Trešdiena, 6.decembris

redeem Niklāvs, Nikolajs, Niks

arrow_downwardBaiba Puriņa / Autori

Šajā nedēļas nogalē pasaulē tiek atzīmēts Halovīns un tam par godu nolēmām izmēģināt veidu, kā pagatavot smalkmaizītes ķirbja formā.
30.okt 2021 Baiba Puriņa
Kāpēc Halovīns ir bēdīgi slavens? Tāpēc, ka joprojām nav īsti skaidrs, kur tam ir vieta latviešu svētku sarakstā. Vai tam vispār tur ir vieta?
26.okt 2021 Baiba Puriņa
Vietnē TikTok lielu popularitāti ieguvis tā dēvētiais ananasa izaicinājums, kurā neparastā veidā tiek tīrīts šis auglis. Bet vai tas tiešām darbojas?
9.okt 2021 Baiba Puriņa
Vispirms rokdarbi man asociējās ar mācību priekšmetu skolā. Ar aplikāciju papīru, šķērēm un līmes zīmuli. Tad mājturībā tie kļuva par tamborēšanu un adīšanu.
4.okt 2021 Baiba Puriņa
Rudens ir klāt un pēc karstās vasaras gribas to akcentēt arī istabas dekoros. Nolēmu izmēģināt pašas spēkiem radīt auduma ķirbīšus, kurus izmitināt uz palodzes un plauktiem.
25.sep 2021 Baiba Puriņa
In Italy, geography to high schoolers is taught according to a textbook in which the Baltic States, including Latvia, are depicted on the map as part of Russia. The Latvian Embassy in Italy, together with the Estonian and Lithuanian embassies, is currently preparing a letter to the Italian Minister of Education. It is not yet known whether this geography textbook will be withdrawn from circulation in Italy.
22.sep 2021 Baiba Puriņa
Itālijā vidusskolēniem ģeogrāfiju māca pēc mācību grāmatas, kurā Baltijas valstis, tajā skaitā Latvija, kartē attēlotas kā Krievijas sastāvdaļa. Latvijas vēstniecība Itālijā kopā ar Igaunijas un Lietuvas vēstniecībām šobrīd gatavo vēstuli Itālijas izglītības ministram. Vai šī ģeogrāfijas mācību grāmata Itālijā tiks izņemta no apgrozības, pagaidām nav zināms.
22.sep 2021 Baiba Puriņa
Viņš ir klāt! Par sevi deva ziņu jau augustā, bet tagad, kad ceļa malās jau čabinās pirmās nokaltušās lapas un dažas kļavas sāk likt rūžu - viņš ieradies. Rudens.
14.sep 2021 Baiba Puriņa
Sociālajos medijos uziets burkas/puķu podu iekarināšanas veids, izmantojot auklu, raisīja interesi. Nolēmām izmēģināt.
28.aug 2021 Baiba Puriņa
Tagad ik dienas nākas dzirdēt ziņas par mežā apmaldījušamies sēņotājiem. Šķita nedaudz amizanti, līdz mans kaimiņš pamanījās vienā reizē pazust mežā divas reizes.
23.aug 2021 Baiba Puriņa
Uztura speciāliste Mila Mikiķuka sociālajā vietnē Instagram pastāstījusi, kā pareizi saldēt ogas, lai saglabātu to vērtīgās īpašības.
17.aug 2021 Baiba Puriņa
Pagājušajā gadā jaunā koronavīrusa pandēmija daudziem izjauca ceļojumu plānus vai iecerēto atpūtu ārvalstīs. Arī mums bija līdzīgi. Lai gan joprojām, pat pēc vakcinācijas uzsākšanas, situācija ar vīrusu joprojām ir diezgan nestabila, nolēmām, ka pēc pusotra gada ilgas tupēšanas mājās ir pelnīti tomēr nedaudz izrauties. Jau iepriekš gribējām doties uz Tatriem, un šajā laikā došanās ar savu auto uz Polijas otru galu – Zakopani – šķita gana pievilcīga ideja – drošs attālums, ja nu tomēr atkal saasinās Covid-19 situācija, un iespēja izrauties no lielās vasaras svelmes.
1.aug 2021 Baiba Puriņa
Ierasti "skrullējot" ziņu lentu sociālajos medijos, uzmanību pievērsa kāds veids, kā pagatavot ceptas mini olas. Gribējās pārbaudīt, kā tas darbojas dzīvē, tāpēc nolēmām pamēģināt.
31.jūl 2021 Baiba Puriņa
Last year, the new coronavirus pandemic disrupted travel plans and planned vacations abroad for many. For us too. Although the situation with the virus is still quite unstable, even after the vaccination process had started, we decided that after a year and a half of sitting at home, we deserve a little getaway. We had wanted to go to the Tatras before, and at this time going by car to the other end of Poland - Zakopane - seemed like a pretty attractive idea - a safe distance, if the Covid-19 situation worsens again, and the opportunity to get away from the summer heat.
31.jūl 2021 Baiba Puriņa
Šobrīd pirmās prognozes par augustu liecina, ka tas būs vasaras lietainākais mēnesis. Ikviens sprogaino matu īpašnieks/ce zin, ka mitrums ir mūsu lielākais ienaidnieks. Ko darīt mēnesī, kad cepurei ir par agru, bet jau no sākuma skaidrs, ka ieveidoto frizūru mitrums "pārveidos"?
28.jūl 2021 Baiba Puriņa
Ir produkti, kas palīdzēs ne tikai izskatīties, bet arī justies vismaz dažus gadus jaunākiem. Portāls "Econet" apkopojis 12 produktus, kuri aizkavē novecošanos.
21.jūl 2021 Baiba Puriņa
Vasara ir laiks, kad ievākt zāļu tējas, iegūstot papildspēkus pret dažādām kaitēm arī rudens un ziemas mēnešos. To pagatavošanai tiek izmantoti trīs pamatprincipi, atklāj "Dr. Pakalna Tēju Skola".
6.jūl 2021 Baiba Puriņa
Karstā laikā ķermenim palīdzēt tikt galā ar augstām temperatūrām un izvairīties no dehidratācijas var ne tikai ar aukstiem dzērieniem, bet arī dažiem pārtikas produktiem.
6.jūl 2021 Baiba Puriņa
Neticami, ka jau pienācis teju vasaras vidus ar visām no tā izrietošajām sekām - lavandu laukiem, liepziedu tējām un atvaļinājumu vilinājumiem. Bet šorezi par tām lavandām un liepziediem.
5.jūl 2021 Baiba Puriņa
Šogad jau tikām brīdināti - pēc mitrā pavasara jūnijā gaidāma pamatīga odu sezona. Turklāt jau aiz stūra ir Jāņi, kad negribas, lai svētku sajūtu bojātu cīniņš ar uzmācīgajiem odiem.
19.jun 2021 Baiba Puriņa
Uztura speciāliste Jeļena Kalena sociālajā vietnē Instagram nosaukusi produktus, kurus jo īpaši ieteicams iekļaut uzturā sievietēm, kuras sasniegušas 40 gadu slieksni, raksta "Change". Speciāliste izcēlusi produktus, kas palīdz papildināt estrogēna hormonu rezerves.
18.jun 2021 Baiba Puriņa
Lai cik garda un veselīga ir maltīte, tā var zaudēt savas vērtīgās īpašības, ja to atkārtoti silda mikroviļņu krāsnī. Dažreiz tas var beigties arī ar saindēšanos. Šos astoņus veselīgos produktus nav ieteicams atkārtoti sildīt, lai izvairītos no saindēšanās riska.
15.jun 2021 Baiba Puriņa