ērces

3.mai 2021
Iestājoties pavasarim un paaugstinoties gaisa temperatūrai, sākas arī ērču sezona. Ar ērču pārnēsātām slimībām Latvijā ik gadu slimo vairāki simti cilvēku, piemēram, 2020. gadā ar ērču encefalītu saslima 210 cilvēku, bet ar Laimas slimību jeb laimboreliozi – 321 cilvēks. Tādēļ par ērču pārnēsātajām slimībām un rīcību, kad ir piesūkusies ērce, stāsta Veselības centra 4 infektoloģe Una Caune un farmaceite Zanda Ozoliņa.
24.apr 2021
Laimas slimības slimnieku biedrība sveic ar pavasari un vienlaicīgi brīdina - ērces aktīvi meklē barību - ne tikai pļavās un mežos, bet arī pastaigu takās, piemājas dārzos, pilsētas parkos u.c.
19.apr 2021
Medicīnas iestādēs līdz šim noņemtas 15 ērces, tajā skaitā desmit Latvijas infektoloģijas centrā un vēl piecas citos stacionāros, stāstīja Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle.
18.apr 2021
Dzīvnieku patversme "Ulubele" sociālajā tīklā Facebook publicējusi svarīgu ierakstu, kas attiecas uz suņu īpašniekiem.
15.apr 2021
Lai gan dabas vērotājs Vilis Bukšs vairāk pazīstams ar savām prognozēm par laika apstākļiem, šoreiz Bukšs brīdina cilvēkus par to, ka aktivizējušās ērces.
28.mar 2021
Lai arī šķiet, ka par ērcēm jau zinām daudz, izrādās, ka daži no šiem faktiem ir maldinoši un nemaz neatbilst patiesībai. Kopā ar farmaceiti Amandu Ozoliņu aicinām aplūkot piecus bieži sastopamus mītus par ērcēm un noskaidrot, kā tad ir patiesībā.
8.okt 2020
Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā ārstējušies 59 cilvēki, kuriem konstatēs ērču encefalīts, liecina slimnīcas apkopotā statistika.
7.aug 2020
Sēnes, ogas, pastaigas... Tas viss ir mežā. Nekas nelīdzinās mežam vasarā, taču ir kāds nelūgts un ļoti nepieklājīgs "viesis", kurš mēdz mežā uzdoties par kompanjonu - ērces!
24.jūl 2020
Ļaujoties sēņošanas prieka pozitīvajai apmātībai, kas pamazām pārņem Latviju, jābūt gataviem sastapties arī ar kādu ērci. Kā šo tikšanos padarīt iespējami nekaitīgāku – par to farmaceite Linda Fevraļeva.
25.jun 2020
Pilnveidojot klīnisko praksi ērču pārnēsāto slimību diagnostikā, pirms aktīvās vasaras atvaļinājumu sezonas "Centrālā laboratorijā" sāk piedāvāt vajadzības gadījumos iedzīvotājiem izmantot jaunu testu - no ķermeņa noņemtu ērču izmeklēšanu uz diviem patogēniem mikroorganismiem, informē uzņēmums.
25.jun 2020
Šis gads kārtējo reizi ir pierādījis, ka ērces ir nopietns drauds cilvēkiem. Līdz šī gada 1.jūnijam saslimšana ar ērču encefalītu tika konstatēta vienam pacientam, kamēr pērn 78. Turklāt 2019.gadā 32 Latvijas Infektoloģijas centra pacientiem noteikta ērlihioze, bet 27 - Laimas slimība. Par bīstamākajiem rajoniem, kuros ir vislielākā ērču izplatība, ir atzīti Pāvilostas un Alsungas novadi. Tomēr bailes no satikšanās ar ērci nevar būt par šķērsli atpūtai svaigā gaisā, jo, ievērojot dažus priekšnoteikumus, ir iespējams sevi pasargāt no šiem kukaiņiem.
21.jun 2020
Ja nu kas nav mazākumā, tad tās šogad ir ērces. Tās ir vairumā. Turklāt, bez jokiem, tās šogad ir ne tikai īpaši aktīvas, bet daudzas arī inficētas. Tādēļ ikvienam, dodoties pie dabas, jāģērbjas piemēroti un jāievēro elementāra piesardzība, vēsta "TV3 Ziņas".
30.mai 2020
Ērces ir aktīvas viscaur gadu, bet jo īpaši – siltākā laikā. Un no tām piesardzīgiem jābūt ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem, kuriem ērču pārnēsātās slimības var izraisīt veselību, pat dzīvību apdraudošas sekas. Lai samazinātu iespēju saskarties ar neparedzētām situācijām, If Apdrošināšana un Dino zoo veterinārklīnika dalās ar ieteikumiem, kā pasargāt suni no ērces koduma un kā rīkoties, ja tomēr sunim ir piesūkusies ērce.
18.mai 2020
Iespējams, siltās ziemas dēļ ērču "sezona" šogad sākusies jau janvāra sākumā. Infektologi pauduši bažas par to, ka ērces šobrīd ir ļoti infekciozas, vēsta portāls "lsm.lv".
21.apr 2020
Aizvadītā ziema, kuru laikapstākļu dēļ drīzāk varētu dēvēt par ilgu rudeni, ietekmēs arī dažādu kukaiņu daudzumu dabā. Meteorologs Toms Bricis sarunā ar biologu Uģi Piterānu skaidro, vai tiešām ērču šogad būs vairāk nekā citkārt.
16.apr 2020
Pat ja laukā ejam retāk nekā gribētos, jāpatur prātā, ka līdzās citiem faktoriem, kas apdraud veselību, nekur nav pazudušas arī ērces. Suņu un kaķu īpašnieki labi zina, cik daudz šo nejauko radījumu mīlulis reizēm var salasīt pat salīdzinoši nelielas pastaigas laikā. Tas ir signāls, ka piesardzīgiem jābūt arī pašiem, dodoties ārā – mežā, dārzā, arī pilsētas parkā. Tiem, kuri nav čakli dabā gājēji, par ērcēm atgādina vakcīnu reklāmas medijos.
31.mar 2020
Laikā, kad vismaz daļa cilvēku mēģina sevi pasargāt no saslimšanas ar koronavīrusa Covid-19 izraisīto slimību, mūziķis Lauris Reiniks sniedzis ieteikumu tiem, kuri dodas pastaigās mežā.
22.mar 2020
Ņemot vērā to, ka šogad bijusi īpaši silta ziema, gan pilsētā, gan ārpus pilsētas mežos, parkos, krūmājos un zālājos jau patlaban sāk rosīties ērces, turklāt Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pirmās ērces pārbaudēm tika saņemtas jau janvārī, norādīja LIC virsārste, infektoloģe un hepatoloģe Velga Ķūse.
2.mar 2020
Pagājušajā gadā Latvijā par gandrīz septiņiem procentiem pieauga ar ērču encefalītu saslimušo skaits, un pērn ērču bija savairojies par 20 procentiem vairāk nekā iepriekšējos gados. Latvija ir valsts Eiropā, kur ir palielināts risks saslimt gan tās iedzīvotājiem, gan ieceļotājiem. Lai vērtētu cilvēka imunitāti pēc ērču encefalīta vakcinācijas, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) zinātnieki ir sākuši pētījumu, kurā aicina iesaistīties seniorus.
25.feb 2020
Lai gan teorētiski februāris ir ziemas mēnesis, šogad ne no sniega, ne šim gadalaikam raksturīgā aukstuma ne miņas. Iespējams, tieši tas ir iemesls, kāpēc dabā manāmi aktīvākas arī kļuvušas ērces.