniedz arvien vairāk iespēju un ievērojami atvieglo ikdienas dzīvi – 68% aptaujāto jauniešu* atzīst, ka MI risinājumi ir ne tikai noderīgi, bet arī palīdz ietaupīt laiku. Interesanti, ka 13% aptaujāto ir atklājuši, ka viņi ikdienā komunicē ar MI ģenerētu draugu, liecina iniciatīvas “Solve for Tomorrow" ietvaros veiktā aptauja
Sociālo tīklu “Facebook” un “Instagram” īpašnieks “Meta” ieviesīs sejas atpazīšanas tehnoloģiju, lai mēģinātu apkarot ļaundarus, kuri krāpnieciski izmanto slavenības reklāmās, vēsta BBC.
Tūkstošiem mākslinieku, tajā skaitā grupas ABBA mūziķis Bjērns Ulveuss, Holivudas aktrise Džuljana Mūra un Nobela prēmijas laureāts Kadzuo Isiguro, parakstījuši paziņojumu, kurā brīdina par mākslīgā intelekta draudiem radošajām industrijām.
Nākotnē lietotnes “TikTok” izstrādātāji vēlas, lai tās platformas saturu vairāk regulētu mākslīgais intelekts, nevis cilvēki. Līdz ar to Ķīnas “ByteDance” grupas meitasuzņēmums likvidē vairākus simtus darbavietu, vēsta manager-magazin.de.
Uzņēmuma “OpenAI” izpilddirektors, kas izveidojis arī “ChatGPT”, Sems Altmans sacīja, ka jau tuvāko pāris tūkstošu dienu laikā cilvēce saskarsies ar superinteliģences parādīšanos, raksta unian.net.
Jauna mākslīgā intelekta lietotne apgalvo, ka tā spēj precīzi noteikt jūsu nāves laiku - tas tiek darīts, lai motivētu lietotājus izdarīt veselīgākas izvēles un dzīvot ilgāk, raksta “nypost.com”.
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Nevadas štats kļūs par pirmo, kas izmantos mākslīgā intelekta (MI) tehnoloģijas, lai izvērtētu pieteikumus bezdarbnieka pabalstiem, vēsta tehnoloģiju portāls “Gizmodo”.
ASV datorprogrammatūras uzņēmums "Microsoft" paudis interesi uzsākt sarunas par mākslīgā intelekta ekselences centra izveidi Latvijā, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Investīciju attīstības aģentūras (LIAA) pārstāvji.
Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks ceturtdien vizītes gaitā Singapūrā brīdinājis par mākslīgā intelekta (AI) negatīvo ietekmi uz sabiedrības struktūru.
Mākslīgais intelekts nu jau iespiedies teju katrā jomā. To savā labā iemācījušies izmantot arī uzņēmēji, uztverot to jau par pastāvīgu ekonomikas elementu. Nenoliedzami – gan jaunie uzņēmumi, gan privātie investori, kas ir populārākais finanšu avots jaunajiem uzņēmējiem, var iegūt ļoti daudz, izmantojot mākslīgo intelektu, tomēr tas rada arī ievērojamus riskus, raksta “wnp.pl”.
Latvijā gandrīz puse jeb 49% jauniešu mācību uzdevumu veikšanai izmanto mākslīgā intelekta risinājumus, liecina "Samsung" konkursa "Solve for Tomorrow" veiktā aptauja.
Pieaugot ģeneratīvo AI modeļu, piemēram, “ChatGPT”, “Gemini” un citu popularitātei, daudzi lietotāji sāk pamanīt, ka to atbilžu kvalitāte arvien samazinās - šīs parādības iemesli ir modeļu apmācīšanai izmantoto datu zemā kvalitāte un fakts, ka arvien vairāk satura veido pats AI, raksta “Computerword”.