Krievijas un Ukrainas sarunas par gāzes piegādēm atsāksies sestdien, piektdien pavēstīja Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs Ginters Etingers.
Krievija piedāvājusi Ukrainai atlaidi 100 dolāru apmērā par tūkstoš kubikmetriem gāzes, bet Kijeva piedāvājumu noraidījusi, vēloties panākt oficiālas izmaiņas abu valstu līgumā, trešdien paziņojis Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks.
Briselē aizvadītajās trīspusējās sarunās par dabasgāzes piegādēm Ukrainai Krievija tēlo muļķi un stiepj garumā laiku, otrdien vēsta Ukrainas laikraksts "Segodņa".
Otrajā pusgadā mājsaimniecībām dabasgāzes tarifs nemainīsies, liecina AS "Latvijas Gāze" informācija. Savukārt rūpnieciskajiem patērētājiem jūlijā tiek prognozēts neliels cena kāpums.
Serbija Bulgārijas problēmu dēļ spiesta atlikt Krievijas atbalstītā gāzesvada "South Stream" būvniecību savā teritorijā, pirmdien paziņoja valsts premjerministra vietnieks un enerģētikas ministrs Zorans Mihailovičs.
Kamēr Latvijai draud Eiropas konkurences komisāra veikta izmeklēšana un, iespējams, pat soda sankcijas par atbalstu elektrības ražotājiem, Ekonomikas ministrija plāno elektrības cenu atsaistīt no gāzes cenas, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
Izvērtējot Latvijas Atjaunojamās enerģijas federācijas (LAEF) šī gada aprīlī iesniegto sūdzību, Eiropas Komisija (EK) ir sākusi padziļinātu lietas izpēti un ir izlēmusi tuvākajā laikā pieprasīt Latvijai sniegt oficiālu skaidrojumu par atbalstu lielajām dabasgāzes stacijām, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja LAEF.
Drīz pēc stāšanās amatā ASV vēstnieks Marks Pekala teica, ka
«Latvija ir izcila vieta amerikāņu biznesam, te ir laba vieta, darbaspēks» (LNT, 900 sekundes 7.09.2012.). Šobrīd vismaz viens no iecerētajiem biznesiem ir skaidrs. Jau nākamajā gadā ASV sāks tirgot Eiropai sašķidrināto slānekļa gāzi, un saskaņā ar scenāriju Latvijai jākļūst par vienu no pirmajiem pircējiem.
Krievijas gāzes koncerna "Gazprom" gāzes piegādes Latvijai un Eiropai ir "valūtas sūklis, ko tā nekad netaisīs ciet", tāpēc tās bija un būs drošas, šādu viedokli biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā pauda eksperti.
Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) ir pārliecināta, ka Latvijā varētu importēt gāzi no ASV, un šīs valsts privāto kompāniju piedāvājums ir vismaz salīdzināms ar Krievijas gāzes cenām.
ASV un Krievijas sacensība par Eiropas Savienības gāzes tirgu turpinās, un, kamēr Latvijai tiek solīti aizokeāna slānekļa iežu labumi kaut kad pēc dažiem gadiem, Lietuva no Gazprom nule saņēmusi «ievērojamu cenas samazinājumu», kas būs spēkā līdz 2016. gadam. Tā ziņo LETA–AFP.
Vienalga, vai Ukrainas notikumi ir mākslīgi izraisīti, lai pārdalītu Eiropas gāzes tirgu, vai arī tie sākušies stihiski un ASV gāzes tirgoņi tikai saskatījuši sev izdevīgu brīdi – Latvijai jārēķinās ar pārmaiņām savā gāzes deglī.
Par spīti transporta izmaksām, ASV kompāniju piedāvātās gāzes cenas ir zemākas nekā patlaban Latvijai piegādātajai gāzei, šodien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidenta Laimdota Straujuma (V).
Klaipēdas sašķidrinātās gāzes terminālis (SNG), kura celtniecību Lietuvas valsts plāno pabeigt gada nogalē, jau janvārī varētu sākt piegādāt gāzi arī Latvijai, šodien ziņo TV3 raidījums "Nekā personīga"".
Latvija no Krievijas gāzes piegādes pārtraukuma draudiem necietīs, jo mums dabasgāze tiek piegādāta pa citiem ceļiem, aģentūrai LETA atzina sabiedriskās politikas centra "Providus" enerģētikas pētnieks Reinis Āboltiņš.
Krievijas enerģētikas gigants "Gazprom" otrdien paziņoja, ka par vairāk nekā trešdaļu paaugstinās gāzes eksporta cenu Ukrainai, tādējādi atceļot iepriekš piemēroto atlaidi.