Sešus gadus Lielbritānijas premjera amatā pavadījušais Deivids Kamerons vakar novadījis savu pēdējo valdības sēdi, bet šodien pēc tradicionālās tikšanās ar parlamentāriešiem dosies pie karalienes Elizabetes II, lai iesniegtu demisijas pieprasījumu.
Deividu Kameronu Lielbritānijas valdošās Konservatīvo partijas līdera un premjera amatā nomainīs ilggadējā iekšlietu ministre Terēza Meja, kuras vadībā tiks risinātas sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES.
Eirozonas finanšu ministri pirmdien vērtēja Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) sekas, brīdinot, ka šī valsts var kļūt par Mazo Britāniju.
Dižie demokrātijas aizstāvji no kontinentālās Eiropas, kas tik ļoti skubina britus iedarbināt Eiropas Savienības līguma piecdesmito jeb tā saucamo šķiršanās paragrāfu, patiesībā vēlas pārdalīt lielo pīrāgu – Londonas Sitiju. Un tā nu iznācis, ka pīrāgs atrodas Eiropas Komisijas viceprezidenta Valda Dombrovska jaunajā pienākumu portfelī.
Latvijas vēstniecība Lielbritānijā ir saņēmusi sešas sūdzības no tautiešiem par vietējo iedzīvotāju aizskarošu rīcību pret viņiem kā imigrantiem, šorīt LTV "Rīta panorāmā" pastāstīja Latvijas vēstnieks Andris Teikmanis.
Naidžels Farāžs par britu izstāšanos no ES cīnījies 17 gadus. Tagad pēc referenduma viņš izlēmis nosvīst, tāpat kā citi Brexit varoņi, – veltīšot vairāk laika ģimenei.
Kā vēstīts, sestdien Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā notika protesta gājiens pret Brexit jeb Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Gājienā caur Londonas centru piedalījās tūkstošiem cilvēku. Tas noritēja miermīlīgā garā - cilvēki dejoja un dziedāja.
Pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) Latvijai pieejamais finansējums no ES fondiem var samazināties, aģentūrai LETA atzina Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.
Lielbritānijas referenduma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" tiešā ietekme uz Latvijas ekonomikas attīstību īstermiņā ir vērtējama kā nebūtiska, taču ilgtermiņā tas var negatīvi ietekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmes tempus, aģentūrai LETA atzina Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis.
Eiropas Savienības pirmās oficiālās valodas bija holandiešu, franču, vācu un itāļu. Vairojoties zvaigznītēm Eiropas karogā, paplašinājās arī oficiālo valodu saraksts, un, līdz ar Apvienotās Karalistes iestāšanos 1973. gadā, arī angļu valoda kļuva par ES oficiālo valodu. Līdz ar Brexit aktuāls kļuvis jautājums, kādā mēlē turpmāk runāt.
Pēc Lielbritānijas iedzīvotāju balsojuma par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) paredzams ilgstošs neskaidrības periods un Latvijai ir potenciāls izmantot šo neskaidrību finanšu jomā, jo sevišķi finanšu startapu jeb "fintech" jomā, šodien domnīcas "Certus" rīkotajā diskusijā atzina vairāki finanšu nozares pārstāvji.