Eiropa

11.jūl
Starptautiskajā reitingā "QS World University Rankings: Europe 2025" Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU) ierindojušās starp 300 Eiropas labākajām universitātēm, liecina reitinga dati.
10.jūl
Jūnija beigās ASV militārajās bāzēs Eiropā izsludināts paaugstinātas gatavības stāvoklis, jo saņemta informācija, ka Krievijas atbalstītas personas varētu veikt sabotāžas aktus pret ASV militāro kontingentu, atsaucoties uz informētiem avotiem, otrdien pavēstījis televīzijas kanāls CNN.
1.jūl
Vairākās ASV militārajās bāzēs Eiropā, arī Vācijā, aizvadītajā nedēļas nogalē izsludināta paaugstināta trauksme saistībā ar bažām par iespējamu teroristu uzbrukumu.
12.jun
Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) publiskotajiem datiem, klimata pārmaiņas veicina invazīvu moskītu sugu izplatību Eiropā, izraisot odu pārnēsātu slimību pieaugumu.
4.jun
Eiropā pieaug bažas par Krievijas jaukšanos šonedēļ notiekošajās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, cita starpā izmantojot kiberuzbrukumus, propagandu internetā un maksājumus Eiropas politiķiem.
3.mai
Krievijas pilna apmēra agresijas karš pret Ukrainu ir būtiski ietekmējis Eiropas Savienības (ES) austrumu pierobežas reģionus, secināts izvērtējumā par Krievijas agresijas kara ietekmi uz pierobežas reģioniem.
25.apr
Francijas prezidents Emanuels Makrons ceturtdien aicinājis Eiropu stāties pretī problēmām mainīgajā pasaulē un brīdinājis, ka "mūsu Eiropa šodien ir mirstīga un tā var nomirt".
11.mar
Eiropa nav gatava strauji augošajiem klimata riskiem, no kuriem daudzi ir sasnieguši kritisku līmeni un bez tūlītējas un izlēmīgas rīcības var kļūt katastrofāli, pirmdien brīdinājusi Eiropas Vides aģentūra (EVA).
27.feb
"Trawelbook" nosaucis bīstamāko pilsētu Eiropā - problēmas ar narkotiku kontrabandu un bandu kari tajā ir ikdiena.
12.feb
Krievijas eksporta apjoms uz Eiropas valstīm pērn veidoja 84,9 miljardus dolāru, kas ir par 68% mazāk nekā gadu iepriekš, liecina valsts Muitas dienesta publiskotie dati.
1.feb
Ražošanas sektora veselību raksturojošais indekss "Purchasing Managers' Index" (PMI) eirozonā janvārī palielinājies līdz 46,6 punktiem salīdzinājumā ar 44,4 punktiem decembrī, tādējādi reģistrēts augstākais līmenis pēdējos desmit mēnešos, liecina tirgus izpētes uzņēmuma "S&P Global" un "Hamburg Commercial Bank" jaunākie dati.
6.jan
Tūristi arvien meklē iespējas ceļot izdevīgi - it īpaši apstākļos, kad cenas turpina pieaugt visam un visur. Britu ceļojumu eksperts un žurnālists Saimons Kalders nosaucis četras Eiropas valstis, uz kurām 2024. gadā iesaka doties atvaļinājumā - tās ir gan skaistas, gan ekonomiskas, raksta izdevums Express.
8.aug 2023
Jūlijs bijis karstākais mēnesis laikapstākļu novērojumu vēsturē, otrdien pavēstīja Eiropas Savienības (ES) Zemes novērošanas programma "Copernicus".
28.jun 2023
Briselē panākta politiska vienošanās par likumu Eiropas aizsardzības industrijas nostiprināšanai un kopīgu aizsardzības iepirkumu veicināšanai, informē Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Ivara Ijaba (AP) birojs.
14.jun 2023
Ekstrēmi laikapstākļi Eiropā kopš 1980.gada ir prasījuši gandrīz 195 000 cilvēku dzīvības un nodarījuši ekonomiskus zaudējumus vairāk nekā 560 miljardu eiro apmērā, trešdien paziņoja Eiropas Vides aģentūra (EVA). 
23.mai 2023
Kataras enerģētikas ministrs Sāds al Kābi otrdien brīdināja, ka Eiropai ļaunākais vēl tikai gaidāms attiecībā uz reģiona naftas un dabasgāzes nepietiekamību.
3.mai 2023
Eiropas Komisijas (EK) rosinātie grozījumi Iepakojuma un iepakojuma atkritumu direktīvā, lai nodrošinātu, ka līdz 2030.gadam viss iepakojums Eiropas Savienības (ES) tirgū būtu pārstrādājams ekonomiski izdevīgā veidā, paredz ļoti saspringtu un pat gandrīz neiespējamu laika grafiku, intervijā aģentūrai LETA atzina Pasaules iepakojuma organizācijas ģenerālsekretārs Johanness Bergmairs.
3.mai 2023
Eiropas Komisija (EK) uz laiku ierobežo četru Ukrainas lauksaimniecības kultūru importu pēc vairāku Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu spiediena, turpinoties strīdam par lauksaimniecības produkciju no karā iesaistītās valsts.
21.apr 2023
Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp, Latvijā piektdien norisināsies 24 stundu ātruma kontroles maratons, informē Valsts policija.
13.feb 2023
Eiropas valstīm ir jāveic kopīgi iepirkumi aizsardzības jomā, lai varētu lētāk un ātrāk iegādāties bruņojumu saviem aizsardzības spēkiem un Ukrainas atbalstam, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs (LA).