ērces

3.apr 2023
Tiklīdz termometra stabiņš sasniedz +3 līdz +8 grādus, sarosās visa dzīvā daba, tajā skaitā ērces. Dzīvojot Latvijas platuma grādos, katram būtu jācenšas ievērot 7 sadzīvošanas paņēmieni, lai neļautu sīkajām ērcēm aizēnot prieku par gada skaistāko sezonu. Kas ir šie vērtīgie pamatprincipi, stāsta farmaceite Alīna Fleišmane.
27.mar 2023
Gaisa temperatūrai pakāpeniski paaugstinoties, sākas arī ērču aktivitātes sezona, un pieaug risks, ka parkā vai mežā varētu piesūkties inficēta ērce. Lai pārbaudītu, vai ērce nav potenciāli smagas slimības pārnēsātāja, to iespējams nodot kādā no "E.Gulbja laboratorijas" izveidotajiem bezkontakta paraugu savākšanas punktiem.
4.sep 2022
Medicīnisko pakalpojumu, laboratorijas analīžu veikšanas uzņēmumā SIA "E.Gulbja laboratorija" šovasar nodotas 1245 ērces, no kurām ērču encefalīta vīruss atrasts divās jeb 0,2% gadījumu, informē "E.Gulbja laboratorijas" pārstāvji.
8.aug 2022
Vismaz vienu reizi ērce šosezon piesūkusies 16 % aptaujāto Latvijas iedzīvotāju (vienu reizi – 10 %, vairāk nekā vienu reizi – 6 %), tā secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, aptaujājot vairāk nekā 1400 respondentu.
7.jūl 2022
Šogad valsts apmaksāto pirmo poti pret ērču encefalītu saņēmuši par 61% mazāk bērnu nekā pērn, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
3.jūl 2022
Kā izrādās, ērce nevar piesūkties cilvēkam, kuram kājās ir kaprona zeķubikses, raksta "otkrito".
25.jun 2022
Ērču encefalīts šogad vēl nav konstatēts nevienā no "Centrālās laboratorijas" (CL) veiktajiem testiem, savukārt Laimas slimība ir noteikta 82 jeb 21% ērču, vēl viena mazāk zināma ērču izraisīta slimība - ērlihioze - noteikta 9 jeb 2% ērču.
23.jun 2022
No SIA "Centrālā laboratorija" testētajām ērcēm 21% gadījumu šogad konstatēta Laimas slimība, bet ērču encefalīts vēl nav konstatēs nevienā no laboratorijā veiktajiem testiem, informēja "Centrālās laboratorijas" pārstāvji.
16.jun 2022
Līdz šai dienai nevienā no ērcēm, kuras pārbaudītas Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) laboratorijā, nav atklāts ērču encefalīts. Taču ar boreliozi, kas var izraisīt Laimas slimību, inficētas gandrīz puse no pārbaudītajām ērcēm. Tas gan nenozīmē, ka visi, kam šīs ērces piesūkušās, tiešām saslims. Saslimstību ietekmē gan tas, cik ātri izdodas kukaini noņemt, gan paša imunitāte, vēsta lsm.lv.
12.jun 2022
"E.Gulbja laboratorija" piedāvā nodot arī ērces analīzēm bezkontakta nodošanas punktos, kas tika izvietoti Covid 19 pandēmijas ietekmē, informēja uzņēmuma pārstāvji.
6.jun 2022
Latvijas Nacionālā dabas muzeja kukaiņpētnieks Uģis Piterāns "Twitterī" pastāsta par sastapšanos ar neparasti daudz ērcēm.
30.apr 2022
Lai izvairītos no ērcēm, ar pareizi ģērbšanos jānodrošina, ka tās nevar pakļūt zem apģērba, īpaši jāuzmana bikšu un jaku piedurkņu gali, Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Antra Bormane
29.apr 2022
Lai arī no ērču encefalīta cilvēkiem ir iespēja sevi pasargāt vakcinējoties, pagājušajā gadā četri bērni ilgstoši ārstējās Bērnu slimnīcā. Visiem šiem bērniem slimība ir radījuši paliekošas sekas veselībai.
23.apr 2022
Pērn pieaudzis ilgstošu hospitalizāciju skaits bērniem ērču encefalīta dēļ,  informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Dace Zaldāte-Rozentāle.
11.sep 2021
Ģimenes ārste Gundega Skruze-Janava mikroblogošanas vietnē Twitter sniegusi vērtīgus padomus gadījumā, ja piesūkusies ērce.
29.aug 2021
Tirgū parādoties baravikām un gailenēm, Latvijas iedzīvotāji ar sajūsmu metas “sēņu medībās”. Lai prieku par pastaigu mežā neaptumšotu veselības problēmas, AAS BALTA atgādina – ērces nesnauž. Gada pirmajos sešos mēnešos BALTA atlīdzībās par ērču izraisītām slimībām izmaksājusi jau teju 20 000 eiro.
19.jun 2021
Ērču pārnēsātās slimības suņiem ir tēma, kas aktualitāti nezaudē gadu no gada. Pārsteidzoši, ka tik mazs organisms kā ērcei spēj sagādāt tik daudz problēmu. Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām - daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste un Rimi Mājdzīvniekiem eksperte Anete Kalniņa.
19.jun 2021
Ērces mūsu dabas apstākļos un silto ziemu ietekmē ir braši savairojušās un sastopamas ne tikai laukos, mežos un piejūrā, bet gana daudz arī pilsētās, jo tām pietiek ar pāris centimetru garu zāli, lai no tās pieķertos sunim un spētu nodarīt lielu kaitējumu. Jāņem vērā, ka pasargāt savu draugu būs vienkāršāk, nekā cīnīties ar ērču pārnēsāto slimību sekām – daļa no tām ir drauds ne tikai suņa veselībai, bet arī dzīvībai, skaidro veterinārārste  Anete Kalniņa.
13.jun 2021
Latvijā ir sastopamas divas ērču sugas, kas pārnēsā cilvēkiem bīstamas infekcijas slimības – ērču encefalītu, Laimas slimību un citas slimības. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) skaidro, ka no ērču encefalīta pasargāt vakcinēšanās, bet vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laimas slimību un citām ērču pārnestām slimībām, ir izvairīties no ērces piesūkšanās.
3.jun 2021
Iestājoties vasarai arvien vairāk laika pavadam pie dabas - pļavās, mežos, dārzā. Tomēr patīkamo atpūtu var sabojāt pavisam mazs posmkājis - ērce. Svarīgi ir laicīgi pamanīt to, kad ērce ir piesūkusies un to rūpīgi noņemt. Tomēr nereti gadās, kad pēc ērces izņemšanas, pāris dienu laikā, veselības stāvoklis pasliktinās. Tāpēc rūpīgi izlasi, kādi simptomi var parādītes pēc ērces izņemšanas un kā izvairīties no šiem posmkājiem!