Ērces

11.sep 2021
Ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava mikroblogošanas vietnē Twitter sniegusi vērtīgus padomus gadījumā, ja piesūkusies ērce.
29.aug 2021
Tirgū parādoties baravikām un gailenēm, Latvijas iedzīvotāji ar sajūsmu metas “sēņu medībās”. Lai prieku par pastaigu mežā neaptumšotu veselības problēmas, AAS BALTA atgādina – ērces nesnauž. Gada pirmajos sešos mēnešos BALTA atlīdzībās par ērču izraisītām slimībām izmaksājusi jau teju 20 000 eiro.
19.jun 2021
Ērču pārnēsātās slimības suņiem ir tēma, kas aktualitāti nezaudē gadu no gada. Pārsteidzoši, ka tik mazs organisms kā ērcei spēj sagādāt tik daudz problēmu. Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām - daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste un Rimi Mājdzīvniekiem eksperte Anete Kalniņa.
19.jun 2021
Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām – daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste  Anete Kalniņa.
13.jun 2021
Latvijā ir sastopamas divas ērču sugas, kas pārnēsā cilvēkiem bīstamas infekcijas slimības – ērču encefalītu, Laimas slimību un citas slimības. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) skaidro, ka no ērču encefalīta pasargāt vakcinēšanās, bet vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laimas slimību un citām ērču pārnestām slimībām, ir izvairīties no ērces piesūkšanās.
3.jun 2021
Iestājoties vasarai arvien vairāk laika pavadam pie dabas - pļavās, mežos, dārzā. Tomēr patīkamo atpūtu var sabojāt pavisam mazs posmkājis - ērce. Svarīgi ir laicīgi pamanīt to, kad ērce ir piesūkusies un to rūpīgi noņemt. Tomēr nereti gadās, kad pēc ērces izņemšanas, pāris dienu laikā, veselības stāvoklis pasliktinās. Tāpēc rūpīgi izlasi, kādi simptomi var parādītes pēc ērces izņemšanas un kā izvairīties no šiem posmkājiem!
3.mai 2021
Iestājoties pavasarim un paaugstinoties gaisa temperatūrai, sākas arī ērču sezona. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo vairāki simti cilvēku, piemēram, 2020. gadā ar ērču encefalītu saslima 210 cilvēku, bet ar Laimas slimību jeb laimboreliozi – 321 cilvēks. Tādēļ par ērču pārnēsātajām slimībām un rīcību, kad ir piesūkusies ērce, stāsta Veselības centra 4 infektoloģe Una Caune un farmaceite Zanda Ozoliņa.
24.apr 2021
Laimas slimības slimnieku biedrība sveic ar pavasari un vienlaicīgi brīdina - ērces aktīvi meklē barību - ne tikai pļavās un mežos, bet arī pastaigu takās, piemājas dārzos, pilsētas parkos u.c.
19.apr 2021
Medicīnas iestādēs līdz šim noņemtas 15 ērces, tajā skaitā desmit Latvijas infektoloģijas centrā un vēl piecas citos stacionāros, stāstīja Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle.
18.apr 2021
Dzīvnieku patversme "Ulubele" sociālajā tīklā Facebook publicējusi svarīgu ierakstu, kas attiecas uz suņu īpašniekiem.
15.apr 2021
Lai gan dabas vērotājs Vilis Bukšs vairāk pazīstams ar savām prognozēm par laika apstākļiem, šoreiz Bukšs brīdina cilvēkus par to, ka aktivizējušās ērces.
28.mar 2021
Lai arī šķiet, ka par ērcēm jau zinām daudz, izrādās, ka daži no šiem faktiem ir maldinoši un nemaz neatbilst patiesībai. Kopā ar farmaceiti Amandu Ozoliņu aicinām aplūkot piecus bieži sastopamus mītus par ērcēm un noskaidrot, kā tad ir patiesībā.
8.okt 2020
Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā ārstējušies 59 cilvēki, kuriem konstatēs ērču encefalīts, liecina slimnīcas apkopotā statistika.
7.aug 2020
Sēnes, ogas, pastaigas... Tas viss ir mežā. Nekas nelīdzinās mežam vasarā, taču ir kāds nelūgts un ļoti nepieklājīgs "viesis", kurš mēdz mežā uzdoties par kompanjonu - ērces!
24.jūl 2020
Ļaujoties sēņošanas prieka pozitīvajai apmātībai, kas pamazām pārņem Latviju, jābūt gataviem sastapties arī ar kādu ērci. Kā šo tikšanos padarīt iespējami nekaitīgāku – par to farmaceite Linda Fevraļeva.
25.jun 2020
Pilnveidojot klīnisko praksi ērču pārnēsāto slimību diagnostikā, pirms aktīvās vasaras atvaļinājumu sezonas "Centrālā laboratorijā" sāk piedāvāt vajadzības gadījumos iedzīvotājiem izmantot jaunu testu - no ķermeņa noņemtu ērču izmeklēšanu uz diviem patogēniem mikroorganismiem, informē uzņēmums.
25.jun 2020
Šis gads kārtējo reizi ir pierādījis, ka ērces ir nopietns drauds cilvēkiem. Līdz šī gada 1.jūnijam saslimšana ar ērču encefalītu tika konstatēta vienam pacientam, kamēr pērn 78. Turklāt 2019.gadā 32 Latvijas Infektoloģijas centra pacientiem noteikta ērlihioze, bet 27 - Laimas slimība. Par bīstamākajiem rajoniem, kuros ir vislielākā ērču izplatība, ir atzīti Pāvilostas un Alsungas novadi. Tomēr bailes no satikšanās ar ērci nevar būt par šķērsli atpūtai svaigā gaisā, jo, ievērojot dažus priekšnoteikumus, ir iespējams sevi pasargāt no šiem kukaiņiem.
21.jun 2020
Ja nu kas nav mazākumā, tad tās šogad ir ērces. Tās ir vairumā. Turklāt, bez jokiem, tās šogad ir ne tikai īpaši aktīvas, bet daudzas arī inficētas. Tādēļ ikvienam, dodoties pie dabas, jāģērbjas piemēroti un jāievēro elementāra piesardzība, vēsta "TV3 Ziņas".
30.mai 2020
Ērces ir aktīvas viscaur gadu, bet jo īpaši – siltākā laikā. Un no tām piesardzīgiem jābūt ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem, kuriem ērču pārnēsātās slimības var izraisīt veselību, pat dzīvību apdraudošas sekas. Lai samazinātu iespēju saskarties ar neparedzētām situācijām, If Apdrošināšana un Dino zoo veterinārklīnika dalās ar ieteikumiem, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tomēr sunim ir piesūkusies ērce.
18.mai 2020
Iespējams, siltās ziemas dēļ ērču "sezona" šogad sākusies jau janvāra sākumā. Infektologi pauduši bažas par to, ka ērces šobrīd ir ļoti infekciozas, vēsta portāls "lsm.lv".