Arktika

6.dec 2024
Jau 2027. gadā Ledus okeānā var izzust ledus - saskaņā ar jaunu pētījumu, kas publicēts žurnālā “Nature Communications”, Arktikas jūras ledus kūst ar nepieredzētu ātrumu.
23.jūl 2024
ASV Aizsardzības ministrija pirmdien brīdināja par pieaugošo Krievijas un Ķīnas sadarbību Arktikā, klimata pārmaiņām paverot reģionu lielākai konkurencei attiecībā uz jūras ceļiem un resursiem.
2.jūl 2024
Norvēģijas valdība pirmdien paziņoja, ka tā ir bloķējusi plānu pārdot pēdējo privātīpašumā esošo zemes gabalu stratēģiskajā Arktikas arhipelāgā Svalbārā, lai nepieļautu, ka to varētu iegādāties ārvalstu dalībnieki, piemēram, Ķīna.
14.jun 2024
ASV melnajā sarakstā iekļāvušas 7 jaunus Krievijas kuģus sašķidrinātas dabasgāzes transportēšanai, apglabājot vienu no Kremļa svarīgākajiem projektiem, ziņo dialog.ua.
15.mai 2024
15 000 akru (vairāk kā 6 000 hektāri) lielais zemes gabals atrodas pusceļā starp Norvēģiju un Ziemeļpolu. Tas atrodas senatnīgas un neskartas dabas vidū, kas ir izraisījis diskusijas par klimata pārmaiņām un ir ģeopolitiskās saspīlējuma fokuss starp globālajām lielvarām, kuras vēlas izmantot Arktikas reģiona dabas resursus, raksta euronews.com.
12.feb 2024
Sākoties karam Ukrainā, jaunas ziemeļu alianses maina ģeopolitisko spēku līdzsvaru, un NATO Arktikas valstis drīzumā pārspēs Krieviju ar septiņiem pret vienu - pasaules līderi arvien biežāk uzdod jautājumu, cik iespējama kara eskalācija ir arī Arktikas reģionā.
16.jan 2024
Pēc vasaras rekordlielā karstuma daudzās pasaules vietās tagad cilvēki cīnās ar ārkārtīgu aukstumu - sniega vētras, nāvējošs sals un dzīvībai bīstams vējš. Kāpēc mēs joprojām piedzīvojam šādus aukstuma uzplūdus? Skaidro cnn.com.
22.dec 2022
Neskatoties uz ievērojamiem zaudējumiem karā Ukrainā, Krievija turpina pakāpeniski paplašināt militārās bāzes Arktikas reģionā, liecina telekanāla CNN rīcībā nonākušie satelīta attēli.
17.jan 2022
NATO nolēmusi sūtīt uz Norvēģijas organizētajiem militārajiem manevriem "Cold Response" aviācijas bāzes kuģus "HMS Prince of Wales" un "USS Harry S Truman".
11.jan 2022
Arktikas reģionā notiekošajām straujajām klimata pārmaiņām nav tikai lokālas sekas, tām ir arī tieša un ilgtermiņa ietekme uz Baltijas jūras reģiona vidi, ekonomiku un sociāli-politisko situāciju, uzsvērts Ārlietu ministrijas (ĀM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā, ko šodien konceptuāli atbalstīja valdībā.
17.mai 2021
Tuvojoties Arktikas Padomes sanāksmei, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien brīdinājis Rietumu valstis nepretendēt uz Arktiku.
7.jūl 2020
Krievijas Arktikas reģions piedzīvojis karstāko jūniju meteoroloģisko novērojumu vēsturē, otrdien paziņojis Eiropas Savienības Kopernika Klimata izmaiņu dienests (C3S).
10.jun 2020
Pēc degvielas noplūdes Arktikas reģionā Krievijā aizturēts katastrofā vainojamās spēkstacijas direktors Pāvels Smirnovs, galvenais inženieris Aleksejs Stepanovs un viņa vietnieks Jurijs Kuzņecovs, trešdien paziņojusi Krievijas Izmeklēšanas komiteja.
9.okt 2019
Krievu zinātnieku ekspedīcija bijusi spiesta glābties no izsalkuša polārlāča, ierāpjoties padomju laika lidmašīnas vrakā, vēsta tabloīds "Daily Mirror".
19.dec 2018
Krievija nākamgad palielinās militāro klātbūtni Arktikā, pirmdien paziņojis Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.
30.sep 2018
Lielbritānijas aizsardzības ministrs Gevins Viljamsons plāno nākamgad palielināt militāro klātbūtni Arktikā, izvietojot Norvēģijā aptuveni 800 karavīrus, ziņo laikraksts "The Sunday Telegraph".
29.mai 2018
Kā zināms, šodien tika paziņots, ka Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" parakstīs līgumu ar Svalbāras sēklu glabātuvi par Latvijas sēklu paraugu izvietošanu Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā.
29.mai 2018
Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava" parakstīs līgumu ar Svalbāras sēklu glabātuvi par Latvijas sēklu paraugu izvietošanu Globālajā sēklu glabātuvē Arktikā, uzzināja Zemkopības ministrijā (ZM).
3.nov 2017
Krievija attīsta militāro infrastruktūru Arktikā un pastiprinās tur pretgaisa aizsardzību, piektdien paziņojis Krievijas Ziemeļu flotes komandieris, viceadmirālis Nikolajs Jevmenovs.
1.mai 2017
Vairāk nekā 90 zinātnieku komanda ir nonākusi pie secinājuma, ka Arktikā gaisa temperatūras siltums ir pieaudzis divas reizes vairāk nekā citviet pasaulē. Tas nozīmē, ka ledāji, iespējams, kusīs daudz ātrāk nekā tika paredzēts iepriekš, vēsta "Independent".