Pavasaris tikko sācies, bet ārsti jau pārbaudījuši 116 piesūkušās ērces

© Mārtiņš Zilgalvis, F64 Photo Agency

Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC) šogad pārbaudītas 116 iedzīvotājiem piesūkušās ērces, un sešām jeb 5,2% no tām konstatēts ērču encefalīts, informē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Šogad LIC nav ārstējies neviens pacients ar ērču encefalītu, kā arī ērlihiozi. Vienlaikus centrā jau ārstējušies 11 pacienti ar Laimas boreliozi.

Šogad pirmā ērce pārbaudei atnesta 18.februārī, nākamā - 8.martā, bet kopš 27.marta iedzīvotāji katru dienu nes vismaz pa vienai.

Jau ziņots, ka par augsta riska teritorijām, kur bērni var saņemt valsts apmaksātu vakcināciju pret ērču encefalītu, šogad atzīti 27 Latvijas novadi, iepriekš informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kā aģentūrai LETA pastāstīja projekta "Atpazīsti ērču encefalītu" pārstāve Dace Plato, salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad par augsta riska teritoriju atzīts arī Gulbenes novads, kur saslimstība ar ērču encefalītu ir sasniegusi 32 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC informēja, ka šogad līdz 27.martam fiksēts viens saslimšanas gadījums ar ērču encefalītu, taču saslimšana notikusi 2016.gadā. Tāpat fiksēti 32 saslimšanas gadījumi ar Laimas slimību, no tiem šajā gadā - deviņi gadījumi. Šogad fiksēts arī saslimšanas gadījums ar ērlihiozi, pati saslimšana gan notikusi 2016.gadā.

Gada griezumā pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, par 61 gadījumu pieaugusi saslimšana ar ērču encefalītu, bija par deviņiem gadījumiem vairāk saslimšanas gadījumu ar ērlihiozi, savukārt par 16 gadījumiem mazāk - saslimšanas gadījumu ar Laimas slimību, norāda SPKC.

Veselība

Spēcīga imūnsistēma ir būtiska veselības sastāvdaļa, kas palīdz aizsargāt organismu no infekcijām un slimībām. Lai uzturētu imūnsistēmu labā formā, ir svarīgi nodrošināt organismam nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas. Starp vissvarīgākajiem imunitātes stiprināšanas vitamīniem ir D vitamīns un C vitamīns, kas spēlē būtisku lomu organisma aizsardzības mehānismos. Šajā rakstā aplūkosim, kā šie vitamīni palīdz uzlabot imūnsistēmu un kā tos uzņemt pietiekamā daudzumā.

Svarīgākais