Līdz ar Eiropas Savienības līderu lēmumu ieviest daļēju Krievijas naftas embargo īstermiņā sagaidāms degvielas cenu kāpums, norādīja Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis.
Cenu kāpuma dēļ veikalu plauktos kardināli mainīsies pārtikas preču sortiments, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" pauda Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
Energoresursu un izejvielu izmaksu dramatiskais kāpums mudina Latvijas uzņēmumus pārskatīt produktu un pakalpojumu cenas, lai saglabātu rentablu uzņēmējdarbību. Biznesa vadības un grāmatvedības sistēmas Jumis izstrādātāju veiktā aptaujā noskaidrots, ka 8 no katriem 10 Latvijas uzņēmumiem cenas jau paaugstinājuši vai plāno tās paaugstināt tuvākajā laikā.
Pārtikas ražotāji šobrīd piedzīvo vēl nebijušu izejvielu cenu pieaugumu, intervijā aģentūrai LETA atzina AS "Dobeles dzirnavnieks" valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) paudis skepsi par iespēju šobrīd samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi noteiktām precēm, jo ir paredzams, ka šāds solis nedotu gaidīto rezultātu.
Latvija no Ukrainas pagājušajā gadā importēja 38,5 miljonus svaigu mājas vistu olu 2,4 miljonu eiro vērtībā, kas ir 20,2% no kopējā svaigu mājas vistu olu importa, ziņo Centrālajā statistikas pārvaldē, atsaucoties uz provizoriskiem datiem.
Kopš aprīļa sākuma uz Baltijas valstīm vairs neplūst dabasgāze no Krievijas. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) investīciju projektu vadītājs Aigars Štokenbergs TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” norāda, ka visai drīz Latvijā vairākus mēnešus var nebūt gāzes.
Ņemot vērā Krievijas karadarbību Ukrainā, pārtikas cenas turpinās augt arī 2023.gadā, atzīst pārtikas koncerna "Orkla Latvija" valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.
2021. gadā, salīdzinot ar 2020. gadu, lauksaimniecības cenu indekss palielinājās par 16,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Vienlaikus pārtikas iegādei tiek tērēts vien par 0,9% vairāk nekā iepriekš. Tas nozīmē, ka iedzīvotāji ir centušies iepirkties pārdomātāk un izvēlēties lētākus produktus.
Krievijas iebrukums Ukrainā radījis satricinājumu pasaules energoproduktu tirgū, AS "Latvenergo" tirgus apskatā pauž kompānijas enerģijas vairumtirdzniecības direktors Guntis Lūsis.
Lielākā daļa jeb 87% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārtikas cenas veikalos ir augstas, liecina "Lidl Latvija" un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.
Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 2,1%, ekonomikas izaugsmei pēc tam paātrinoties līdz 2,5% 2023.gadā, savukārt patēriņa cenu pieaugums šogad var sasniegt 8,5%, 2023.gadā tam pazeminoties līdz 3,5%, liecina pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā pārskatītās Finanšu ministrijas (FM) makroekonomisko rādītāju prognozes.
Līdz ar Ukrainas lēmumu liegt vairāku pārtikas produktu eksportu un sankcijām, kas ieviestas pret Krieviju karadarbības dēļ, pārtikas cenas Latvijā atsevišķām produktu grupām varētu pieaugt vairākas reizes, atzīst Agroresursu un ekonomikas institūta Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja Ingūna Gulbe.
Paaugstinātā sāls pieprasījuma dēļ SIA "Latvijas sāls tirdzniecības kompānija" (LSTK) veiktajās piegādēs iespējami īslaicīgi pārtraukumi, tomēr satraukumam par ilgstošu sāls trūkumu nav pamata, saka LSTK vadītājs Ilmārs Krivads.
Energoresursi, kuru cenas Baltijā nav iespējams ietekmēt, ir jāaizstāj ar tiem, kuru cenas ir iespējams kontrolēt, saka Igaunijas energokompānijas "Eesti Energia" valdes priekšsēdētājs Hando Suters.
Ilglaicīgā lietus un nenokusušā sniega ietekme uz ziemāju sējumiem dažādās Latvijas teritorijās atšķiras, taču visvairāk ziemāju sējumi ir apdraudēti Kurzemē un Zemgalē, saka aptaujātie eksperti.
Pārtikas produktus ar titāna dioksīdu jeb E171 būs aizliegts laist tirgū pēc 2022.gada 7.augusta, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.