ērces

25.mar 2018
Tuvākajās nedēļās, kad temperatūra pakāpsies virs nulles, varētu sākties ērču aktivitātes sezona, prognozēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) epidemioloģe Antra Bormane
20.mar 2018
Šogad ērces periodiski bijušas aktīvas arī ziemas periodā. Gaisa temperatūrai nedaudz iesilstot, tās kļūst sastopamas aizvien biežāk un tas nozīmē, ka laikus jādomā par ērču encefalīta profilaksi, lai izvairītos no inficēšanās ar bīstamo slimību.
23.okt 2017
No šogad Latvijas Infektoloģijas centrā izmeklētajām ērcēm 1,92% bijušas inficētas ar encefalītu, ziņo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
27.sep 2017
Jaunā Dermacentor ērču suga, kas klimatisko pārmaiņu rezultātā pēdējos gados savairojusies Latvijā, ievērojami atšķiras no abām pārējām pie mums sastopamajām sugām, kas pārnēsā cilvēkiem bīstamo ērču encefalītu un Laimas slimību. Dermacentor sugas ērces ir lielākas un krietni ātrākas, brīdina Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks Voldemārs Spuņģis. Šīs sugas ērces lielā daudzumā savairojušās Rīgas un Daugavpils apkārtnē.
4.sep 2017
Pēdējās nedēļas laikā no "Latvijas Infektoloģijas centra"(LIC) izrakstīti vēl seši pacienti, kuri ārstējušies no ērču encefalītu, un viens pacients, kuram bijusi Laimas slimība.
9.aug 2017
Saņemot sūdzību no lasītāja, ka viņa atnestā ērce slimnīcā tikusi izbrāķēta, jo vairs nav dzīva, skaidrojām - vai tiešām encefalītu pārbauda tikai dzīviem parazītiem?
19.jūl 2017
Gaišie un garie vasaras vakari aicina doties pie dabas un izbaudīt visu, ko sniedz viens no skaistākajiem gadalaikiem. Tomēr tieši vasarā par sevi ik mirkli atgādina visur esošie kukaiņi, kas nereti sabojā patīkamo atpūtu.
18.jūl 2017
Nereti tiek uzskatīts, ka sunim piesūkusies ērce tāds sīkums vien ir un var pat pagaidīt, kamēr pati izkritīs. "Aizvien ļoti bieži izplatīts ir mīts, ka suni ērču kodums neietekmē. Taču tā nav! Mainoties gan klimatiskajiem apstākļiem, gan sabiedrības paradumiem, arī Latvijā populāras kļūst tādas slimības, kuras iepriekš nebija šeit novērojamas,” atzīst Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece. Klīnikas “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte apliecina, ka ērce suni var inficēt ar potenciāli letālām slimībām.
3.jūl 2017
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" laboratorijā līdz 2.jūlijam ērču encefalīts konstatēts 3,39% pārbaudīto ērču.
21.jun 2017
Projekta "Latvijas pēdējie mohikāņi" ietvaros ar tautas gudrībām dalās arī Vaļas tante. Sameņos (Rikavas pagasts, Rēzeknes novads) palikuši vēl 8 iedzīvotāji. Viena no pēdējām iedzīvotājām, Vaļas tante, stāsta, ko darīt (lai viss būtu OK), ja Jāņos esat bijuši vairāk siena gubā, nevis kur citur, un piesūkusies ērce
19.jun 2017
Klimatisko pārmaiņu rezultātā Latvijā parādījusies jauna, encefalītu un Laima slimību pārnēsājoša ērču suga, ziņo entomologs Voldemārs Spuņģis.
22.mai 2017
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) patlaban ārstējas pirmie divi pacienti ar aizdomām par ērču encefalītu, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
17.mai 2017
Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā norisinājušies prātam neaptverami notikumi - maija sākumā Igaunijā bez vēsts pazuda kāds Somijas tūrists. Viņš tika atrasts netālu no Kuresāres lidlauka ar vairākiem čūsku un ērču kodumiem, vēsta "Postimees.ee"
2.mai 2017
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pārbaudītas 116 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un sešām jeb 5,2% no tām konstatēts ērču encefalīts, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
13.apr 2017
Vakar, tērpušies baltās zeķēs, kurās sabāzti bikšu gali, vairāki “Dinamo Rīga” hokejisti devās uz “Centrālo laboratoriju”, lai pārbaudītu savu imunitāti pret ērču encefalītu. Tas darīts gan tādēļ, lai noskaidrotu, vai nav vajadzīga vakcinācijas pote, gan arī tādēļ, lai uz imunitātes pārbaudi un vakcināciju pret ērču encefalītu mudinātu citus.
12.apr 2017
Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pārbaudītas 37 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un vienai no tām konstatēts ērču encefalīts, informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
2.apr 2017
Līdz ar silta laika iestāšanos mostas ne tikai putni un koki, bet arī veselībai bīstamie kukaiņi - ērces. Arī šogad, tā pat kā citus gadus aicinām cilvēkus būt īpaši uzmanīgiem dodoties atpūsties pie "dabas krūts".
1.apr 2017
Saņemts paziņojums, ka reģionos ar augstu ērču aktivitāti un lielu īpatsvaru inficēto ērču, mežos, parkos un pie ūdeņiem notiks pastiprināta atpūtnieku kontrole. Šajos reģionos, uzturoties pie dabas, obligāti līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, kā arī vakcinācijas pasei. Dienesti kontrolēs arī to, vai iedzīvotāji pie dabas devušies atbilstošā apģērbā – gaišās, slīdīgu audumu drēbēs –, pārbaudīs, vai bikšu gali ir sabāzti zeķēs un ievēroti citi priekšnoteikumi sevis pasargāšanai no ērces piesūkšanās, informē AS “Veselības centru apvienība” (VCA).
28.mar 2017
Ērču sezonas sākumu pirmie nereti pamana suņu un kaķu īpašnieki, kuriem arī šogad nācās atbrīvot savus mīluļus no nejaukajiem kukaiņiem, pirms vēl tā pa īstam bija pienācis pavasaris un pašiem prāts vēl nenesās uz āra aktivitātēm.
28.mar 2017
Par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, šogad par augsta riska teritoriju atzīts arī Gulbenes novads, kur saslimstība ar ērču encefalītu ir sasniegusi 32 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.