Krievija medī rakstnieku Bikovu par "viltus ziņām"

© Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas Izmeklēšanas komiteja pieprasījusi aizmuguriski apcietināt rakstnieku Dmitriju Bikovu, pret kuru ir ierosināta krimināllieta pēc panta par "viltus ziņām" par armiju, vēsta tīmekļa izdevums "Mediazona".

Krimināllieta pret Bikovu tika ierosināta aprīļa beigās.

Kā pauž varas struktūras, rakstnieks tiek turēts aizdomās par "viltus ziņu" izplatīšanu par Krievijas armiju.

Saskaņā ar Izmeklēšanas komitejas versiju, viņš tīmeklī publicējis video, kurā ir "apzināti nepatiesa informācija par Krievijas bruņoto spēku darbībām pret mierīgajiem Ukrainas iedzīvotājiem".

Turklāt Bikovs, kā apgalvo komiteja, "pārkāpjot ārvalstu aģenta darbības kārtību", nav iesniedzis pilnvarotajai iestādei informāciju, kuras sniegšana ir paredzēta likumā.

Jūlijā kļuva zināms, ka Krievijas Iekšlietu ministrija izsludinājusi rakstnieku meklēšanā.

Bikovs 2021.gada rudenī pameta Krieviju un kopš 2022.gada dzīvo un strādā ASV.

Rakstnieks publiski nosodījis Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.

2022.gada jūlijā Krievijas Tieslietu ministrija iekļāvusi Bikovu "ārvalstu aģentu" sarakstā.

2022. un 2023.gadā Maskavas pilsētas Ņikuļinas rajona tiesa divas reizes - par 10 000 un 40 000 rubļu (orientējoši 108 un 432 eiro) - sodīja Bikovu par to, ka viņš savos ierakstos sociālajos tīklos nav apzīmējis sevi kā "ārvalstu aģentu".

Pērn februārī Maskavas tiesa sodīja rakstnieku ar 10 000 rubļu naudassodu pēc administratīvā panta par piedalīšanos "nevēlamas organizācijas" darbībā.

Svarīgākais