Māris Niklass / Viedokļi

Šogad valsts budžeta apspriešanā iezīmēs dažas novitātes, varbūt labskanīgāk teikt jaunumi. Bez tradicionālā finanšu ministrijas portfeļa nešanas uz Saeimu, uzsākot valstij nozīmīga dokumenta apspriešanu, spīkere Daiga Mieriņa sirsnīgi pateicās kolēģiem Augstajā namā, Ministru prezidentei Evikai Siliņai un Finanšu ministram Arvilam Ašerādenam. Vārdi gaist, bet kopbilde ar abām amatpersonām noguls arhīvā.
Māris Niklass / 10.dec 2023
Tikko pieņemts 2023. gada budžets. Krituši daudzi līdzšinējie rekordi. Pirmā reize, kad nav ņemts vērā neviens opozīcijas ierosinājums. Otrs, Saeimas lēmēji uzstādījuši nepārtrauktas darbības rekordu. Ne kuram katram spēks nepārtraukti strādāt trīs maiņas vienā piegājienā.
Māris Niklass / 15.mar 2023
Dažs būs izbrīnīts, ka rakstot par Latviju, lietoju šādu apzīmējumu. Jā, patiešām demokrātiskā iekārtā nav vietas monarhistiskiem izgājieniem. Taču šādi precedenti mūsu valstī ir. Valsts prezidents ar potenciālo valdības vadītāju nedēļām spriež par valdības rīcības plānu, tā vietā , lai nosauktu konkrētu personu, kurai uzņemties atbildību. Trīs nedēļas parlaments stāv dīkā. Es vēl pieciestu, ja tautas priekšstāvjiem par dīkstāvi nemaksātu mūsu nodokļu maksātāju naudu. Maksā naudu arī ekonomikas un finanšu ministriem, kuri atbildīgi par “Latvenergo” un koncerna meitas uzņēmumiem - Augstsprieguma sadales tīkli (ATS) un Sadales tīklu (ST) darbību.
Māris Niklass / 5.dec 2022
Noticis brīnums. Krievu zibenskars izgāzies! Ukraiņi turas. Sarosījusies mūsu Saeima, un Jēkabpils lielgabalgāzējs Gundars Kalve kļuvis par pirmo likumīgo brīvprātīgo karavīru Ukrainas armijā. Gandrīz reizē ar viņu aizstāvju rindas papildina brīvprātīgie angļu leģionāri.
Māris Niklass / 2.mar 2022
Valdība C-19 sadarbīgspējīgā vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu pagarinājusi līdz 1.martam, laikā kad vairums Eiropas valstu to atcēlušas. Kaimiņi lietuvieši jau nedēļu dzīvo bez tā uzrādīšanas, igauņi to gatavojas atcelt 20. februārī.
Māris Niklass / 22.feb 2022
Teju jau divus gadus dzīvojam pandēmijas ēnā. Vairums aizmirsuši premjera spārnotās frāzes, ka maskas nav nepieciešamas , “mazgāsim rokas un ievērosim distanci”, “vakcinēsimies līdz Ziemassvētkiem, tad ar C-19 neslimosim”.
Māris Niklass / 10.feb 2022
Trešdien, 25.augustā, Saeimas Budžeta un finanšu komisijā, tās priekšsēdētājs M. Bondars, bija iekļāvis likumprojektu “Labas gribas atlīdzinājuma Latvijas ebreju kopienai ”. Par dokumenta virzību uz Saeimas plenārsēdi balsoja septiņi tautas priekšstāvji. “Pret” balsoja divi NA deputāti.
Māris Niklass / 30.sep 2021