Ērces

21.apr 2020
Aizvadītā ziema, kuru laikapstākļu dēļ drīzāk varētu dēvēt par ilgu rudeni, ietekmēs arī dažādu kukaiņu daudzumu dabā. Meteorologs Toms Bricis sarunā ar biologu Uģi Piterānu skaidro, vai tiešām ērču šogad būs vairāk nekā citkārt.
16.apr 2020
Pat ja laukā ejam retāk nekā gribētos, jāpatur prātā, ka līdzās citiem faktoriem, kas apdraud veselību, nekur nav pazudušas arī ērces. Suņu un kaķu īpašnieki labi zina, cik daudz šo nejauko radījumu mīlulis reizēm var salasīt pat salīdzinoši nelielas pastaigas laikā. Tas ir signāls, ka piesardzīgiem jābūt arī pašiem, dodoties ārā – mežā, dārzā, arī pilsētas parkā. Tiem, kuri nav čakli dabā gājēji, par ērcēm atgādina vakcīnu reklāmas medijos.
31.mar 2020
Laikā, kad vismaz daļa cilvēku mēģina sevi pasargāt no saslimšanas ar koronavīrusa Covid-19 izraisīto slimību, mūziķis Lauris Reiniks sniedzis ieteikumu tiem, kuri dodas pastaigās mežā.
22.mar 2020
Ņemot vērā to, ka šogad bijusi īpaši silta ziema, gan pilsētā, gan ārpus pilsētas mežos, parkos, krūmājos un zālājos jau patlaban sāk rosīties ērces, turklāt Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pirmās ērces pārbaudēm tika saņemtas jau janvārī, norādīja LIC virsārste, infektoloģe un hepatoloģe Velga Ķūse.
2.mar 2020
Pagājušajā gadā Latvijā par gandrīz septiņiem procentiem pieauga ar ērču encefalītu saslimušo skaits, un pērn ērču bija savairojies par 20 procentiem vairāk nekā iepriekšējos gados. Latvija ir valsts Eiropā, kur ir palielināts risks saslimt gan tās iedzīvotājiem, gan ieceļotājiem. Lai vērtētu cilvēka imunitāti pēc ērču encefalīta vakcinācijas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki ir sākuši pētījumu, kurā aicina iesaistīties seniorus.
25.feb 2020
Lai gan teorētiski februāris ir ziemas mēnesis, šogad ne no sniega, ne šim gadalaikam raksturīgā aukstuma ne miņas. Iespējams, tieši tas ir iemesls, kāpēc dabā manāmi aktīvākas arī kļuvušas ērces.
20.jun 2019
Gatavojoties līgošanai zaļumos vai turpat savā dārzā un pat pilsētas parkā, jārēķinās ar varbūtību, ka par mums interesēsies odi un dunduri, jāsargās no ērcēm, un nav izslēgts, ka nāksies sastapt arī kādu biti, lapseni vai irsi.
4.jun 2019
Ērces jau labu laiku kā pamodušās! Tādēļ uzzini, kā no tām izvairīties kamēr vasarā atpūties savās lauku mājās.
24.mai 2019
Bieži vien cilvēki nemaz neievēro, ka piesūkusies ērce, un tikai pēc dažām dienām vai pat pēc mēneša kaut kur uz ādas pēkšņi parādās sarkans centa izmēra plankums, turklāt ar tendenci palielināties. Kā rīkoties, lai izvairītos, un ko darīt, ja ērce piesūkusies, konsultē eksperte, infektoloģe un hepatoloģe, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Latvijas Infektoloģijas centrs virsārste Velga Ķūse un farmaceite Zanda Ozoliņa.
2.mai 2019
Kāda sieviete internetā ievērojusi ultraskaņas ierīci, kas atbaida ērces, taču nav zināms, cik tā ir efektīva, ziņo raidījums "Bez Tabu".
3.apr 2019
Saistībā ar pieaugošo ērču aktivitāti Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un ievērot nepieciešamos piesardzības pasākumus, pavadot laiku brīvā dabā.
18.feb 2019
Sestdien, kad ļaudis Latvijā baudīja februārim neraksturīgi silto sauli, ir manītas pirmās ērces, ziņo Latvijas valsts mežu vēstniecība.
23.okt 2018
Vakar pēc brīvdienām, kad laikapstākļi lutināja un daudzi bija devušies sēņot vai atpūsties pie dabas, uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” laboratoriju pārbaudei tika atnestas 8 cilvēkiem piesūkušās ērces. Arī šodien jau atnestas pirmās ērces.
16.okt 2018
Kaut arī šogad Latvijā piedzīvoti netipiski silti laika apstākļi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) novērojumi liecina, ka ērču aktivitāte šobrīd ir zemāka salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, aģentūrai LETA skaidroja centra pārstāve Edīte Tettere.
10.aug 2018
Kopš šā gada aprīļa Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā „Latvijas Infektoloģijas centrs” ērces iespējams pārbaudīt ne tikai uz ērču encefalīta vīrusu, bet arī Laima slimības izraisītājām – borēlijām. No 198 laboratorijā pārbaudītajām ērcēm 56 jeb 28,3% izrādījušās inficētas ar Laimas slimību izraisošajām baktērijām.
29.jūl 2018
Vasara ir pilnbriedā, un pilnā sparā rit arī atvaļinājumu un aktīvās atpūtas laiks. Daudzi to izbauda ārpus telpām, ceļojot, pastaigājoties, nakšņojot teltīs un atpūšoties dārzā kopā ar draugiem un ģimeni. Svaigs gaiss, saule un dabas tuvums ir lieliski enerģijas avoti, taču jāatceras, ka tiem ir kāds nepatīkams blakusefekts – gada siltajos mēnešos aktīvi rosās ērces. Kā izvairīties no bīstamajiem kukaiņiem un ko darīt, ja ērce tomēr piesūkusies?
27.jun 2018
Kaislīgi sēņotāji, mazuļu vecāki un pārgājienu cienītāji katru vasaru tiek atkal un atkal brīdināti par ērču encefalītu, taču izrādās, ka encefalīts ir tikai viena no trim ļoti bīstamām kaitēm, ko pārnēsā ērces. Turklāt, ņemot vērā vakcinēšanās iespējas, encefalītu varam saukt par vismazāk nepatīkamo no visām šīm slimībām.
25.jun 2018
Nedēļas laikā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centrā ārstējušies vēl četri pacienti ar Laimas slimību, informēja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.
4.jun 2018
Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" ārstējušies 11 pacienti ar Laima slimību un trīs pacienti ar ērču encefalītu, aģentūrai LETA pavēstīja slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.