Ērces

2.mai 2017
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pārbaudītas 116 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un sešām jeb 5,2% no tām konstatēts ērču encefalīts, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
13.apr 2017
Vakar, tērpušies baltās zeķēs, kurās sabāzti bikšu gali, vairāki “Dinamo Rīga” hokejisti devās uz “Centrālo laboratoriju”, lai pārbaudītu savu imunitāti pret ērču encefalītu. Tas darīts gan tādēļ, lai noskaidrotu, vai nav vajadzīga vakcinācijas pote, gan arī tādēļ, lai uz imunitātes pārbaudi un vakcināciju pret ērču encefalītu mudinātu citus.
12.apr 2017
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pārbaudītas 37 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un vienai no tām konstatēts ērču encefalīts, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
2.apr 2017
Līdz ar silta laika iestāšanos mostas ne tikai putni un koki, bet arī veselībai bīstamie kukaiņi - ērces. Arī šogad, tā pat kā citus gadus aicinām cilvēkus būt īpaši uzmanīgiem dodoties atpūsties pie "dabas krūts".
1.apr 2017
Saņemts paziņojums, ka reģionos ar augstu ērču aktivitāti un lielu īpatsvaru inficēto ērču, mežos, parkos un pie ūdeņiem notiks pastiprināta atpūtnieku kontrole. Šajos reģionos, uzturoties pie dabas, obligāti līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, kā arī vakcinācijas pasei. Dienesti kontrolēs arī to, vai iedzīvotāji pie dabas devušies atbilstošā apģērbā – gaišās, slīdīgu audumu drēbēs –, pārbaudīs, vai bikšu gali ir sabāzti zeķēs un ievēroti citi priekšnoteikumi sevis pasargāšanai no ērces piesūkšanās, informē AS “Veselības centru apvienība” (VCA).
28.mar 2017
Ērču sezonas sākumu pirmie nereti pamana suņu un kaķu īpašnieki, kuriem arī šogad nācās atbrīvot savus mīluļus no nejaukajiem kukaiņiem, pirms vēl tā pa īstam bija pienācis pavasaris un pašiem prāts vēl nenesās uz āra aktivitātēm.
28.mar 2017
Par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad par augsta riska teritoriju atzīts arī Gulbenes novads, kur saslimstība ar ērču encefalītu ir sasniegusi 32 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.
17.mar 2017
Pilsētniekiem nav pamata domāt, ka ērces kodums viņus neapdraud. Var uzbrukt arī pilsētu, piepilsētu mežos, parkos,un no inficēšanās riska nav pasargāti pat tie iedzīvotāji, kuri tālākos izbraukumos pie dabas nemēdz doties. Veselības centru apvienības neiroloģe Dace Bērziņa min gadījumus, kad ērces uzbrukušas pilsētā, un uzsver – vienīgais drošais veids, kā sevi pasargāt no ērču encefalīta, ir vakcinēšanās.
14.mar 2017
Līdz ar pavasara iestāšanos cilvēki arvien biežāk dodas zaļumos, pastaigās pa mežu, tādēļ daudzi Latvijas iedzīvotāji jau laikus steidz tam sagatavoties, arī iegādājoties ērču izraisītu slimību apdrošināšanu. Šogad ērču izraisītu slimību apdrošināšanu jau iegādājušies vairāk nekā 100 Latvijas iedzīvotāju, savukārt pērn šo iespēju izmantojuši vairāk nekā 12 000.
30.nov 2016
Aukstais novembris ar salu un sniegu ērcēm licis doties ziemas miegā, un var uzskatīt, ka ērču aktivitāte šajā gadā ir beigusies, atzīst Latvijas Universitātes asociētais profesors entomologs Voldemārs Spuņģis.
3.nov 2016
Latvijā daudzos gadījumos cilvēki ērču encefalītu izslimo, pašiem nezinot, un arī ģimenes un citi ārsti šiem slimniekiem ne vienmēr nosaka pareizu diagnozi - ir gadījumi, kad šī nopietnā infekcija tiek sajaukta ar gripu vai citu vīrusa saslimšanu, atzīst Latvijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Infektoloģijas un dermatoloģijas katedras profesore Ludmila Vīksna.
4.jūl 2016
Kā vēsta Postimees, konstatēts, ka Igaunijā atrodamās ērces pārnēsājot vēl kādu ļoti bīstamu slimību.
30.jun 2016
Slimību profilakses un kontroles centra sniegtā informācija liecina, ka laika posmā no 2016. gadā 1. janvāra līdz 10. jūnijam ziņots par 10 apstiprinātiem ērču encefalīta gadījumiem.
30.jun 2016
Lai arī ērču aktivitāte Latvijā vairs nav tika augsta kā pavasarī, tomēr vidējais ērču blīvums saglabājas augsts un sastopamas arī ērces vēl nepieaugušā stadijā, kuras ir grūti pamanāmas. Tādēļ Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi atgādina: uzturoties dabā vai pat īslaicīgi iebrienot garā zālē, krūmājos, briksnājā, jāpielāgo apģērbs, lai pasargātu sevi no ērču piesūkšanās.
13.jun 2016
Latvijas Infektoloģijas centrā pagājušonedēļ pārbaudei nodotas 68 ērces, no tām trīs bijušas inficētas ar ērču encefalītu. Kā informēja vakcinācijas kabinetā, visbiežāk ērces pārbaudei tiek vestas no Rīgas apkārtnes, taču ir cilvēki, kas ar ērcēm ierodas arī no Daugavpils, Saldus, Rēzeknes un citām attālām Latvijas vietām.
7.jun 2016
Vārkavas novads Latgalē šogad pirmo reizi iekļauts ērču encefalīta endēmisko teritoriju sarakstā, kur saslimstība ir īpaši augsta un bērniem vakcināciju pret ērču encefalītu no viena līdz 18 gadu vecumam apmaksā valsts. Vecāki šo iespēju izmanto ļoti aktīvi, stāsta aptaujātie ģimenes ārsti.
16.mai 2016
Nacionālais veselības dienests atgādina, ka bērniem līdz 24 mēnešu vecumam, grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā valsts daļēji apmaksā vakcināciju pret ērču encefalītu. Pilnīgi bez maksas vakcinēties pret ērču encefalītu var bērni, kuri deklarēti kādā no endēmiskajām zonām, tas ir, novados, kur saslimstība ar ērču encefalītu bijusi visaugstākā.
5.mai 2016
2016.gada 14.maijā pulksten 10.00 radošajā atpūtas pagalmā Tiltiņi Ērgļos aicinātas pulcēties ģimenes no visas Latvijas, lai pavadītu aktīvu dienu dabā un piedalītos ērču un karūsu ķeršanas čempionātā. Tas norisināsies jau sesto gadu un līdz šim pulcējis 280 dalībnieku.
21.apr 2016
Ērču sezonas sākumu pirmie nereti pamana suņu un kaķu īpašnieki, kuriem arī šogad nācās atbrīvot savus mīluļus no nejaukajiem kukaiņiem, pirms vēl tā pa īstam bija pienācis pavasaris un pašiem prāts vēl nenesās uz āra aktivitātēm.
6.apr 2016
Rīgas un Latgales reģionā ērču aktivitāte pieaugusi aptuveni divas reizes, atsevišķās vietās sasniedzot ap 53 ērcēm uz vienu kilometru, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) veiktā situācijas izpēte. Sākusies arī nepieaugušo ērču aktivitāte, kuras ir grūti pamanāmas to niecīgā izmēra dēļ (ap 2 mm), tomēr arī tās var pārnest infekcijas slimību ierosinātājus.