NENESĪSIM mājās ērces

© F64

Lai arī ērču aktivitāte Latvijā vairs nav tika augsta kā pavasarī, tomēr vidējais ērču blīvums saglabājas augsts un sastopamas arī ērces vēl nepieaugušā stadijā, kuras ir grūti pamanāmas. Tādēļ Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi atgādina: uzturoties dabā vai pat īslaicīgi iebrienot garā zālē, krūmājos, briksnājā, jāpielāgo apģērbs, lai pasargātu sevi no ērču piesūkšanās.

Bikšu gali jāieliek zeķēs, aprocēm un apkaklei jābūt cieši piegulošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Sēņojot vai ogojot ieteicams arī valkāt cepuri vai lakatu. Ik pa brīdim jāapskata apģērbs, īpaši kājas, lai savlaicīgi ieraudzītu un notrauktu pa apģērbu rāpojošas ērces. Pēc uzturēšanās ārā jāpārliecinās, vai uz ķermeņa nav ērces, jāizsukā mati. Var lietot arī ērču atbaidīšanai domātos līdzekļus, apsmidzinot ar tiem apģērbu, tomēr tie nepasargās, ja apģērbs nebūs pareizi pielāgots un ērce varēs zem tā nokļūt.

Dati liecina, ka 2015. gadā novērots salīdzinoši zems saslimstības līmenis ar ērču encefalītu - 169 saslimšanas gadījumi. Salīdzinājumam - 2011. gadā tika reģistrēti 494 gadījumi. Izvairīties no ērcēm ir būtiski tāpēc, ka tās pārnēsā ne tikai encefalītu, pret ko var vakcinēties, bet arī Laimas slimību un ērlihiozi. 2015. gadā tika reģistrēti 495 Laimas slimības gadījumi un 41 saslimšanas gadījums ar ērlihiozi. Šogad līdz jūnija vidum ziņots par desmit apstiprinātiem ērču encefalīta gadījumiem, sešiem ērlihiozes un 64 Laimas slimības gadījumiem.



Latvijā

Kā gaidāmais nākamā gada valsts budžets ietekmēs mūsu makus un labsajūtu, kā segsim tēriņus un kur ņemsim naudu, kurp nonāksim ar “zaļo kursu” – par šiem un citiem mūsu turības jautājumiem “nra.lv” saruna ar Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas priekšsēdētāju, Zaļo un zemnieku savienības valdes locekli, klimata un enerģētikas ministra ārštata padomnieku Jāni Dinēviču.

Svarīgākais