Pagājušā gada sākumā 621 Lietuvas kompānija eksportēja savu produkciju uz Krieviju, bet oktobrī tāda bija vairs 261, tikmēr uz Baltkrieviju eksportējošo uzņēmumu skaits nedaudz pieaudzis, ziņo Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT, atsaucoties uz oficiālajiem statistikas datiem.
Deviņos mēnešos no Latvijas izvesti 140,696 miljoni litru alkoholisko dzērienu, kas ir par 2,3% vairāk nekā 2021.gada deviņos mēnešos, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
Laikā, kad, satumstot novembra debesīm, ļaudīs tomēr uzdzirkstī patriotisms un lepnums par savu valsti, nereti tiek salīdzināta mūsdienu Latvija ar to, kāda tā bija pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados pirms PSRS okupācijas. Daudzi to uztver kā labklājības laiku, lai gan turība ir visai relatīvs jēdziens, tāpat kā iespējas paust savu viedokli.
Rēķinot naudas izteiksmē, Latvija šogad piedzīvos kārtējo preču eksporta rekordu, taču jautājums ir par to, vai to pašu varēsim teikt arī par ārvalstīs pārdoto preču fiziskajiem apjomiem. Pagaidām gan var secināt, ka mūsu eksportētāji par spīti dažādām negācijām turas ļoti labi. Taču ir pamats domāt, ka nākamajos mēnešos rādītāji varētu kļūt krietni mazāk iepriecinoši.
Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) aicinās Zemkopības ministriju (ZM) ierobežot šķeldas eksportu, trešdien Latvijas Radio sacīja organizācijas izpilddirektors Viktors Valainis.
Līdzšinējie Latvijas eksporta rādītāji pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ir optimistiski, taču tālākais būs ļoti saistīts ar karu un tā globālo ietekmi, intervijā aģentūrai LETA atzina Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Kaspars Rožkalns.
Latvijā ir ļoti daudz iespēju, kā audzēt kopējo valsts ekonomiku, un visa pamatā jābūt eksportam, pirmdien, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzsvēra Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.
Latvija šogad pirmajos divos mēnešos eksportēja preces 2,836 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 29,4% jeb 644,5 miljoniem eiro vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, bet importēja - par 3,301 miljardu eiro, kas ir pieaugums par 39,3% jeb 931,1 miljonu eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums turpmāk joprojām saglabāsies augsts cenu kāpuma dēļ, bet fizisko eksporta apjomu kāpumu nodrošināt būs grūtāk nekā iepriekš, prognozēja banku analītiķi.
Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, dzērienu ražotājs SIA "Cido grupa" pārtraucis produkcijas eksportu uz Krieviju un Baltkrieviju, informē kompānija.
Ukraina, kas ir viena no pasaulē lielākajām kviešu ražotājvalstīm, noteikusi eksporta ierobežojumus šai labībai un citiem lauksaimniecības produktiem, saistībā ar Krievijas iebrukumu valstī, ziņo aģentūra "Interfax-Ukraine".
Latvijā pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta kāpumiem, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes "Eurostat" dati.
Latvija pagājušajā gadā eksportēja preces 16,491 miljarda eiro vērtībā, kas ir par 24% jeb 3,187 miljardiem eiro vairāk nekā 2020.gadā, bet importēja - par 19,429 miljardiem eiro, kas ir pieaugums par 28,2% jeb 4,269 miljardiem eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvija pērn 11 mēnešos eksportēja preces 14,94 miljardu eiro vērtībā, kas ir par 2,8 miljardiem eiro jeb 23,1% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, bet importēja preces par 17,72 miljardiem eiro, kas ir par 3,98 miljardiem eiro jeb 29% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Eksporta izaugsmei vidējā termiņā izšķiroša nozīme būs konkurētspējas un produktivitātes kāpināšanai, norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA).