Zviedrijas valdība pirmdien paziņoja, ka bloķē 13 atkrastes vēja turbīnu parku būvniecību Baltijas jūrā, jo valsts bruņotie spēki uzskata, ka tie var negatīvi ietekmēt valsts aizsardzības spējas.
Vides nevalstisko organizāciju ieskatā Eiropas Savienības (ES) zivsaimniecības ministru lēmums par nozvejas kvotām Baltijas jūrā nākamajā gadā draud novest Baltijas jūras ekosistēmu līdz pilnīgam sabrukumam, aģentūru LETA informēja Pasaules dabas fonda (PDF) komunikācijas projektu vadītāja Marta Lilientāle.
Latvijas pētnieki Baltijas jūrā atklājuši līdz šim vēl neredzētu ainavu. Pētot Eiropas Savienības nozīmes īpaši aizsargājamu teritoriju, secināts, ka Alku sēklī pie Pāvilostas jūras dzīles krasi atšķiras no citām vietām Baltijas jūrā, vēsta TV kanāla 360 raidījums “360 ZIŅneši”.
Latvijas zvejnieku iespējas zvejot brētliņas 2025.gadā Baltijas jūrā provizoriski samazināsies par 30,6%, salīdzinot ar 2024.gadu, un tie varēs nozvejot līdz 19 299 tonnām brētliņu, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.
Dabas aizsardzības pārvaldes vadītais projekts LIFE REEF veic zinātniskās izpētes darbus Baltijas jūras Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā. Apsekojot Alku sēkli, pētnieki secinājuši, ka šajā vietā jūras dzīles krasi atšķiras no citām vietām Baltijas jūrā, jo ierastās akmeņainās gultnes vietā saskatāmas pilsētvides infrastruktūrai līdzīgas pazīmes.
Zemūdens infrastruktūras aizsardzībai Baltijas jūrā un Ziemeļjūrā tiks iesaistīta Vācijas īpašo uzdevumu spēku GSG-9 jūras operatīvā vienība, ziņo Vācijas televīzijas kanāls ARD un izdevums "Der Spiegel", atsaucoties uz informētiem avotiem drošības dienestos.
Naftas tankkuģis, kas piektdien bija aizdedzies Baltijas jūrā, tika aizvilkts uz Rostokas ostu Vācijā pēc piecas stundas ilgas operācijas, sestdien paziņoja varas iestādes.
Krievija sistemātiski vāc informāciju par gāzes cauruļvadiem, datu kabeļiem, vēja ģeneratoru parkiem un militāro infrastruktūru Baltijas jūrā, vēsta Vācijas mediji.
Neste Latvija sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Latvijas Jūras akadēmiju, Zinātnes un inovāciju centru un Valsts vides dienestu arī šogad turpina attīrīt Baltijas jūru no nozaudētiem zvejas rīkiem jeb “spoku tīkliem”. Šoreiz tehniski sarežģītais process norisinājās aptuveni 7,4 kilometru attālumā no Engures ostas, kur iepriekš tika atklāts pamests zvejas rīks.
Ūdens temperatūra Baltijas jūras piekrastē sasniegusi +20 grādus, bet Rīgas līča rietumos ir par dažiem grādiem vēsāks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.
Baltijas jūras reģionā mākoņu daudzums ir būtiski samazinājies, liecina gada sākumā publicētais pētījums. Mākoņu izzušana saistīta ar globālo sasilšanu, ziņo “Yle”.
Krievijā Karēlijā ūdens masām pārraujot Baltās-Baltijas jūras kanāla dambi, kas bija uzbūvēts rekonstrukcijas darbu veikšanas gaitā, dzīvību zaudējis viens cilvēks, pavēstīja reģiona varasiestādes.
Nolaižoties līdz pat 40 metriem zem Baltijas jūras, pasaulē garākais kombinētais ceļu un dzelzceļa tunelis savienos Dāniju un Vāciju. Tuneli plānots atvērts 2029. gadā, ziņo “CNN”.
Otrā pasaules kara mistērija par to, kas notika ar Somijas pasažieru lidmašīnu pēc tam, kad to virs Baltijas jūras notrieca padomju bumbvedēji, beidzot būs atrisināta pēc vairāk nekā astoņiem gadu desmitiem.
Vairākas nedēļas siltais un saulainais laiks izraisīja karstuma viļņus lielākajā daļā Baltijas jūras apgabalu - Sāremā rietumu piekrastē ūdens temperatūra bija par 5 grādiem augstāka nekā parasti un pārsniedza 16 grādu atzīmi, raksta postimees.ee.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins skatās uz Zviedrijas Gotlandes salu, brīdinājis Zviedrijas aizsardzības vadītājs Mikaels Bīdens, raksta Politico.
Maskava ir izpelnījusies NATO dalībvalstu nosodījumu pēc ierosinājuma pārzīmēt Krievijas robežas Baltijas jūrā, tomēr pēc Baltijas valstu reaģēšanas uz publiskoto dokumentu Maskava steidzami atteicās no plāniem, raksta Financial Times un Bloomberg.