"Latvijas Grāmatu izstāde 2020" aicina tikties ar spilgtām personībām

 
©Publicitātes foto

Romans Lācis, Nora Ikstena, Anatolijs Danilāns, Dzintars Tilaks, Dace Judina, Arno Jundze, Diāna Zande, Uģis Kuģis, Inga Gorbunova, Guntis Eniņš un citi sabiedrībā zināmi cilvēki no 28. februāra līdz 1. martam būs satiekami Latvijas Grāmatu izstā dē 2020 Ķīpsalā. Būs sirsnīgas sarunas, atkalredzēšanās prieks un, protams, lieliskas grāmatas!

28. februārī plkst. 14.00 uz Lielās skatuves notiks tikšanās ar grāmatas Dakteri un šamaņi autoriem - profesoru Anatoliju Danilānu un ceļotāju Pēteri Strubergu. Kā grāmatā, tā tikšanās reizē abi kungi iesaistīsies diskusijā par tradicionālo un netradicionālo medicīnu, zinātniskajām ārstniecības metodēm un tautas dziedniecību.

Piektdienas pašā viducī - plkst. 12.00 - Rakstnieku viesistabā notiks biedrību Latvijas PEN un Ukrainas PEN paneļdiskusija Grāmata vs televizors. Informācijas kaujas, kurā piedalīsies un atbildi uz jautājumu - vai nākotne ir tiem, kas lasa? - centīsies rast dzejniece Inga Gaile, publicists Ilmārs Šlāpins, dzejnieks Aivars Eipurs un Rīgā dzimušais ukraiņu dzejnieks Andrejs Ļubka.

Savukārt gan precētos, gan neprecētos uz Zvaigzne ABC ekspozīciju plkst. 14.00 aicina psihoterapeiti Diāna Zande un Juris Sērmukšs, kuri iepazīstinās ar savu jauno izdevumu Parunāsim par seksu un seksualitāti. Uzreiz pēc tam divu vīru Dzintara Tilaka un Arno Jundzes diskusija un atklāsmes par grāmatām. Būs arī konkursi un balvas!

Vēl pirmajā izstādes dienā plkst. 14.00 Rakstnieku viesistabā notiks pasākums Ekstra-vērtie kurzemnieki, kurā ar unikāliem literārajiem procesiem Kurzemē iepazīstinās Jana Egle, Guna Roze, Rolanda Bula, Gunta Šnipke, Ligita Paegle, Inta Svaža, Gunita Lagzdiņa, Nella no Krotes u. c.

Uz Lielās skatuves plkst. 15.00 interesenti varēs tikties ar Latvijas goda konsuli Hamburgas reģionā senatori h. c. Dr. Sabīni Zommerkampu-Homani, kas dalīsies ar savu redzējumu un pārdomām par Austrumu lepnumu Fudzi kalnu, ko autore aprakstījusi tankās un iemūžinājusi fotogrāfijās.

Izdevniecība Latvijas mediji 28. februārī plkst. 16.00 aicina ikvienu uz Rakstnieku viesistabu, kur notiks saruna ar rakstnieci un Latvijas Literatūras gada balvas ieguvēju Janu Egli par viņas jaunāko stāstu krājumu Dzimšanas diena.

29. februārī plkst. 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs piedalīties grāmatas Sirds cilvēks autores Lias Guļevskas sarunā ar grāmatas galveno varoni - kardioķirurgu profesoru Romanu Lāci. Savukārt plkst. 14.00 tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu, kura pastāstīs par savu jauno grāmatu Runādamies. Autogrāfu stunda turpināsies Latvijas mediju stendā.

Pētergaiļa ekspozīcijā sestdien no plkst. 11.00 līdz 13.00 viesosies un ar bērniem tiksies iemīļotais rakstnieks Juris Zvirgzdiņš (viņš arī Tobiass!). Rakstnieks sniegs autogrāfus un iepazīstinās ar savu jaunāko grāmatu Rasas vasara. Bet Jāņa Rozes apgāds plkst. 12.00 aicina apmeklēt Rakstnieku viesistabu, kur varēs iepazīt Eiropas Savienības Literatūras balvas laureāti - somu rakstnieci Katri Lipsonu.

29. februārī plkst. 12.15 Jautrajā lasītavā notiks izdevniecības Mūzika Baltika jaunāko nošu izdevumu muzikālā prezentācija Lai skan muzikālā mozaīka!, kurā piedalīsies Mārupes mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un viņu pedagogs Adrians Kukuvass, jauniešu koris Mīts, bērnu vokālais ansamblis Šurumburums un dziesmu autore Mareta Beitika, klavieru solo izpildīs Gustavs Grinbergs.

Jāņa Rozes apgāds nesen izdevis latviešu jaunā autora Dāvida Vikmaņa debijas grāmatu Roņpils. Purva stāsts un populārās igauņu rakstnieces Rēli Reinausas grāmatu Marks, maģija un vilkate Vilma, kurās mūsdienu bērni saskaras ar mistiskiem, noslēpumainiem spēkiem un piedzīvo savādus notikumus. Par to, kā rodas šādi stāsti un kāda nozīme tajos ir ilustrācijām, uzzini Renātes Punkas sarunā ar Rēli Reinausu, Dāvidu Vikmani, tulkotāju Maimu Grīnbergu 29. februārī plkst. 15.00 Rakstnieku viesistabā.

Leģendārā pētnieka un atklājēja Gunta Eniņa stāstam par brīnumainākajām dabas parādībām Latvijā varēs ļauties 29. februārī plkst. 16.00. Uz Lielās skatuves notiks arī dabas pētnieka grāmatas Latvijas dabas brīnumi prezentācija. Uzreiz pēc tam interesenti ir aicināti uz interaktīvu diskusiju par to, ko nozīmē būt vīrietim, sievietei un viņu savstarpējām attiecībām. Tikšanās ar vēdiskās filozofijas ideju nesēju Uģi Kuģi un viņa pirmo grāmatu Pāris.

Savukārt vēsturiskā bestsellera Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā reihā autoru, vācu rakstnieku Normanu Oleru satiksi, ja sestdien plkst. 17.00 apmeklēsi Rakstnieku viesistabu.

Latvijas Grāmatu izstādes 2020 trešajā dienā - 1. martā - plkst. 11.00 uz Lielās skatuves interesenti varēs apmeklēt pasākumu «Dvēseļu putenis» Aleksandra Grīna romānā un Dzintara Dreiberga filmā. Izstādē varēs satikt arī filmas Dvēseļu putenis radošo komandu!

Svētdienas pašā viducī - plkst. 12.00 - Rakstnieku viesistabā uz tikšanos ar Dzejoļu izlase. Selected Poems autoru Juri Kronbergu un atdzejotāju Māru Rozīti ielūdz apgāds Dienas grāmata, bet plkst. 13.00 uz sarunu ar lietuviešu rakstniecēm, grāmatas Sibīrijas haika autorēm Jurgu Vili un Linu Itagaki uz Lielās skatuves ielūdz izdevniecība Liels un mazs.

***

Darbalaiks:

28.-29. februāris 10.00-18.00

1. marts 10.00-17.00

Biļetes cena: 3 EUR

Pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem - 1 EUR

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.

Ar izstādes Skola 2020 biļeti ieeja Latvijas Grāmatu izstādē 2020 - bez maksas!

Autostāvvieta - 4 EUR

***

Latvijas Grāmatu izstādi rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.

Vairāk: www.bt1.lv/lbf

Sekojiet jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde Skola 2020, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola