Noskaidrots, cik daudz ērces Latvijā pārnēsā encefalītu

© Ilustratīvs attēls

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" laboratorijā līdz 2.jūlijam ērču encefalīts konstatēts 3,39% pārbaudīto ērču.

Laboratorijā līdz šim izmeklētas 1946 ērces, no kurām ērču encefalīts konstatēts 66 ērcēm. No visām pārbaudītajām ērcēm 617 ērces pēc pacientu lūguma noņemtas stacionāra uzņemšanas nodaļā.

No stacionāra līdz šim izrakstīti deviņi pacienti, kuriem bijis ērču encefalīts, un 17 pacienti, kuriem bijusi Laimas borelioze. Ar diagnozi ērlihioze izrakstīti divi pacienti.

Jau ziņots, ka pirmā ērce pārbaudei "Latvijas Infektoloģijas centrā" šogad tika atnesta 18.februārī, nākamā - 8.martā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) statistika.

SPKC epidemiologi atgādina, ka, dodoties dabā, apģērbs jāpielāgo tā, lai ērce nevarētu zem tā pakļūt - bikšu gali jāieliek zeķēs vai zābakos, aprocēm un apkaklei jābūt cieši pieguļošai, blūze vai krekls jāieliek biksēs. Ērces visbiežāk pieķeras garāmejošiem cilvēkiem potīšu augstumā, tādēļ, pat uz īsu brīdi iebrienot zālē, jānodrošinās, lai ērce nevarētu pakļūt zem apģērba.

Veselība

Spēcīga imūnsistēma ir būtiska veselības sastāvdaļa, kas palīdz aizsargāt organismu no infekcijām un slimībām. Lai uzturētu imūnsistēmu labā formā, ir svarīgi nodrošināt organismam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Starp vissvarīgākajiem imunitātes stiprināšanas vitamīniem ir D vitamīns un C vitamīns, kas spēlē būtisku lomu organisma aizsardzības mehānismos. Šajā rakstā aplūkosim, kā šie vitamīni palīdz uzlabot imūnsistēmu un kā tos uzņemt pietiekamā daudzumā.

Svarīgākais