\\Autori

ADAgnese Dzene

24.okt 2011
Latvijā pirmā ūdens dzemdību zāle ar sertificētu profesionālo vannu tagad pieejama Rīgas rajona slimnīcā Siguldā. Par 225 latiem ikviena topošā māmiņa savu jaundzimušo var laist pasaulē daudz ērtākos un modernākos apstākļos.
 
20.okt 2011
Lai samazinātu skolu kontroli un uzraudzību, kā arī atteiktos no vispārējo skolu akreditācijas procesa, Ministru kabineta Funkciju audita komisija ieteikusi vairākus pasākumu plānus. Projektu vakar skatīja arī Ministru kabineta komitejas sēdē.
 
20.okt 2011
Ar vienotu ieejas biļeti par četriem latiem Melngalvju nama apmeklētāji turpmāk varēs apskatīt gan nama vēsturiskos kabinetus, sudraba kolekciju un svētku zāles, gan Rīgas Mākslas telpas izstādes. Ar šādu inovāciju plāno popularizēt Mākslas telpu un piesaistīt vairāk tūristu.
 
19.okt 2011
Pēc divus gadus ilgiem restaurācijas darbiem vakar Rīgā, 11. novembra krastmalā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, viņa vietnieks Andris Ameriks un Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs atklāja pieminekli par godu 1905. gada 13. janvāra notikumiem.
 
19.okt 2011
Katru gadu Neatkarīgā veido Latvijas labāko vispārizglītojošo skolu Top 100, ņemot vērā centralizēto eksāmenu rezultātus.
 
14.okt 2011
Norvēģijas politiķa Rīgā piedzīvotais seksskandāls ir aktivizējis galvaspilsētas domes darbību, lai gan pašvaldībai prostitūcija nebūt nav jāapkaro vienai. Gan Krimināllikums, gan Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi ir pietiekami stingrs likumisks pamats, lai intīmpakalpojumu piedāvāšana nenotiktu tik neslēpti un tik plaši kā pašlaik.
 
10.okt 2011
Bābelīša ezera apkaime un Biķernieku mežs Rīgā jau vairākus gadus ir sakopta teritorija, savukārt Lucavsalā un Ziepniekkalnā ilgstoši saglabājas nemainīgi slikta situācija – secināts šā gada pavasara Zaļo patruļu apkopojumā, ko piektdien Rātsnamā prezentēja studenti, piedaloties arī pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam.
 
6.okt 2011
Babītē vakar atklātā Latvijā un Baltijā pirmā moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde ļaus pilnībā nodrošināt ar vietām bērnudārzā visus 2008. gadā dzimušos novada bērnus no vairāk nekā 40 ģimenēm.
 
5.okt 2011
Septembra beigās satraukumu radīja Latvijas Izglītības un Zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) paziņojums par it kā samazināto mērķdotāciju pedagogu atalgojumam par 2,5 miljoniem.
 
5.okt 2011
Starptautiskajā dzīvnieku aizsardzības dienā, vakar, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko apmeklēja Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmi Līčos un novērtēja patversmes apsaimniekotāja – biedrības Dzīvnieku pansija Ulubele – darbību.
 
29.sep 2011
Pašvaldības policijas darbinieki Viktorija un Ģirts Buividi 15. septembrī kļuva par mammu un tēti trim mazuļiem – meitai Elizabetei, dēliem Markam un Aleksam, izpelnoties pirmo šogad dzimušo trīnīšu vecāku godu Latvijā.
 
29.sep 2011
Astroloģiskais rudens iestājās pavisam nesen – 23. septembrī, bet jau oktobra sākumā gaidāmas salnas un vēss laiks.
 
27.sep 2011
20. un 30. gadu pasaules dārgākie automobiļi mēnesi no 23. septembra līdz 23. oktobrim būs apskatāmi Rīgas Motormuzejā izstādē „Darba augļi”.
 
27.sep 2011
Piektdien Liepājas Dzimtsarakstu nodaļā kāzu ceremonijas laikā noticis šokējošs incidents – laulību ceremonijas laikā izcēlies tracis par to, ka ceremonija notiek nevis krievu, bet latviešu valodā.
 
22.sep 2011
Garāmgājēju uzmanību pēdējās dienās piesaistījis kāda vīrieša individuāls pikets zaļajā zonā pie Ministru kabineta. Aleksandram Ozolam rokās plakāts ar līdz galam neizprotamu vēstījumu un pie kājām zemē izveidota neliela ekspozīcija ar rotaļlietām, zīmējumiem un citiem „mākslas” objektiem.
 
20.sep 2011
Šodien piketā pie Ministru kabineta (MK) pulcējās ap 150 studentu, lai paustu savu neapmierinātību par lēmumu reorganizēt Latvijas Kultūras koledžu (LKK).
 
20.sep 2011
Ik pa laikam kāds sadomā uzrāpties Vanšu tiltā. Ironiski, bet tā jau kļuvusi gandrīz par tautas tradīciju un par katru kāpēju tomēr ir savs atšķirīgs stāsts. Vidējais aritmētiskais kāpējs ir 20–30 gadu vecs, izvēlas rāpties gada vēsākajos mēnešos, bet savu rīcību motivēt nespēj.
 
20.sep 2011
Šis mācību gads 12 Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkņiem iesākās neveiksmīgi. Varētu pat teikt, ka neiesākās nemaz. 1. septembra vakarā saņemtais pēkšņais Kultūras ministrijas rīkojums paredzēja slēgt piecas mācību programmas.
 
16.sep 2011
Pa jauno Austrumu maģistrāles posmu Rīgā ar automašīnu pāris minūšu laikā var ātri un ērti nokļūt no Brīvības ielas (Vairoga ielas krustojumā) uz Vecmīlgrāvi un Vecāķiem. Ceturtdien šo posmu atklāja Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks.
 
15.sep 2011
Bērnu un jauniešu namā Imanta jau sen sapņoja par jaunu laukumu, kur mazajiem sportistiem pilnveidot savas futbolistu prasmes. Vakar šis sapnis piepildījās un svinīgā ceremonijā Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Nils Ušakovs, viņa vietnieks Andris Ameriks, kā arī Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kurdjumovs un Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs atklāja ilgi gaidīto laukumu.
 
13.sep 2011
Latvijas darba tirgū ir jaunu, eksakto zinātņu nozaru speciālistu trūkums, taču pārmaiņas augstskolu programmu izvēlē arī šajā rudenī nav jūtamas. Jaunie studenti tāpat kā līdz šim labprātāk studē sociālās zinātnes un vadības zinības.
 
12.sep 2011
Vērmanes dārza bērnu laukums ar jauno un moderno segumu – gumijas mulču – tika atklāts 7. septembrī, piedaloties Rīgas pilsētas izpilddirektoram Jurim Radzevičam un pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki direktora vietniekam Uldim Petrēvicam.