Saeimas vēlēšanās uzvarējusī "Jaunā vienotība" (JV) sarunās ar potenciālajiem partneriem piedāvās vienoties par četrām nākamās valdības darba prioritātēm, atbildības sfēras starp partijām solot dalot tikai pēc tam, šorīt intervijā Latvijas Radio stāstīja JV politiķis, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.
Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, koalīcijas partneru attiecības kļūst aizvien stūrainākas un netiek laista garām neviena iespēja kaut nedaudz iedragāt oktobra konkurentu izredzes izveidot pēc iespējas plašāku pārstāvniecību parlamentā. Šajā kontekstā elegants gājiens izdevies “Jaunajai Vienotībai”, kas īsi pirms vēlēšanām pārliecinājusi tuvākās konkurentes “latvisko partiju” līgā, Nacionālās apvienības eiroparlamentārieti, bijušo kultūras ministri Daci Melbārdi beidzot saraut saites ar apvienību un oficiāli pievienoties viņai ideoloģiski tuvākajam politiskajam spēkam.
Dažiem par brīnumu 13. Saeimā ievēlētā “Jaunā Vienotība” aizvadītajos četros gados uz kovida pandēmijas un Krievijas izvērstā kara Ukrainā fona atguvusi spēkus un uz nākamās Saeimas vēlēšanām lūkojas jau ar daudz lielāku optimismu. Taču pārbaudītus līderus, kas palīdzēja tapt ievēlētai tās drūmākajos laikos, partija gandrīz nav mainījusi – korekcijas ieviesusi vien premjera Krišjāņa Kariņa piedalīšanās vēlēšanās. Tradīcijām uzticīga partija ir arī tajā, ka tā turpina asimilēt savulaik konkurējošu, bet sasaukuma laikā pajukušu partiju ļaudis. Šoreiz tā pasmēlusies kandidātus no izjukušās “KPV LV”.
Rudenī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās partiju apvienības "Jaunā vienotība" Ministru prezidenta amata kandidāts būs esošais premjers Krišjānis Kariņš.
"Jaunā Vienotība" (JV) neies pie citām partijām ar piedāvājumu veidot kopīgu sarakstu uz nākamajām Saeimas vēlēšanām, intervijā "Latvijas Avīzei" paziņojis JV politiķis Kārlis Šadurskis.
Vairāk nekā par procentpunktu pieaudzis atbalsts Saeimas opozīcijā esošajai Zaļo un Zemnieku savienībai (ZZS), kā arī valdības vadošai partijai "Jaunā vienotība", liecina pētījumu aģentūras SKDS aptaujas dati, par kuriem otrdien vēstīja Latvijas Televīzija.
Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās šī gada vasarā partiju apvienībā "Jaunā vienotība" (JV) startēs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule un rakstniece Nora Ikstena, noprotams no JV politiķa, premjera Krišjāņa Kariņa paustā sestdien notiekošajā partijas "Vienotība" domes un apvienības "Jaunā vienotība" kopsēdē.
Partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) valsts kontroliera amatam atbalstīs Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāju Rolandu Irkli, skaidroja partijā.
Partiju apvienība "Jaunā vienotība" (JV) komandantstundu atzīst par efektīvu metodi cīņā ar Covid-19 un pieļauj paplašināt tās darbības laiku, liecina politiskā spēka izplatītais paziņojums medijiem.
1. decembrī portālā pietiek.com publicēta informācija par Labklājības ministrijas Juridiskā departamenta direktores Daces Kļaviņas ("Jaunā Vienotība") pēkšņo dāsnumu, septembrī ziedojot savai partijai 1000 eiro. Pietiek.com brīnās, bet, ja ņem vērā raksta autoram zināmus notikumus Ikšķiles pašvaldībā, tad šāds ziedojums tieši septembrī varētu būt samaksa partijai par aizstāvību ministriju līmenī pret Ikšķiles mēra rosinātajām KNAB izmeklēšanām.
