Babītē vakar atklātā Latvijā un Baltijā pirmā moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestāde ļaus pilnībā nodrošināt ar vietām bērnudārzā visus 2008. gadā dzimušos novada bērnus no vairāk nekā 40 ģimenēm.
Moduļu tipa pirmsskolas izglītības iestādes izveide ir Babītes novada pašvaldības risinājums rindu samazināšanai bērnudārzos. «30 bērniem pietrūka vietas, un situācija bija jārisina,» pamato Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Novadā nav ēku, kuras varētu paplašināt vai renovēt. Tāpat būtu sarežģīti veikt piebūvi pašreizējam bērnudārzam, bet jaunas iestādes būvniecība izmaksātu pārāk dārgi, un, iespējams, pēc pāris gadiem, samazinoties dzimstībai, telpas paliktu tukšas.
«Ņemot vērā Babītes dzimstības rādītājus, rindai uz vietām pirmsskolas izglītības iestādēs ir tendence samazināties, kas izslēdz pamatotu nepieciešamību īstenot ilgstošus būvniecības darbus jaunas ēkas izveidei,» izvēlēto risinājumu problēmai skaidro A. Ence un informē, ka moduļu bērnudārzs konkrētajā situācijā ir gan finansiāli, gan racionāli izdevīgākais variants, turklāt operatīvi pielāgojams laikā, kad rindas uz vietām bērnudārzos strauji pieaug, taču ir mainīgas.
Ideja par šāda bērnudārza izveidi aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur risinājums ir plaši izplatīts un novērtēts kā maksimāli efektīvs. Tas īpaši piemērots situācijās, kad nepieciešams nodrošināt kvalitatīvas papildu telpas uz noteiktu, neilgu laika periodu – visbiežāk līdz pieciem gadiem. Ēkai ir izvirzīti augsti standarti higiēnas, drošības un komforta prasībām, kas ir neatņemams priekšnosacījums bērnu veselībai un dzīvespriekam.
Jaunais Babītes bērnudārzs ar 47 vietām tapis mazāk nekā divu mēnešu laikā, taču ideja par ēkas nepieciešamību radusies jau pirms apmēram 10 gadiem. «Līdz šim bija pietiekami daudz cilvēku, kuri idejai neticēja,» stāsta A. Ence un norāda, ka pēdējais impulss un pozitīvais piemērs bijusi Ķekava, kur divām skolām uzstādīti moduļi. Redzot, cik veiksmīgs izrādījās risinājums, par šādas ēkas nepieciešamību pārliecinājās arī kolēģi Babītes pašvaldībā.
Tehniskā projekta, piegādes, uzstādīšanas, elektroenerģijas līniju, kā arī komunikāciju izbūve izmaksāja 34 tūkstošus latu, turklāt telpu īres maksa mēnesī ir 4000 latu. Pašvaldībā plāno, ka projekts atmaksāsies.