Kaut gan bibliotēku skaits Latvijā ir samazinājies, aktīvo lietotāju skaits ir palielinājies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes "Latvijas statistikas gadagrāmatā 2019" pieejamie dati.
Rudens garie vakari ir kā radīti, lai ieraustos dīvānā un ļautos kādai labai grāmatai. Vēl lieliskāk, ja savu iecienīto literatūru vari novietot paša radītā grāmatu plauktā. Piedāvājam trīs neparastus grāmatu plauktus, ko vari radīt pats.
Latvijas studenti, kas piedalās programmā "Southwestern Advantage", atgriezušies no ASV, kur trīs mēnešu laikā pārdeva mācību grāmatas 3,5 miljonu dolāru (aptuveni 3,137 miljonu eiro) dolāru vērtībā, informēja programmas pārstāvis Miks Lūsis.
Šonedēļ piedāvāju Neatkarīgās lasītājiem pievērst uzmanību vēl diviem šīs vasaras grāmatu jaunumiem. Viens no tiem pretendē tikt iekļauts visnotaļ noderīgas izziņu literatūras plauktā, otrs atmiņu formā stāsta par aizgājušo laikmetu un apliecina to, ka dzīve var būt krāšņa arī lielā nabadzībā.
Šajā skrejošajā un tehnoloģijām pārblīvētajā laikmetā, kurā cilvēki raduši lielākoties tikai ar acīm pārskriet ziņu virsrakstiem, zināms brīnums ir īstu grāmatu lasītāji, it īpaši, ja tie ir jaunieši. Un jo interesanti ir tas, ka viņi vēlas par tām pastāstīt un diskutēt ar citiem. Grāmatu klubs Totāls vāks apvieno šādus ļaudis – reiz mēnesī viņi pulcējas, lai runātu par grāmatām.
Pagājis nu jau pietiekami ilgs laiks, kopš kāds simtgadnieks, vārdā Allans Karlsons, izkāpa pa veco ļaužu mītnes logu, kura viņam bija apriebusies līdz kliņķim, lai dotos ceļā un nonāktu arī pie latviešu lasītājiem.
Oskars Stroks neapšaubāmi ir daudzām leģendām un mītiem apvīta personība Latvijas populārajā mūzikā. Laiku pa laikam viņa personība tiek aktualizēta relatīvi šaurā lokā. Vai nu starp ļaudīm, kas interesējas par tango un pagājušā gadsimta 20–30. gadu Rīgas urbānajām izklaidēm, vai skatuves mākslā.