Gada inflācija pakāpusies virs 13%, šokējošā tempā pieaug pārtikas cenas (17,4%), izdevumi par mājokli (16,2%) un transportu (24,7%). Tikmēr valdība aizņemta ar amatu pārdali un ministru portfeļu rokādēm. Kāds no tā ieguvums sabiedrībai? Varbūt pietiek nodarboties ar politiskām izrādēm un laiks sākt gatavoties jaunajai apkures sezonai?
Ir jānodrošina, lai par ikvienu personu, kas ir bērnu kopšanas atvaļinājumā, tiktu veiktas obligātas sociālās iemaksas vismaz no minimālās algas, kas šobrīd ir 500 eiro.
Pēdējā laikā strauji pieauga apkures, elektrības, gāzes tarifi, kam sekoja cenu palielinājums vairākiem produktiem un pakalpojumiem. Un lielākā daļa pensionāru knapi savelk galus kopā. Situācija ir ļoti nopietna, un tādēļ ir jāatgriežas pie pensiju indeksācijas divas reizes gadā. Šim mērķim varētu novirzīt daļu uzkrājuma no valsts speciālā budžeta.
Latvijā otrā ārkārtējā situācija izsludināta no 2020. gada 6. novembra, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus, kā rezultātā turpinās uzņēmumu slēgšana un darbinieku atlaišana, darbiniekiem iegūstot bezdarbnieka statusu.
Neskatoties uz ekonomikas izaugsmi, Latvijas cilvēku nabadzība aizvien pieaug. Visvairāk cieš pensionāri, ģimenes ar bērniem un invalīdi. Tieši šīs grupas ļoti strauji izjūt ikdienas preču sadārdzināšanos, bet viņu ienākumi, ekonomikai augot, nepalielinās.