U18 meitenes Eiropas čempionātu sāk ar Nīderlandes sagraušanu

Latvijas U18 meiteņu basketbola izlase sestdien, 23. jūlijā, Eiropas čempionāta pirmajā spēlē Šopronā uzvarēja Nīderlandi ar rezultātu 66:35. Svētdien plkst. 14:30 jāspēlē pret Čehiju, otrdien plkst. 16:15 pret Slovākiju.

Aināra Čukstes, Matīsa Graudiņa un Daigas Žvirbles trenētā komanda pilnā sastāvā pirmo reizi pulcējās 20. jūlija rītā, kad komandai pievienojās Eiropas U20 čempionāta dalībnieces Digna Strautmane un Dinija Pāvelsone. Uzbrucēja Laura Grabe nometnē ieradās mazāk nekā diennakti pēc atgriešanās no Porto. Juniores aizvadīja divus treniņus “Elektrum” Olimpiskajā centrā, bet 21. jūlija rītā plkst. 05:00 ieradās Rīgas lidostā, lai izlidotu uz Austrijas galvaspilsētu Vīni.

Pēc ierašanās Švehates lidostā sekoja īss pārbrauciens uz Ungārijas rietumu pilsētu Šopronu. Vakarā komanda aizvadīja treniņspēli pret Spāniju (zaudējums ar nelielu starpību), bet piektdien vienu reizi trenējās spēles norises vietā. Sestdien pusdivpadsmitos pēc Centrāleiropas laika Latvijas juniores izbrauca uz pirmo spēli.

Holandiešu sastāvā bija viena meitene, kura pirms nedēļas piedalījās Eiropas U20 čempionātā - Anne Van Vlijmena. Viņa, tāpat kā Ilse Kuijta, 2015. gadā Nīderlandes sastāvā junioru turnīrā izcīnīja astoto vietu. Nākamais ievērojamākais holandiešu rezultāts - trešā vieta 2014. gada B divīzijas turnīrā un ceļazīme uz labāko sabiedrību.

Starta piecinieks

Latvija: Gertsone, Šepte, Grabe, Digna Strautmane, Rozentāle

Luīze Šepte no pirmajām sekundēm sāka apdraudēt Nīderlandes grozu, ar agresīviem garāmgājieniem un spēli viens pret vienu radot grūtības pretinieču aizsardzībai. Ventspilnieces brīvmetiens atklāja rezultātu, bet viņas novadnieces Dinijas Pāvelsones piespēle Dignai Strautmanei un garāmgājiens neļāva holandietēm izvirzīties vadībā - 5:2. Ceturtdaļas vidū neizdevās trāpīt metienus, kamēr pretinieces savāca daudz atlēkušo bumbu, neļaujot latvietēm tikt pie atkārtotiem metieniem - 8:7. Desmitminūtes beigās precizitāte uzlabojās. Marianna Kļaviņa iemeta tālmetienu, iespējas izmantoja Šepte un Strautmane - 17:10.

Nākamās ceturtdaļas sākumā laba bumbas kustība apvienojumā ar labu aizsardzību ļāva palielināt pārsvaru līdz divciparu skaitlim. Šepte, Strautmane un Rozentāle pēc 6:0 izrāviena panāca plus trīspadsmit - 23:10. Puslaika turpinājumā biežāk bija vērojams atklāts basketbols, kurā uzbrukums dominēja pār aizsardzību un abas komandas regulāri tika pie punktiem. Latvijas līderes turpināja sekmīgi uzbrukt, noturot 11-13 punktu pārsvaru. Puslaika izskaņā Digna Strautmane iemeta pirmo tālmetienu, bet Marianna Kļaviņa nopelnīja un iemeta abus brīvmetienus - 38:20.

Strautmane un Šepte pirmajā puslaikā divatā guva par pieciem punktiem vairāk nekā Nīderlandes spēlētājas kopā. Pārsvara veidošanā ieguldījumu laukumā deva 11 no 12 Latvijas spēlētājām, komandai pieļaujot tikai sešas kļūdas. Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē pārākums tika nostiprināts, pēc 13:2 izrāviena panākot jau 29 punktu pārsvaru - 51:22. Digna Strautmane mirdzēja abos laukuma galos, līdz 24. minūtei 16 punktiem pievienojot 10 atlēkušās bumbas. Pirmos punktus guva Kristiāna Sprudzāne, Ivanda Hudjakova, Sabīne Lipe. Pusstundas beigās precizitāte strauji kritās, taču pārsvars bija un palika liels - 54:27. Linda Svenne pēdējā uzbrukumā palielināja atrāvienu līdz 31 punktam, bet spēle noslēdzās ar pārliecinošu Latvijas uzvaru.