Saeimas deputātu atalgojuma pieaugums nākamgad tiks ierobežots līdz 2,6%, tāpat kā valsts pārvaldē, apstiprināja Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas (ZZS) birojā.
Ja visā sabiedriskajā sektorā strādājošajiem algu nedrīkstēs paaugstināt vairāk par 2,6%, tad tam jāattiecas arī uz deputātiem - bet to nevar uzskatīt par algu iesaldēšanu pilnībā, intervijā laikrakstam "Latvijas Avīze" uzsvēris Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV).
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK rosina līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām "iesaldēt" deputātu algas pašreizējā līmenī.
Latvijas Reģionu Apvienības (LRA) Saeimas frakcijas deputāti 31.oktobrī iesniedza priekšlikumu Latvijas valsts 2018. gada budžetā saglabāt nemainīgu deputātu atalgojumu uz 4 gadiem, kamēr ir spēkā deputātu pilnvaras. Minēto priekšlikumu, ko izstrādājusi deputāte Inga Bite, LRA iesniedz jau trešo gadu, diemžēl Saeima to iepriekšējos gados ir noraidījusi.
Saeimas deputātus, ministrus un citas augstas amatpersonas nākamgad gaida algas pielikums – ministru mēnešalga uz papīra būs 3828 eiro, Saeimas deputātu – 2618 eiro.
Kā katru gadu, Saeimai atsākot darbu, viens no tās darba kārtībā esošajiem jautājumiem ir deputātu algas palielināšana, kuru nosaka likums. Ar nākamo gadu tai jāpieaug par 169 eiro uz papīra jeb 116 eiro uz rokas. Nacionālā apvienība tradicionāli sola aicināt kolēģus iesaldēt šo likumu, taču pieredze liecina, ka aicinājums paliks nesadzirdēts.
Kaut arī bija iespēja, ka Nacionālās apvienības mēģinājums iesaldēt Saeimas deputātu nākamā gada algas šā gada līmenī vainagosies panākumiem, arī otrs viņu piegājiens cietis neveiksmi. Saeimas deputāti, pārmetot apvienībai populismu, šo ieceri noraidīja. Līdz ar to Saeimas deputāta alga nākamgad būs par 157 eiro lielāka.
Nacionālās apvienības atkārtotais mēģinājums panākt Saeimas deputātu algu iesaldēšanu šodien varētu vainagoties ar uzvaru. Kaut arī pret šo ieceri balsos Vienotība, idejas atbalstītāju izredzes panākt savu nodrošinās parlamenta lielākā frakcija Saskaņa, kas solās balsojumā nepiedalīties vispār. Izšķirošo lomu šajā balsojumā spēlēs Zaļo un zemnieku savienība.
No ministriem maijā vislielāko algu saņēmis satiksmes ministrs Anrijs Matīss, liecina Valsts kancelejas publiskotā informācija par izmaksātajām algām pagājušajā mēnesī.
Šā gada pirmajos divos mēnešos Saeimas deputātiem kompensācijās par dzīvojamo telpu īri un transporta izdevumiem kopumā izmaksāti 30 877 lati, liecina informācija parlamenta mājaslapā.
Saeima ceturtdien, 15.decembrī, nolēma nākamgad Saeimas deputātu, ministru, parlamentāro sekretāru un citu amatpersonu atalgojumu saglabāt iepriekšējā līmenī.
9. Saeima vēsturē ieies ar to, ka tai izdevies pieņemt lēmumus, kas paglāba valsti no bankrota. Tā šorīt medijiem atzina Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).
Par savu algu un kompensāciju saglabāšanu pašreizējā līmenī Saeimas deputāti vakar nobalsoja bez jelkādām debatēm, turklāt uzreiz visos lasījumos vienā dienā. Tātad arī nekādu diskusiju komisijās par to vairs nebūs. Daži deputāti gan solās šo jautājumu pārskatīt pavasarī, un tad arī varētu tapt nopietnāki grozījumi Saeimas kārtības rullī, kur šis jautājums ir atrunāts.
Atšķirībā no daudziem tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju deputāti taupības vai vismaz solidaritātes vārdā doties bezalgas atvaļinājumā nebūtu gatavi. Kamēr kāds no parlamentāriešiem Neatkarīgajai stāsta, ka darba tāpat daudz, cits aizbildinās – pat ja gribētu, Saeimas kārtības rullis šādas iespējas gluži vienkārši neparedz.
Parlamenta deputāti nepiekrīt, ka atteikšanās samazināt savus ienākumus, ko veido gan atalgojums, gan dažādas kompensācijas, vērtējama kā ar pārējo sabiedrību nesolidāra rīcība.
Saeima, nākamgad atstājot deputātu atalgojumu šā gada līmenī, iekļaujas kopējā uzstādījumā samazināt valsts pārvaldē strādājošo atalgojumu par 20%, žurnālistiem sacīja Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).