Ērces

19.jūl 2023
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils slimnīcas Uzņemšanas nodaļas māsa Kristīne Ķīce-Lagzdiņa pagājušajā svētdienā kādam pacientam noņēmusi 19 ērces, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.
16.jūl 2023
"Centrālajā laboratorijā" pirmajā pusgadā izmeklētas jau 2268 ērces, kas ir piegādātas laboratorijā no visas Latvijas. Pērn šajā laika periodā to skaits bija mazāks - 2018.
26.mai 2023
Līdz ar siltā laika iestāšanos brīvo laiku dabā labprāt pavada ne tikai cilvēki, bet arī viņu četrkājainie draugi. Diemžēl ērces nešķiro, kam piesūkties, un nereti kož arī suņiem, bet tas ir ļoti bīstami, jo suņiem neveidojas imunitāte pret ērču pārnēsātajām slimībām. Šogad apdrošināšanas sabiedrībā BALTA (PZU grupa) jau saņemti pirmie atlīdzību pieteikumi par ērču izraisītām saslimšanām suņiem. Apdrošinātājs aktīvajā ērču sezonā aicina suņu saimniekus pievērst jo īpašu uzmanību savu mīluļu veselībai un atgādina – mīļdzīvnieka zaudējumu nevar izmērīt nekādā naudā.
18.apr 2023
Šogad pirmā ērce Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) noņemta 21. martā. Kopumā līdz 10. aprīlim ar lūgumu noņemt piesūkušos ērci šajā ārstniecības iestādē vērsušies 18 cilvēki.
10.apr 2023
Šī gada pirmajos trīs mēnešos apdrošināšanas sabiedrībā "Balta" (PZU grupa) jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību, informē apdrošinātāja pārstāvji.
9.apr 2023
Iestājoties siltākam laikam, +5 grādu temperatūrai, ik gadu aktivizējas ērces. Saslimstība ar ērču encefalītu pērn saglabājusies 2021. gada līmenī – Latvijā konstatēti 252 saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati. Savukārt apdrošināšanas sabiedrībā ERGO atlīdzību pieteikumi, kas saistīti ar ērču pārnēsātām saslimšanām, pagājušogad galvenokārt saņemti par Laima slimību, pret kuru nav vakcīnas un kas saslimstības ziņā joprojām apsteidz ērču encefalītu.
3.apr 2023
Tiklīdz termometra stabiņš sasniedz +3 līdz +8 grādus, sarosās visa dzīvā daba, tajā skaitā ērces. Dzīvojot Latvijas platuma grādos, katram būtu jācenšas ievērot 7 sadzīvošanas paņēmieni, lai neļautu sīkajām ērcēm aizēnot prieku par gada skaistāko sezonu. Kas ir šie vērtīgie pamatprincipi, stāsta farmaceite Alīna Fleišmane.
27.mar 2023
Gaisa temperatūrai pakāpeniski paaugstinoties, sākas arī ērču aktivitātes sezona, un pieaug risks, ka parkā vai mežā varētu piesūkties inficēta ērce. Lai pārbaudītu, vai ērce nav potenciāli smagas slimības pārnēsātāja, to iespējams nodot kādā no "E.Gulbja laboratorijas" izveidotajiem bezkontakta paraugu savākšanas punktiem.
4.sep 2022
Medicīnisko pakalpojumu, laboratorijas analīžu veikšanas uzņēmumā SIA "E.Gulbja laboratorija" šovasar nodotas 1245 ērces, no kurām ērču encefalīta vīruss atrasts divās jeb 0,2% gadījumu, informē "E.Gulbja laboratorijas" pārstāvji.
8.aug 2022
Vismaz vienu reizi ērce šosezon piesūkusies 16 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (vienu reizi – 10 %, vairāk nekā vienu reizi – 6 %), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1400 respondentu.
7.jūl 2022
Šogad valsts apmaksāto pirmo poti pret ērču encefalītu saņēmuši par 61% mazāk bērnu nekā pērn, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
3.jūl 2022
Kā izrādās, ērce nevar piesūkties cilvēkam, kuram kājās ir kaprona zeķubikses, raksta "otkrito".
25.jun 2022
Ērču encefalīts šogad vēl nav konstatēts nevienā no "Centrālās laboratorijas" (CL) veiktajiem testiem, savukārt Laimas slimība ir noteikta 82 jeb 21% ērču, vēl viena mazāk zināma ērču izraisīta slimība - ērlihioze - noteikta 9 jeb 2% ērču.
23.jun 2022
No SIA "Centrālā laboratorija" testētajām ērcēm 21% gadījumu šogad konstatēta Laimas slimība, bet ērču encefalīts vēl nav konstatēs nevienā no laboratorijā veiktajiem testiem, informēja "Centrālās laboratorijas" pārstāvji.
16.jun 2022
Līdz šai dienai nevienā no ērcēm, kuras pārbaudītas Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) laboratorijā, nav atklāts ērču encefalīts. Taču ar boreliozi, kas var izraisīt Laimas slimību, inficētas gandrīz puse no pārbaudītajām ērcēm. Tas gan nenozīmē, ka visi, kam šīs ērces piesūkušās, tiešām saslims. Saslimstību ietekmē gan tas, cik ātri izdodas kukaini noņemt, gan paša imunitāte, vēsta lsm.lv.
12.jun 2022
"E.Gulbja laboratorija" piedāvā nodot arī ērces analīzēm bezkontakta nodošanas punktos, kas tika izvietoti Covid 19 pandēmijas ietekmē, informēja uzņēmuma pārstāvji.
6.jun 2022
Latvijas Nacionālā dabas muzeja kukaiņpētnieks Uģis Piterāns "Twitterī" pastāsta par sastapšanos ar neparasti daudz ērcēm.
30.apr 2022
Lai izvairītos no ērcēm, ar pareizi ģērbšanos jānodrošina, ka tās nevar pakļūt zem apģērba, īpaši jāuzmana bikšu un jaku piedurkņu gali, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane
29.apr 2022
Lai arī no ērču encefalīta cilvēkiem ir iespēja sevi pasargāt vakcinējoties, pagājušajā gadā četri bērni ilgstoši ārstējās Bērnu slimnīcā. Visiem šiem bērniem slimība ir radījuši paliekošas sekas veselībai.
23.apr 2022
Pērn pieaudzis ilgstošu hospitalizāciju skaits bērniem ērču encefalīta dēļ,  informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.