Austrumu slimnīca

19.nov
Novembrī Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) laboratorijā “Gaiļezers” atklāta pirmā šķidruma hromatogrāfijas-masspektrometrijas iekārta, kas paredzēta kvantitatīvai dažādu vielu noteikšanai pacientu paraugos, ļaujot operatīvi lemt par efektīvāko terapiju pacientiem, kuru veselības stāvoklis ir galēji smags un kuri ārstējas intensīvās terapijas palātās. Ar jaunās iekārtas palīdzību būs iespējams nodrošināt personalizētu pieeju zāļu ordinēšanai epilepsijas, tuberkulozes un onkoloģisko pacientu ārstēšanas procesā, pielāgojot optimālās zāļu devas.
13.nov
No 2024. gada 11. līdz 15. novembrim Latvijā norisinās uzturvielu nepietiekamības jeb malnutrīcijas atpazīstamības nedēļa. Nepietiekams uzturs kļūst par arvien nopietnāku problēmu, kas bieži paliek nepamanīta. Uztura terapiju ar medicīnisko papilduzturu pacienti saņem novēloti, kaut gan piemērota aprūpe patlaban ir pieejamāka nekā jebkad agrāk, informē Rīgas Austrumu slimnīcā.
8.okt
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) ir uzsākta pilotprojekta "Inoperablu ļaundabīgu audzēju augstas precizitātes robotizētas perkutānās termālās ablācijas laboratorija" īstenošana, kura ietvaros jau pagājušajā nedēļā Invazīvās radioloģijas klīnikā divām pacientēm ar nieru vēzi tika veikta mazinvazīva audzēja sasaldēšanas operācija jeb perkutāna krioablācija.
29.aug
Šodien, 2024.gada 29.augustā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) jau 17. reizi ar labdarības projekta "M-Help.com" organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti Krievijas uzsāktajā karā smagi cietušie Ukrainas karavīri.
7.aug
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” pacientam veikta sarežģīta operācija – iespaidīga izmēra labās nieres audzēja izņemšana, kā arī audzēja skarto orgānu funkcionalitātes atjaunošana. Pacientam izņemts 21 kilogramu smags audzējs, un tas ir līdz šim smagākais audzējs, kas izņemts Austrumu slimnīcā un, visticamāk, Latvijā. Iepriekš smagākā bija 2020. gada janvārī stacionārā “Latvijas Onkoloģijas centrs” izoperētā 15 kilogramus smagā sarkoma.
18.jūl
Lai gan Latvijā braukšanas kultūra ir mainījusies, joprojām nepiedodami daudz cilvēku gūst traumas, vienkārši paļaujoties — gan jau ar mani nekas slikts nenotiks!
17.jūl
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīcā) 2024. gada jūnijā palielinājies smagas traumas guvušo pacientu skaits – salīdzinājumā ar analogu periodu 2023. gadā šādu pacientu skaits Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pieaudzis par 13%. Īpaši satraucoša tendence mediķu skatījumā ir traumas, kas gūtas, pārvietojoties ar velosipēdu un elektroskūteri. Austrumu slimnīcas ārsti uzsver: no smagākajām traumām bija iespējams izvairīties, lietojot aizsargekipējumu – ķiveres, roku un kāju aizsargus.
3.jun
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) uzņemts pirmais pacients ar čūskas – odzes – kodumu šajā sezonā. Tāpēc Austrumu slimnīcas mediķi aicina uzmanīties un darīt visu, lai no tikšanās ar odzi izvairītos: tā kā odze ir kurla, bet reaģē uz vibrācijām, tai var likt par sevi manīt, skrienot, lecot, sitot kājas pie zemes utt. Lai pļavā vai mežā izvairītos no odzes, būtisks ir stingrs apģērbs, zābaki virs potītēm, cimdi. Ja odze tomēr iekodusi, jāsaglabā miers, jācenšas sakosto ķermeņa daļu turēt mierā, to nedrīkst spiest, sūkt, griezt vai veikt citas darbības un iespējami ātrāk jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības.
31.mai
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) maijā uzņemts šogad pirmais pacients, kurš guvis nopietnus un kropļojošus acs savainojumus, pļaujot zāli ar trimmeri. Austrumu slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikā gadā nonāk vidēji trīs vai četri pacienti, kas gūst ļoti smagas acs traumas šādā veidā. Tādēļ Austrumu slimnīcas oftalmologi atgādina, ka, pļaujot zāli piemājas teritorijā, obligāti jālieto aizsargbrilles, turklāt nekādā gadījumā nevajadzētu tās noņemt darba procesā.
