Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) jaundzimušo aprūpes nodaļā uzsāktas padziļinātas dzirdes pārbaudes ar jaunu iekārtu, kas ir papildinājums jau esošajam dzirdes skrīningam, aģentūru LETA informēja BKUS komunikācijas speciāliste Ilze Olšteina.
Nav nekas neparasts, ja sunim pamanāt ērces. Šie nepatīkamie parazīti ļoti prasmīgi pieķeras suņa kažokam, pat ja dara visu iespējamo, lai no tām izvairītos.
Par rokām jārūpējas un ne tikai pie manikīra, veicot ikmēneša roku sakopšanu. Viens no palīgiem, lai saglabātu maigu ādu, vēl aizvien ir roku krēms. Tas būs izcils sabiedrotais, lai barotu un mitrinātu roku ādu.
Lai gan digitālās tehnoloģijas var uzlabot pedagoģiskos procesus, vienlaikus tās rada arī ievērojamus riskus, tostarp apdraudot lietotāju privātumu, novēršot uzmanību no mācīšanās un veicinot kibermobingu, secināts jaunākajā UNESCO ziņojumā "Tehnoloģijas ar viņas nosacījumiem", kurš atklāj, kā sociālie mediji pastiprina dzimumu stereotipus, īpaši negatīvi ietekmējot meiteņu labbūtību, izglītību un karjeras izvēles.
Tuvojoties vasaras sezonai, ir svarīgi saprast, kādas minerālvielas ir nepieciešams uzņemt, lai vasarā justos enerģijas pilni, īpaši, ja ikdienā tiek veiktas fiziskās aktivitātes.
Patlaban nedarbojas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) elektroniskā pierakstu un atteikumu sistēma, kā arī Pacientu portāls, teikts slimnīcas paziņojumā.
Vairāk nekā puse jeb 61% ārstniecības personu ir saskārušās ar vardarbību no pacientu vai to tuvinieku puses, bet 72% ir cietuši no vardarbības pat trīs un vairāk reizes, liecina Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) veiktā aptauja.
Valdība atbalstīja Veselības ministrijas (VM) izstrādāto rīkojumu par budžeta apropriācijas pārdali 2024. gadam, 30,6 miljonus eiro novirzot kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
Veselīgs smaids ir viena no skaistākajām rotām, kas ir mums līdzās ik dienas. Tomēr, neievērojot pareizu mutes kopšanas rutīnu un sekojot mītiem, varam pakļaut sevi nopientām veselības problēmām.
Jau bērnībā dzimšanas dienās un citās svētku dienās mums vēl veselību. Tikai pieaugot, mēs šā vārda nozīmi saprotam līdz pēdējam burtam, jo veselība ir dārgākā, kas vien var būt.
Tiek uzskatīts, ka brokastis ir dienas vissvarīgākā ēdienreize, bet cik daudz no tā ir patiesība? Jau gadiem ilgi ir teikts, ka brokastis ir nepieciešamas visam, sākot no svara zaudēšanas līdz atmiņas un koncentrēšanās spējas uzlabošanai.
Eiropā veikts pētījums liecina, ka cilvēkiem ar aptaukošanos biežāk ir nepieciešama darbnespējas lapa, turklāt atklāts, ka šādi cilvēki slimo biežāk, līdz ar ko ir ilgāk prom no darba.
Tā vien šķiet, ka pandēmijas gadi iemācīja rūpēties par savas mājas tīrību vēl cītīgāk. Dezinfekcijas līdzekļi tagad ir kopā ar citiem mazgāšanas līdzekļiem. Turklāt tagad noteikti vairāk apzināmies, ka ir svarīgi dezinficēt un tīrīt savu mājvietu, lai samazinātu saslimšanas riskus.
Tas, ko mēs zinām par ēšanas traucējumiem, ir saslimšana ar anoreksiju un bulīmiju. Bet mēs nezinām, ka 21. gadsimtā ēšanas traucējumi tiek definēti kā dzīvībai bīstams neirotisks stāvoklis.
Esošajā situācija nevaram atļauties taupīt uz prioritātēm - drošību, tai skaitā veselības sistēmas noturību, pauž veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
Atzīmējot "Sirds (maz)Spējas dienas", no šodienas iedzīvotāji varēs saņemt bezmaksas sirds veselības konsultācijas ar kardiologiem par sirds mazspēju, biežākajām blakusslimībām, izplatītākajiem riska faktoriem, iespējām mainīt dzīvesveidu un citiem jautājumiem sadarbībā ar tiešsaistes ārstu konsultāciju klīniku "Medon", informē biedrība "ParSirdi.lv".
Latvijas pacientu pacietība praktiski ir izsīkusi – ne tikai onkoloģijas un reto slimību pacientu biedrības pieprasa valdību un parlamentu izpildīt apsolīto un nodrošināt nepieciešamos medikamentus, bet arī cistiskās fibrozes pacientu – bērnu – vecāki spiesti protestēt pie parlamenta.
Labākais veids, kā sākt dienu, ir patīkams tējas laiks, vai ne? Gan tējas cienītāji, gan ikdienas tējas dzērēji var gūt labumu no lieliskas tējas tases, lai noteiktu dienas toni. No plašā pieejamā klāsta var būt grūti izvēlēties tikai vienu rīta tēju, raksta alar.my.
Nesenajā Djūka universitātes vadītajā pētījumā Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) ir konstatēts ievērojams toksisko liesmas slāpētāju līmenis personīgo transportlīdzekļu gaisā, radot nopietnas bažas par sabiedrības veselību.
Latvijā kopš 2019.gada reģistrēti kopumā 34 ievesti Denges drudža gadījumi, savukārt inficēšanās Latvijā nav konstatēta, aģentūra LETA noskaidroja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).