Basketbols

24.sep 2015
Par Latvijas sieviešu basketbola izlases galveno treneri šodien apstiprināts Mārtiņš Zībarts, kurš klubu līmenī asistē Gundaram Vētram Krievijas komandā Kurskas "Dynamo". Par viņa asistentiem iecelti Aigars Nerips un Artūrs Visockis-Rubenis, bet par valstsvienības fizisko sagatavotību rūpēsies Ēriks Visockis.
20.sep 2015
Spānijas vīriešu basketbola valstsvienība svētdien, 20. septembrī, Lillē uzvarēja Lietuvas izlasi ar rezultātu 80:63 un trešo reizi sešu gadu laikā triumfēja Eiropas meistarsacīkstēs.
20.sep 2015
Eiropas 40. meistarsacīkstes basketbolā vīriešiem būs par divām dienām garākas, bet sacensību rīkotājiem nebūs jāpiedalās kvalifikācijas spēlēs, svētdien, 20. septembrī, preses konferencē Lillē paziņoja Starptautiskās Basketbola federācijas pārstāvji.
18.sep 2015
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība (bilance 4-5) piektdien, 18. septembrī, zaudēja Čehijai (5-4) ar rezultātu 70:97 un Eiropas čemponātu noslēdza astotajā vietā, paliekot bez tiešās ceļazīmes uz Rio kvalifikācijas turnīru.
18.sep 2015
Francijas pilsētā Lillē tiks noskaidrota Eiropas basketbola čempionāta otrā fināliste. Vakar vietu finālā izcīnīja Spānija, kas pagarinājumā apspēlēja mājinieci Franciju (80:75), savukārt šovakar otru ceļazīmi uz finālu savā starpā sadalīs Lietuva un Serbija. Mača sākums paredzēts plkst. 22:00 pēc Latvijas laika.
18.sep 2015
Latvijas basketbola izlase šovakar Francijas pilsētā Lillē aizvadīs pēdējo un izšķirošo spēli Eiropas čempionāta finālturnīrā. Plkst. 19:30 pēc Latvijas laika pretī atkārtoti stāsies Čehijas valstsvienība, un tikai spēles uzvarētāja tiks pie ceļazīmes uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.
17.sep 2015
Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns pēc šodien piedzīvotā zaudējuma pret Grieķijas izlasi.
17.sep 2015
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 17. septembrī, pirmā puslaika beigās un otrā puslaika sākumā veica 24:0 izrāvienu, taču pēdējās 16 minūtēs neveiksmīgi nospēlēja aizsardzība un zaudēja Grieķijai ar rezultātu 90:97. Piektdien Latviju gaida cīņa par septīto vietu un ceļazīmi uz Rio kvalifikāciju, sacenšoties pret Čehijas un Itālijas spēles zaudētājiem.
16.sep 2015
Šobrīd, kad visu Latviju un jo īpaši galvaspilsētu pāršalcis Eiropas čempionāts basketbolā, »Vakara Ziņas« noskaidroja, kādas pārdomas un sajūtas šā lielā notikuma laikā ir Latvijas vīriešu basketbola izlases kapteiņa Jāņa Blūma sievai Lienei Blūmai, kura visas valstsvienības spēles vēro klātienē no tribīnēm. Viņa sajūsmā kliedz un līdzpārdzīvo itin visiem pašmāju spēlētāju gūtajiem groziem, veiksmēm un neveiksmēm.
15.sep 2015
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība otrdien, 15. septembrī, 22 076 skatītāju klātbūtnē 17 minūtes bija vadībā pret pašreizējiem Eiropas čempioniem, taču otrajā puslaikā zaudēja metienu precizitāti un zaudēja Francijai ar rezultātu 70:84. Nākamajā cīņā 17. septembrī plkst. 17:00 Latvija un Grieķija sacentīsies mazajā pusfinālā par piekto vietu.
14.sep 2015
Iespējams, ka sestdien Latvijas izlase aizvadīja vienu no pēdējās desmitgades saturīgākajām spēlēm ar loģisku tās iznākumu – ar drošu uzvaru pār Slovēniju, kas garantēja iekļūšanu 2015. gada Eiropas čempionāta labāko astoņu komandu vidū un ceturtdaļfināla spēli ar mājinieci Franciju.
11.sep 2015
Latvijas izlases basketbolists Kristaps Janičenoks pēc Eiropas čempionāta finālturnīrā izcīnītās uzvaras pār Igauniju (75:64), kas ļāva iekļūt astotdaļfinālā, sarunā arSportacentrs.com izteicās, ka mača sākumā spēlētāji varbūt bija pārāk uzvilkušies, taču ārēji centās parādīt mieru.
11.sep 2015
Latvijai, rīkojot Eiropas čempionāta D apakšgrupas turnīru, izdevās uzorganizēt vienu lielākajiem sporta pasākumiem, kas Latvijā jebkad bijis, ceturtdien Latvijas Basketbola savienības (LBS) preses konferencē pauda organizācijas prezidents Valdis Voins.
10.sep 2015
atvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 10. septembrī, uzvarēja Igauniju ar rezultātu 75:64 un izcīnīja pēdējo no četrām ceļazīmēm uz Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēm Lillē. Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns trešajā ceturtdaļā divatā sameta 14 punktus, palīdzot komandai atspēlēt 16 punktu starpību. Ja lietuvieši pārspēs čehus, Latvijas komanda D grupā finišēs otrajā vietā, savukārt Čehijas panākuma gadījumā būs spiesta samierināties ar trešo vietu.
10.sep 2015
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 10. septembrī, uzvarēja Igauniju ar rezultātu 75:64 un izcīnīja pēdējo no četrām ceļazīmēm uz Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēm Lillē. Jānis Strēlnieks un Dairis Bertāns trešajā ceturtdaļā divatā sameta 14 punktus, palīdzot komandai atspēlēt 16 punktu starpību.
10.sep 2015
Serbijas basketbola izlase ar 101:82 šodien sagrāva Itāliju, gūstot piekto uzvaru Eiropas čempionāta B grupā, kurā nodrošināja pirmo vietu. Itālijai savukārt vēl jāgaida vakara spēles, lai uzzinātu, vai tā paliks otrā vai trešā.
8.sep 2015
Eiropas čempionātā basketbolā trešo uzvaru B grupā guvusi Serbija, kura šodien mačā pret grupas pastarīti Islandi uzvarēja ar 93:64. C grupā otrā uzvara Slovēnijai (81:74), kura ātri ieguva komfortablu pārsvaru pret Nīderlandi. Mača izskaņa gan ne tuvu nebija bez intrigas, jo Nīderlande prata veikt izrāvienu 16:0 un vēl spēles pēdējā minūtē reāli pretendēja uz uzvaras izraušanu.
8.sep 2015
"Bumba uz augšu, bumba uz leju, galvenais spēlē - nezaudēt seju!" - tā savā jaunajā dziesmā "Piedzimis uzvarēt" dzied jauniešu popgrupa "Jūras akmentiņi" un uzskata, ka šis ir īstais brīdis, kad publicēt savu jauno dziesmu.
5.sep 2015
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien, 5. septembrī, Eiropas čempionāta atklāšanas spēlē uzvarēja Beļģijas izlasi ar rezultātu 78:67. Kristaps Janičenoks ceturtajā ceturtdaļā guva 11 punktus. Nākamajā cīņā 6. septembrī plkst. 18:30 Ainara Bagatska vīri tiksies ar Lietuvu.