20.mai
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) no šodienas līdz 24. maijam, iepriekš pierakstoties, ikvienam tiks piedāvāta iespēja ar vienkāršu bezmaksas asins analīzes testu pārliecināties par aknu veselību, veicot C hepatīta (anti-HCV) un imūndeficīta vīrusa (HIV) izmeklējuma testu, informē slimnīca.
29.apr
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā un stacionāros kopš 2024. gada sākuma turpina palielināties pacientu skaits. 2024. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar analogu periodu pirms gada par 12% pieaudzis pacientu skaits, kuriem NMPUK sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Par 17% audzis to pacientu skaits, kuri turpināja ārstēties Austrumu slimnīcas stacionāros un par 17% – kuriem sniegta neatliekamā palīdzība dažādu smagu traumu un nelaimes gadījumu dēļ. Tas nozīmē, ka slimnīca ir pārslogota un pacientiem ar dzīvību neapdraudošām vai maznozīmīgām traumām un saslimšanām var nākties uzgaidīt ilgāk, uzsver ārsti.
25.apr
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) šodien tika nogādāti vēl 14 karā Ukrainā smagi cietuši cilvēki, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
16.apr
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionārā "Gaiļezers" pirmoreiz veikta minimāli invazīva laparoskopiska un torakoskopiska barības vada rezekcija. Unikālā operācija veikta vīrietim, kuram diagnosticēts barības vada vēzis. Austrumu slimnīca ir vienīgā Latvijā, kur veic šāda veida operācijas, bet līdz šim tās realizētas vaļējā metodē vai daļēji laparoskopiski. Turpmāk Austrumu slimnīcā barības vada rezekcijas operācijas atsevišķām pacientu grupām būs daudz saudzīgākas, vienlaikus būtiski saīsinot atveseļošanās laiku pēc operācijas un uzturēšanās ilgumu slimnīcā.
9.apr
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Tuberkulozes un plaušu slimību centrā šonedēļ mācību un pieredzes apmaiņas vizītē ieradušās četras mediķes no Ukrainas Harkivas apgabala tuberkulozes dienesta, lai apgūtu tuberkulozes pacientu ārstēšanas un aprūpes jaunākās metodes, kā arī efektīvāk organizētu ambulatoro medicīnisko palīdzību pacientiem kara skartajā valstī, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
1.feb
Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīca (Austrumu slimnīca) 2024. gada 25. janvārī informēja par konstatētu incidentu, norādot, ka slimnīcai ir ierobežotas iespējas komentēt konkrētu pacientu jautājumus, vienlaikus uzsverot, ka apgalvojumi par pacienta “piekaušanas” vai “slimnieka aizbēgšanu” neatbilst patiesībai.
28.jan
Agresīvus pacientus ir ļoti grūti identificēt, jo brīdis, kad pacients kļūst agresīvs, ir neparedzams, atzīst Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, komentējot notikušo pacienta uzbrukumu citam pacientam.
25.jan
Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu par uzbrukumu pacientam Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.
15.jan
Latvijā no pagājušās nedēļas ir izsludināta gripas epidēmija, tādēļ Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) no 16.janvāra tiks noteikti ierobežojumi pacientu apmeklējumiem, aģentūru LETA informēja slimnīcā.
5.jan
Iestājoties stipram salam, Austrumu slimnīcas Valsts Apdegumu centra ārsti aicina nebūt vienaldzīgiem, redzot uz ielas nokritušu cilvēku. Iemesls tam var būt pēkšņas un nopietnas veselības problēmas, kas nav saistītas ar alkohola lietošanu, piemēram, insults. Laikus nesaņemot palīdzību, cilvēks var gūt ļoti nopietnus apsaldējumus, nosalt un nomirt.
6.dec 2023
Šodien, 2023. gada 6. decembrī, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (Austrumu slimnīca) svinīgi atklāja Autoimunitātes centru, kas dibināts ar mērķi īstenot padziļinātu autoimūno slimību zinātnisko izpēti un veicināt slimnīcas ārstu un rezidentu aktīvāku iesaisti zinātniski pētnieciskajā darbībā, kā arī starptautiska mēroga sadarbībā. Austrumu slimnīcas vadošie ārsti dažādās specialitātēs – reimatoloģijā, neiroloģijā, endokrinoloģijā u.c. – sadarbībā ar Rīgas Stradiņa Universitāti (RSU) piedalīsies dažādos starptautiskos grantu pētījumos, paralēli uzsākot pētījumu datu platformas veidošanu. Tas ļaus nākotnē būt starptautiskā apritē un publicēties autoritatīvos starptautiskos izdevumos, tādējādi uzlabojot autoimūno un autoiekaisīgo saslimšanu pacientu ārstēšanas iespējas, informē slimnīca.