Klimats

2.dec 2020
Jaunzēlandes valdība trešdien izsludinājusi ārkārtējo stāvokli klimata jomā, lai veicinātu cīņu pret globālo sasilšanu.
25.sep 2020
Rātslaukumā, pretī Rīgas domei jauniešu klimata kustība "Fridays For Future Latvia" ar akciju atzīmēja Globālā Klimata dienu pievēršot uzmanību klimata krīzei.
6.sep 2020
Līdsas universitātes un Dānijas Meteoroloģijas institūta zinātnieki ir novērtējuši jūras līmeņa celšanās ātrumu pēdējo 20 gadu laikā un nonākuši pie negatīva secinājuma, ziņo "ren.tv".
25.aug 2020
. Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga pirmdien paziņoja, ka ir atgriezusies skolā pēc gadu ilga mācību pārtraukuma, kura laikā viņa rīkoja kampaņu klimata pārmaiņu ierobežošanai.
29.jun 2020
Pirms Jāņiem vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce pavēstīja, ka piedalīsies vairākās vides ministru videokonferencēs ‒ Klimata ambiciozo valstu sanāksmē, Zaļās izaugsmes grupas sanāksmē 22. jūnijā, kā arī 23. jūnijā ES vides ministru neformālajā videokonferencē, lai diskutētu par to, kā jaunais Aprites ekonomikas rīcības plāns, ES Bioloģiskās daudzveidības stratēģija 2030. gadam un klimata politika var sekmēt virzību uz ekonomikas atjaunošanos, izmantojot videi draudzīgus risinājumus.
26.jun 2020
Eiropas zaļā kursa mērķis ir padarīt Eiropas Savienību par pirmo klimata neitrālo kontinentu 2050.gadā. Elektrības nozares vadošā asociācija Eurelectric ir norādījusi, ka ilgtspējīgas enerģētikas nākotne ceļā uz pilnīgu Eiropas enerģētikas dekarbonizāciju būs iespējama, ja tiks veiktas būtiskas tehnoloģiskas izmaiņas ekonomikā, kas kopumā nozīmē, ka būs nepieciešama plašāka elektroenerģijas izmantošana ne tikai transportā, bet arī rūpniecībā un ēku sektorā.
19.jun 2020
Rīgā pie Brīvības pieminekļa norisinās klimata kustības "Fridays for Future Latvia" akcija "Neatgriežamies pie vecajiem ieradumiem", kuras laikā tiek aktualizētas vairākas ar klimatu saistītas problēmas, kas nekur nav pazudušas, taču Covid-19 izraisītās krīzes laikā tām tika mazāk pievērsta uzmanība.
17.jun 2020
Tuvojoties vasaras saulgriežu garajām brīvdienām, “Zaļā josta” vērš sabiedrības uzmanību uz vienreizlietojamo galda trauku un piederumu pārmērīgu lietošanu – piknikos, Jāņu svinībās, ģimenes izbraukumos pie dabas. Vienreizlietojamie plastmasas trauki ir nozīmīgs vides piesārņotājs, kas dabā sadalās mikroplastmasas daļiņās, veicinot jūras piesārņojumu un tās iemītnieku, putnu un dzīvnieku bojāeju. Taču mūsdienās ir pieejamas vairākas videi mazāk kaitīgas alternatīvas vienreizlietojamiem plastmasas traukiem.
5.mai 2020
Teju trīs miljardi cilvēku 2070.gadā dzīvos teritorijās, kur vidējā gaisa temperatūra pārsniegs +29 grādu atzīmi, liecina pētījums.
4.mai 2020
Pandēmija daudziem negaidīti mainījusi ierasto ikdienas ritmu pilnībā vai daļēji apstādinot arī dažādu rūpnīcu darbību un pasažieru pārvadājumus, veicinot gaisa piesārņojuma samazināšanos. Arī uzņēmumi ar savu piemēru aicina cilvēkus ieviest jaunus un videi draudzīgus paradumus; Samsung dalās vienkāršos soļos, kā ikviens no mums var palīdzēt mazināt vides piesārņojumu.
30.jan 2020
Rīgā atklāta pirmā degvielas stacija, kurā iespējams uzpildīties ar saspiesto dabasgāzi CNG – to pašu, ko Latvija pērk no Krievijas. Pagaidām šis ir privāts projekts. Sadarbībā ar Latvijas gāzi to īsteno degvielas mazumtirdzniecības tīkls Virši. Taču valsts atbalsts šim fosilajam degvielas veidam tiek iestrādāts Nacionālajā enerģētikas un klimata plānā, kā arī citos ar to saistītajos dokumentos, kas pēc būtības ir pretrunā stratēģiskajam mērķim – pārstāt izmantot fosilos resursus.
28.jan 2020
Patlaban nav izstrādāts konkrēts plāns, kā ar nodokļu palīdzību veicināt valsts mērķus attiecībā uz klimatneitralitāti, otrdien pēc valdības sēdes preses konferencē atzina ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).
28.jan 2020
Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto stratēģiju Latvijas klimatneitralitātes sasniegšanai līdz 2050.gadam, kurā konkrēti veicamie darbi nav uzskaitīti, tomēr iezīmēta vīzija, kādai Latvijai vajadzētu būt pēc 30 gadiem.
28.jan 2020
Tuvākajās desmitgadēs Latvijai un pārējai pasaulei būs jāatsakās no daudzām emisijas radošām darbībām, šorīt Latvijas Radio uzsvēra vides aizsardzības ministrs Juris Pūce (AP).
27.jan 2020
Ne tikai autoparka nomaiņa piespiedu kārtā, bet arī individuālās apkures aizliegšana pilsētās būs veids, kā Latvija virzīsies uz valdības pasludināto klimata neitralitāti 2050. gadā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce atskaitījies par gada laikā paveikto un turpmākajiem plāniem savā pārraudzības jomā.
16.jan 2020
Lai sasniegtu Nacionālā enerģētikas klimata plāna mērķus, iedzīvotājiem nāksies mainīt paradumus, bet tautsaimniecībai – pāriet uz zaļāku saimniekošanu. Visvairāk tas skars lauksaimniecības un transporta nozari.
14.jan 2020
Eiropas Savienība (ES) ir apņēmusies līdz 2050.gadam kļūt par pirmo klimatneitrālo pasaules daļu, izmantojot Eiropas zaļā kursa investīciju plānu, ar kuru tiks tiks aktivizētas publiskās investīcijas, piesaistot investīcijas vismaz triljons eiro apmērā.
photo_camera
12.jan 2020
Vētrās ASV dienvidos dzīvību zaudējuši vismaz 11 cilvēki un tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes, ziņo mediji.
8.jan 2020
2019.gads bijis otrs karstākais novērojumu vēsturē, secinājis Eiropas Savienības (ES) Kopernika Klimata izmaiņu dienests (C3S).
30.dec 2019
Klimata aktīvistes Grētas Tūnbergas dusmīgais How dare you? ir pelnījis nonākt gada citātu krātuvē ne jau tāpēc, ka viena dusmīga zviedru pusaudze, stāvēdama Apvienoto Nāciju tribīnē, šādi kaunināja pasaules līderus. Simboliskajam kauna traipam, ko Eiropas Savienība ar milzu entuziasmu metusies mazgāt – klimata pārmaiņu un pielāgošanās biznesam – būs neatgriezeniskas sekas uz mūsu visu dzīvi.