Ar bezpilota lidaparātu uzņemtos fotoattēlos dziļi Kaukāza kalnos noskaidrots, ka arheologu atklātā seno cilvēku apmetne patiesībā ir 40 reizes lielāka un tagad 3000 gadus vecā struktūra tiek dēvēta par "mega cietoksni", vēsta portāls “Popular Science”.
Rūpnieciskais piesārņojums ir negatīvi ietekmējis cilvēku veselību kopš Senās Romas impērijas, atklāts pētījumos, kuros iesaistīta Oksfordas universitāte. Kā vēsta, “Oxford Mail”, zinātnieki ir pierādījusi, ka svina piesārņojums, iespējams, izraisīja plašu IQ samazināšanos visā Eiropā pirms 2000 gadiem.
Trīs gadus Bens Vitens savā istabā glabāja spīdīgu akmeni, ko viņš, būdams sešus gadus vecs, pacēla Šorhemas pludmalē, nezinot, ka tas ir patiesi vērtīgs priekšmets, vēsta BBC.
Pirmo reizi vēsturē ir izpētītas sasaluša zobenzobu tīģera atliekas, kuras, domājams, ir aptuveni 31 800 gadus vecas, atsaucoties uz pētījumu, vēsta “Sky News”.
Ar sirpi pār kaklu un piekaramo atslēgu uz kreisā lielā pirksta, Polijas ziemeļos atrastais jaunās sievietes līķis nebūtu varējis pacelties no sava neiezīmētā kapa, liecina vietējā 17. gadsimta folklora. Bet viņas identitāte un tas, kā viņa nokļuva šādā stāvoklī, ir noslēpumi, kuri pētniekiem atklājas tikai tagad, vēsta CNN.
Armēnijas Nacionālās Zinātņu akadēmijas un Minsteres Universitātes arheologi senajā Artaksetas pilsētā atklājuši iepriekš nezināmas agrīnās kristiešu baznīcas paliekas. Atradums sastāv no astoņstūra formas ēkas ar krustveida paplašinājumiem, vēsta phys.org.
Zinātnieki pirmo reizi ir veiksmīgi ekstrahējuši DNS no 3600 gadus sena siera, atklājot probiotisko baktēriju evolūciju tūkstošiem gadu garumā, vēsta “The Independent”.
Ūdenslīdējus arheologus burtiski satrieca "neprātīgais" brīdis, kad viņi jūras dzelmē, piekrastē pie Aberdīnšīras atklāja britu karakuģi, kurš ilgu laiku tika uzskatīts par zudušu, vēsta „Daily Mirror”.
Arheologi Pompejā ir atguvuši labi saglabājušās vīrieša un sievietes skeleta atliekas, kuri gāja bojā, sargājot tā laika dārgumus, raksta „Newyork Post”.
Iespējams, ir atrisināts noslēpums, kāpēc senajai ēģiptiešu mūmijai ar iesauku Kliedzošā sieviete ir tik sāpīga sejas izteiksme. Jaunās analīzes liecina, ka viņa nomira, "kliedzot no agonijas", apmēram pirms 3000 gadiem, vēsta "Sky News”.
Lai gan dāņu astronoms Tiho Brahe ir vislabāk pazīstams ar saviem debesu atklājumiem, kas veikti vēl pirms teleskopa izgudrošanas, viņš bija arī alķīmiķis, kas brūvēja slepenas zāles elitāriem klientiem. Bet tas, pie kā tieši Brahe strādāja savā alķīmijas laboratorijā, vienmēr bijusi vēsturiska mīkla, vēsta „CNN Science”.
Arheologi ir atklājuši noslēpumainas struktūras, kas paslēptas netālu no Ēģiptes Lielās piramīdas - tās varētu būt nezināmas kapenes, kas celtas pirms 4500 gadiem, raksta "Dailymail.co.uk".
Pārakmeņojies žokļa kauls, ko britu meitene un viņas tēvs atrada pludmalē Somersetā, Anglijā, pieder gigantiskam jūras rāpulim, kas datēts pirms 202 miljoniem gadu un bija viens no lielākajiem dzīvniekiem uz Zemes.
Paleontologi no Flindersas universitātes ir aprakstījuši trīs neparastas jaunas milzu fosilo ķenguru sugas no Austrālijas un Jaungvinejas, atklājot, ka tās ir daudzveidīgākas pēc formas, izplatības un lēciena metodes, nekā tika uzskatīts iepriekš.
Arheologi šonedēļ atrada satriecošus mākslas darbus jaunos izrakumos Pompejā, senās Romas pilsētā, kas tika apglabāta pēc Vezuva izvirduma 79. gadā pirms mūsu ēras.
Igaunijas Vēstures muzeja Lielās ģildes zālē otrdien svinīgi tiks atdoti Ukrainai arheoloģiskie atradumi, kas nozagti Ukrainas austrumos un dienvidos un konfiscēti Igaunijas Luhamā robežšķērsošanas punktā.