Bite: Nevajadzētu dalīt uzņēmumus pēc to eksportspējas, bet gan jāveicina jebkāda veida eksporta attīstība

© Ekrānuzņēmums

Latvijā ir ļoti daudz iespēju, kā audzēt kopējo valsts ekonomiku, un visa pamatā jābūt eksportam, pirmdien, tiekoties ar Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzsvēra Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa, valsts pirmā persona ar nesen amatā iecelto LDDK vadītāju tikās, lai pārrunātu viņa redzējumu par uzņēmējdarbības vidi Latvijā.

Pēc Bites domām, nevajadzētu dalīt uzņēmumus pēc to eksportspējas, bet gan jāveicina jebkāda veida eksporta attīstība, jo "tikai ar laiku tas var veidoties par eksportu ar augstu pievienoto vērtību".

Tikšanās laikā tika runāts arī par Latvijas uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanu. Valsts prezidents atzīmēja, ka valstiskā līmenī nepieciešams domāt par kredītiestāžu savstarpējās konkurences celšanu, lai tādējādi arī veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību.

Sarunas gaitā LDDK prezidents informēja Levitu par esošajiem izaicinājumiem īpaši maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), piesaistot papildu finansējumu no kredītiestādēm. Tāpat Bite aktualizēja arī jautājumu par nodokļu politikas pielāgošanu MVU un lielajiem uzņēmumiem pēc to specifikas.

Levits un Bite pārrunāja arī darbaspēka jautājumus. Abi bija vienisprātis, ka jau tagad nepieciešams stratēģiski risināt jautājumus par darbaspēka izglītību un mobilitāti Latvijā.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Bites redzējumu un enerģiju un novēlēja to saglabāt savas darbības laikā LDDK prezidenta amatā.

Ekonomika

"Iedzīvotāju finanšu kapitālais remonts ir klāt! Vajās par skaidras naudas iemaksu virs 750€ un izņemšanu virs 1500€. Pie tam ar atpakaļejošu spēku - no 2025.gada 1.janvāra!. Ar šādu ierakstu mikroblogošanas vietnē X dalījies bijušais satiksmes ministrs Tālis Linkaits, komentējot gaidāmās izmaiņas noteikumos par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu.

Svarīgākais