Alkohols

16.apr
Aknas ir viens no svarīgākajiem cilvēka ķermeņa orgāniem, kas atbild par kaitīgo vielu izvadīšanu, vielmaiņu un citām dzīvībai svarīgām funkcijām. Taču, lietojot kaitīgas vielas, piemēram, alkoholu, aknas var tikt bojātas aknas un traucēta to darbība. Cik ilgam laikam jāpaiet, līdz tās atgūstas? Skaidro “tv3.lt”.
14.apr
Pētījums, kas publicēts žurnālā Science Advances, sniedz pirmos pārliecinošos pierādījumus par to, kā alkohols var mainīt smadzeņu darbību ilgtermiņā.
14.apr
Viena vīna glāze piektdienas vakarā pēc darba, viens dzēriens kopā ar draugiem bārā - bieži vien daudziem cilvēkiem grūti ir apstāties pie pirmā dzēriena, lai gan sākotnēji tāds ir bijis plāns. Zinātnieki atraduši iespējamo izskaidrojumu tam, kāpēc reizēm trūkst gribasspēka apstāties.
12.apr
Alkoholu nereti lieto brīvajā laikā - cilvēki cenšas atpūsties un atslābināties. Bet cik bieži mēs aizdomājamies par to, kā alkohols ietekmē mūsu organismu - gan lietošanas brīdī, gan ilgtermiņā? Raksta “The Independent”.
31.mar
Paģiras ir grūts stāvoklis jebkurā vecumā, jo tas ir skaidrs signāls, ka organisms ir saņēmis toksisku alkohola devu. Tomēr noteiktā vecumā paģiras kļūst par vissmagākajām – un saskaņā ar pētījumiem tas nav pusmūžs, vēsta Daily Mail.
6.mar
Saeimas deputāti ceturtdien uzdevuši Ministru kabinetam izvērtēt, vai alkohola aizlieguma slieksni paaugstināt līdz 21 gada vecumam.
6.mar
Pētījumi par alkohola ietekmi uz smadzenēm bieži vien ir pretrunīgi, un sabiedrībā arvien valda uzskats, ka “neliels” alkohola daudzums nav kaitīgs, taču nozīmīgs zinātnisks pētījums, kas publicēts 2022. gadā, beidzot sniedz skaidru brīdinājumu, raksta “New Atlas”.
1.mar
No 1.marta Latvijā mainās akcīzes nodokļa likmes visiem alkoholisko dzērienu veidiem, informē Valsts ieņēmumu dienests. Tas nozīmē to, ka alkoholisko dzērienu cenas veikalos palielināsies!
6.feb
Vai var būt tā, ka atsevišķi alkohola veidi izraisa smagākas paģiras nekā citi? Izrādās, ka var!
3.feb
Saskaņā ar statistiku, ziemas mēnešos palielinās patērētā alkohola daudzums, jo lielākā daļa cilvēku alkoholu saista ar iespēju sasildīties. Tomēr ārsti kategoriski nepiekrīt šādai pieejai un iesaka pacientiem, gluži pretēji, censties pēc iespējas mazāk lietot alkoholiskos dzērienus, vēsta Prozoro.
29.jan
Grēta Marija Otesone (33) un Arno Els Kvintons (36) brīvdienas pavadīja viesnīcā Vjetnamā tikai dažas nedēļas pēc saderināšanās. Tomēr pāra atvaļinājums beidzās traģiski - Ziemassvētku dienā britu sieviete un viņas līgavainis tika atrasti miruši, raksta “mirror.co.uk”.
19.jan
Jaunās izmaiņas Alkohola aprites likumā, proti, tirdzniecības laika ierobežojumi dzērieniem, visticamāk, nepārvirzīs cilvēkus uz bāriem, bet gan iedzīvotāji iemācīsies mainīt savus alkohola pirkšanas paradumus. Tā intervijā TV3 raidījumā “900 sekundes” sacīja Latvijas Bārmeņu federācijas valdes loceklis Raitis Akerblūms.
11.jan
Krievijas iebrukums Ukrainā strauji kāpinājis alkohola patēriņu. Maksimālais alkohola pārdošanas apjoms Krievijā bijis decembrī, patēriņa maksimums – Jaungada brīvdienās. Gadu mijas un pirmajās jaunā gada dienās Krievijā tauta mirst vidēji par 14% vairāk nekā parastajās darba dienās. Skaitļi liecina, ka trīs Ukrainas kara gadu laikā Krievija ir sasniegusi neapstrīdamus "panākumus" savu iedzīvotāju alkoholizācijā, kas nozīmē, ka 2025. gadā alkohols, visticamāk, nogalinās vairāk cilvēku nekā parasti, atsaucoties uz Krievijas mediju "Sibir.Realii", vēsta “Radio Brīvā Eiropa/Radio Brīvība” portālā "currenttime.tv".
9.jan
Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus alkohola patēriņa mazināšanai sabiedrībā, kas cita starpā ierobežo laiku, kurā alkoholiskie dzērieni ir pārdodami.
7.jan
Pētījumi liecina, ka pat neliels vai mērens alkohola daudzums ir kaitīgs veselībai - alkohola lietošana katru gadu izraisa aptuveni trīs miljonu cilvēku nāvi, raksta “postimees.ee”.
20.dec 2024
Ziema ir karsto dzērienu, tostarp alkoholisko kokteiļu, laiks. Karstie alkoholiskie dzērieni ir ne tikai patīkami sildoši, bet arī tiek uzskatīti par līdzekli pret saaukstēšanos. Teorētiski silta alkoholiskā dzēriena pagatavošana var šķist vienkārša - paņemiet silto dzērienu pēc savas izvēles un pievienojiet visu, kas jums ir pa rokai, tomēr, saskaņā ar “TastingTable” ir daži stiprie alkoholiskie dzērieni, kurus vislabāk atstāt aukstus.
16.dec 2024
Vai arī jūs ciešat no sliktas dūšas un vispārējas sliktas sajūtas jau pēc pāris dzērieniem? Jauns pētījums liecina, ka alkohola nepanešana varētu būt jūsu gēnos, raksta “Mirror”.
11.dec 2024
Lai mazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 3.decembrī, trešajam – galīgajam - lasījumam Saeimā lēma virzīt grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, vēsta Saeimas preses dienests.
10.nov 2024
Puse aptaujāto, kas ikdienā lieto alkoholu, paziņoja, ka etiķetes ar lielu kaloriju daudzumu uz dzērieniem var likt viņiem pārtraukt dzeršanu.
31.okt 2024
Cilvēki zina pietiekami daudz anekdošu par savvaļas dzīvniekiem, kuri uzvedas "piedzērušies" pēc ierūgušu augļu ēšanas, taču, neskatoties uz to, tiek uzskatīts, ka etanola lietošanas gadījumi zīdītāju vidū, ir reti un nejauši. Tomēr jaunā pētījumā ekologi apstrīd šo pieņēmumu, vēsta “Science Daily”.