Vēlmi tuvāko divu gadu laikā iegādāties jaunu mājokli paudis katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs, kamēr ceturtā daļa labprāt vēlētos iegādāties jaunu mitekli, bet atzīst, ka šobrīd šādu iespēju nav, liecina "Swedbank" Finanšu institūta veiktā aptauja.
Latvijā nelegālo cigarešu īpatsvars 2021.gada otrajā pusē bija 15,8%, kas ir par 4,6 procentpunktiem mazāk nekā 2020.gadā, vēsta Valsts ieņēmumu dienests (VID), atsaucoties uz kompānijas "NielsenIQ" veiktā "Tukšo cigarešu paciņu pētījuma" jaunākajiem datiem.
Latvijā 35% iedzīvotāju tic, ka zaļā pārkārtošanās varētu būt ekonomikas izaugsmes avots, kamēr Eiropas Savienībā (ES) šāds viedoklis ir kopumā 56% pilsoņu, liecina Eiropas Investīciju bankas (EIB) publiskotie 2021.-2022.gada aptaujas dati par klimatu.
Latvijā pagājušajā gadā 5,3% iedzīvotāji bija pakļauti dziļai materiālai un sociālai nenodrošinātībai, kas ir par 1,7 procentpunktiem mazāk nekā 2020.gadā, kad šādu iedzīvotāju īpatsvars bija 7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) veiktās aptaujas dati.
Latvijā 70% iedzīvotāju tiešsaistē iepērkas vismaz reizi mēnesī, liecina starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma "Gemius" veiktās aptaujas dati.
Latvijā 38% uzņēmumu vadītāju un uzņēmēju uzskata, ka Covid-19 pandēmijai bijuši arī daudzi pozitīvi aspekti, pavēstīja mobilo sakaru operatora SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) pārstāvji, atsaucoties uz sadarbībā ar tirgus izpētes kompāniju "RAIT Custom Research Baltic" veikto aptauju.
Latvijas iedzīvotāju vidū saglabājas augsta ātro ēstuvju ēdienu popularitāte. Lielākā daļa jeb 80% aptaujāto kopumā uzturā iekļauj ātro ēstuvju ēdienus, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa rezultātos.
Aptaujā, izvēloties vairākus atbilžu variantus, noskaidrots, ka miegainību dienas laikā izjūt 23% respondentu arī tad, ja naktī ir gulējuši pietiekami.
Lielākā daļa ukraiņu uzskata par nepieņemamu pagaidu pamiera parakstīšanu ar Krieviju bez Krievijas karaspēka izvešanas no Ukrainas, liecina jauna aptauja.
Valsts policija sākusi vairākas resoriskās pārbaudes par dažādu Kremļa agresiju un karu atbalstošu uzrakstu vai simbolu, piemēram, “Z” burta izmantošanu uz automašīnām. TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja, cik daudzi pamanījuši Krievijas karaspēku atbalstošas simbolikas lietošanu Latvijā.
Latvijā šobrīd ieradušies vismaz 5000 bēgļu no Ukrainas, lielai daļai no viņiem jāatrod dzīvesvietas, bērniem nepieciešama izglītība un pieaugušajiem – darbs.
Latvijas iedzīvotāji ir dzirdējuši, ka notiekošais Ukrainā un uz Krieviju vērstās sankcijas, varētu ietekmēt arī viņus. TV3 raidījums “900 sekundes” skaidroja, cik daudzi veido īpašus pārtikas krājums.
Saistībā ar Covid-19 pandēmiju - jautājumos par ierobežojumiem un vakcināciju -pastiprinātu agresiju no sabiedrības puses pēdējā gada laikā kopumā izjutuši 63% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra datos.
46% sieviešu naktsdzīvē ir saskārušās ar seksismu vai seksuālu vardarbību, liecina starptautiskā projekta "Nakts bez seksisma" veiktais pētījums par seksismu un seksuālu vardarbību naktsdzīvē.
Reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā un publiski izskanējušajiem radiācijas riskiem, pēdējo divu nedēļu laikā kopumā 10% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sākuši pastiprināti interesēties par jodu saturošiem medikamentiem, bet vēl 18% apzināti papildinājuši mājas aptieciņu krīzes gadījumiem, secināts BENU Aptiekas Stresa termometra rezultātos.
Lielākā daļa jeb 80% Latvijas iedzīvotāju pēc izslimošanas ar Covid-19 atzīst, ka ir saskārušies ar kāda veida veselības komplikācijām jeb tā saukto garo Covid-19, liecina aptieku tīkla "Euroaptieka" veiktā aptauja.
Krievijas pilsoņu vairākums atbalsta Krievijas karu pret Ukrainu un arī grib, lai Vladimirs Putins ilgāk paliktu prezidenta amatā, liecina divu sabiedriskās domas aptauju dati, kas nonākuši raidstacijas "Radio Brīvība" rīcībā.
Vairāk nekā puse ukraiņu uzskata, ka Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīms ar šo pilna mēroga karu vēlas iznīcināt visu Ukrainas tautu, liecina nesen veikta aptauja.
Katastrofu, pandēmiju vai karadarbības rezultātā var pazust elektrība, internets un mobilie sakari, var nestrādāt veikali, degvielas uzpildes stacijas un bankomāti. Lai zinātu, kā rīkoties krīzes situācijās iedzīvotājiem tika izstrādāts buklets par rīcību pirmajās 72 stundās. Bet cik daudzi ar to iepazinušies, skaidroja TV3 raidījums "900 sekundes".