Neapzīmogotajās vai nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto vēlēšanu biļetenu pieskaitīšana vēlēšanu rezultātiem izmaiņas jaunās Rīgas domes spēku samērā nav ieviesušas, un jaunā koalīcija jau nākamnedēļ plāno sākt darbu, ko nākamos gandrīz piecus gadus regulēs “Rīcību plāns Rīgai”. Tajā kā prioritāte noteikta rīdzinieku uzticības atjaunošana Rīgas vadībai – proti, labas pārvaldības izveidošana. Šī mērķa sasniegšanai nepieciešamie instrumenti gan vēl jāizstrādā, bet precīzāks darbu saraksts ar termiņiem sabiedrībai netiks atklāts.
Pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ātri vien iezīmējās valdošā koalīcija, un drīz visi vienojās par galveno amatu sadali. Gluži likumsakarīgi šī koalīcija tviterlietotāju vidū ieguva gan atbalstu, gan arī kritisku vērtējumu. Viens no aktīviem kritiķiem bija Krievijas pilsonis Leonīds Ragozins, kurš Latvijā atrodas uz termiņuzturēšanās atļaujas pamata. Viņš Latvijā kļuva populārs pirms gada, kad centās sacelt troksni par Latvijas Nacionālās apvienības politiķu kontaktiem ar Ukrainas brīvprātīgo vienību bataljonu “Azov”, un viņa izteikumus vēl skaļākus padarīja (sasaistot NA ar galēji labējiem, pat fašistiskiem spēkiem) kreisās ievirzes izdevums “Re:Baltica”.
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas ir notikušas, rezultāti ir tādi, kādi ir, un ar tiem rīdziniekiem būs jādzīvo piecus gadus, ja nekas neatgadīsies. Ir daudzas labas lietas un ir sliktas lietas.
Nevienam koalīcijas partnerim un, domājams, arī nevienam nodokļu maksātājam nepatīk “Jaunās Vienotības” sagatavotais nodokļu celšanas piedāvājums, un neviena partija arī nevēlas vēl vairāk nokaitināt vēlētājus līdz vēlēšanām. Tāpēc valdība Finanšu ministrijas ziņojumu “Par nodokļu politikas attīstības virzieniem valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai” nolēmusi atlikt.
To, cik tas nozīmīgi rīdziniekiem, rādīs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti, bet tas ir nenoliedzams fakts, ka starp sevi par latviskām dēvējošajām partijām Jaunā Vienotība ir vienīgais politiskais spēks, kurš pēc 2017. gada pašvaldību vēlēšanām Rīgas domē spēja saglabāt integritāti un neļāvās ne Saeimas vēlēšanu vilinājumam, ne politisko konkurentu pārvervēšanas mēģinājumiem. Partija uzskata, ka tas ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc vēlētājam vajadzētu uzticēties tieši tai.
Apvienības "Jaunās vienotība" (JV) Rīgas domes deputāta kandidāts, bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis ievēlēšanas gadījumā ir gatavs darboties pie korupcijas apkarošanas un drošības jautājumiem.
Partiju apvienība "Jaunā Vienotība" vēlas iepazīties ar atbildīgā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) redzējumu par Rīgas domes atlaišanas likumprojekta skatīšanas laiku, lai pēc tam lemtu par savu nostāju, pastāstīja JV valdes loceklis, Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.
Patlaban ir saskaitītas nodotās balsis teju visos Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirkņos, un vislielāko atbalstu - ap 26,2% - saņēmusi "Jaunā Vienotība" (JV).
Partiju apvienības Jaunā Vienotība sastāvā esošie Vienotības biedri no 12. Saeimas vēlēšanām, pēc kurām partijai atņēma valsts finansējumu, šķiet, nav guvuši mācību. Arī pēc 13. Saeimas vēlēšanām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) radušās aizdomas par nedeklarētiem priekšvēlēšanu izdevumiem. Šoreiz partija apsver radikālus risinājumus, lai individuālo kampaņu plānotājiem nākotnē nerastos šāda vēlme.