Fukušimas – 1 atomelektrostacijā (AES) tiek gatavota pasaules kodolenerģētikas vēsturē nebijusi operācija - pirmā, otrā un trešā energobloka iekšējās kameras dzesēšanas nolūkos tiks aplietas ar ūdeni, ziņo portāls Apollo.lv.
Japānas speciālisti prognozē, ka pēc 30 gadiem radiācija, kas nonākusi okeānā no avarējušās atomelektrostacijas "Fukušima – 1" izplatīsies visā Klusajā okeānā, taču tās koncentrācija nebūs liela un neapdraudēs cilvēku dzīvību un veselību, ziņo ārvalstu masu mediji.
Galerijas "Wheels and Pictures" sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu rīkotajā mākslas labdarības izstādē atbalstam Japānai, pārdodot vairāk nekā pusi piedāvāto mākslas darbu, savākti 4539 lati, aģentūru BNS informēja izstādes organizatori.
Pēc zemestrīces un cunami izraisītās avārijas Japānas Fukusimas atomelektrostacijā (AES) gandrīz puse Lietuvas iedzīvotāju ir mainījusi viedokli par nepieciešamību valstī būvēt AES, un tagad absolūtais vairākums uzskata, ka jaunu AES Lietuvā būvēt nevajag, liecina pēc nedēļas žurnāla "Veidas" pasūtījuma veiktas aptaujas rezultāti.
Ja janvāra beigās 44,2% aptaujāto atbildēja, ka Lietuvai ir nepieciešama jauna AES, bet 47,4% - ka nav, tad aprīļa sākumā atbalstu jaunai kodolstacijai pauda vairs tikai 10,6% aptaujāto.
Eiropas Savienības (ES) valstu vidū ir kopēja pozīcija neslēgt nevienu vēstniecību Japānā pavisam, taču ārkārtas situācijā Latvijas pārstāvniecība varētu turpināt darbu, izmantojot goda konsulātu Osakā.
Latvijas vēstniecība Japānā, lai sagatavotos dažādiem notikumu pavērsieniem, ir saņēmusi no Latvijas kālija joda tabletes, aģentūru BNS informēja Ārlietu ministrijā.
Pašlaik Japānā uzturas 38 Latvijas pilsoņi, kopā ar ģimenes locekļiem - aptuveni 50 cilvēki, tā apliecina Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Teikmanis.
Lai sniegtu palīdzību zemestrīces un cunami cietušajai Japānai, Latvijas Pasts sadarbībā ar Western Union piedāvā nosūtīt naudas pārvedumus uz Japānu bez maksas.
Šorīt (pēc Latvijas laika) Japānu 312 kilometrus uz austrumiem no avarējušajās Fukušimas atomelektrostacijas satricinājusi 6,6 balles stipra zemestrīce.
Tūlīt pēc tam, kad Japānas premjers Naoto Kans nāca klajā ar paziņojumu, ka situācija Fukušima-1» atomelektrostacijā (AES) pamazām uzlabojas, sāka pienākt satraucošas ziņas, ka virs trešā energobloka pacēlies dūmu stabs un tūlīt nekavējoties evakuēti tika visi darbinieki, ziņo Itartass.
Tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia martā veiktais pētījums liecina, ka vairākumu (82%) aptaujāto ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uztrauc zemestrīces izraisītā avārijas situācija Japānas atomelektrostacijās (37% aptaujāto ļoti uztrauc un 45% aptaujāto drīzāk uztrauc zemestrīces izraisītā avārijas situācija Japānas atomelektrostacijās).