Peripetijas Rīgas domē

Vakar, 12:25
Administratīvā rajona tiesa trešdien noraidīja "Saskaņas" politiķa Nila Ušakova (S) pieteikumu, ar kuru bija pārsūdzēts vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) rīkojums par Ušakova atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūru LETA informēja tiesa.
 
Vakar, 11:00
Sekojot infektologu ieteikumiem, valdošā koalīcija nolēmusi atkal pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu. Šoreiz uz 5. septembri. Ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienā šādi aicināja rīkoties Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), taču nu tās priekšsēdētājs Edgars Tavars pieļauj, ka arī šis datums var tikt mainīts.
 
7.apr
Rīgas domes 2020.gada budžeta izdevumi šogad tiek plānoti par 23 miljoniem eiro mazāki, nekā to sākotnēji bija iecerējuši atlaistā sasaukuma politiķi
 
7.apr
Ārkārtējās situācijas laikā, kā arī vienu mēnesi pēc tās, Rīgas dome piešķirs pabalstu ģimenei vai personai, kura ārkārtējās situācijas dēļ nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības, noskaidroja domē.
 
7.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija ceturtdien, 9.aprīlī, plāno pieņemt pilsētas 2020.gada budžetu, liecina administrācijas sēdes darba kārtība.
 
7.apr
Rīgas domē varu zaudējusī Saskaņa un galvaspilsētas pašvaldību līdz šim neiekarojusī Zaļo un zemnieku savienība aicina atlikt ārkārtas vēlēšanas – pat līdz nākamajam gadam, kad paredzētas kārtējās pašvaldību vēlēšanas. Partijas šādu iniciatīvu skaidro ar rūpēm par sabiedrības veselību un politiskajiem konkurentiem, taču politisko norišu vērotāji norāda arī uz ieguvumiem, kurus sola jaunā koronavīrusa radītās ārkārtējās situācijas diktētā vēlēšanu atlikšana un iespējamā atkārtotā atlikšana.
 
6.apr
Valdošā koalīcija ir vienojusies Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcelt uz 5.septembri, šodien pēc valdību veidojošo partiju sanāksmes žurnālistiem atzina politiķi.
 
3.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija šodien attālinātā sēdē nolēma maznodrošinātām, trūcīgām un daudzbērnu ģimenēm piešķirt dāvanu kartes pārtikas iegādei mazumtirdzniecības veikalos.
 
3.apr
Rīgas domes pagaidu administrācijas šodien atbalstīja lēmumu pēc abpusējas vienošanās pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar ilggadējo pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR).
 
2.apr
Uz laiku no amata atstādinātais Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) pēc abpusējas vienošanās tomēr plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecībās ar pašvaldību, liecina piektdien gaidāmās Rīgas domes pagaidu administrācijas sēdes darba kārtībā.
 
2.apr
Rīgas domes pagaidu administrācija 27. martā veica izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos, kas paredz uz ārkārtējās situācijas laiku atcelt atlaides sabiedriskajā transportā vairākām pasažieru grupām. Grozījumi, kas tikuši parakstīti tikai 30. martā, vēl vakar no rīta nebija publicēti Latvijas Vēstnesī, kas ir nepieciešams, lai tie stātos spēkā. Normālos apstākļos. Taču atlaides vairs nebija spēkā kopš 27. marta, kad dokuments vēl nebija parakstīts.
 
1.apr
Juris Radzevičs (Gods kalpot Rīgai) ir atstādināts no Rīgas pilsētas izpilddirektora amata.  Pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics viņam pārmet bezatbildīgu darbu ārkārtējās situācijas laikā. Citiem vārdiem sakot, viņš pieļāvis, ka uzņēmums Rīgas satiksme samazina sabiedriskā transporta reisu skaitu.
 
31.mar
Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics no amata atstādinājis pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (GKR), noskaidroja aģentūra LETA.
 
23.mar
Saeima oficiāli apstiprinājusi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu atlikšanu uz 6. jūniju un priekšvēlēšanas aģitācijas perioda, kurā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) uzskaita partiju tēriņus, atsākšanu no nulles. Ņemot vērā KNAB apkopotos partiju līdz šim veiktos ieguldījumus, pasīvākā savā kampaņā bijusi Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), bet agresīvākā – Attīstībai/Par! un Progresīvo alianse.
 
17.mar
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) neizslēdz nepieciešamību vēlreiz pārcelt uz 6.jūniju jau pārcelto Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu datumu, šodien valdības sēdē paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
 
17.mar
Rīga ir vienīgā pašvaldība, kas nav apstiprinājusi savu 2020. gada budžetu. Nu vairs nav ne domes priekšsēdētāja, vietnieku un pašvaldības deputātu. Viņi pašlikvidējās no politiskā darba Rīgas pašvaldībā, tā arī nepieņemot tik svarīgo dokumentu. Tagadējā Rīgas domes vadība jeb pagaidu administrācija cieši nesola, ka budžets tiks pieņemts līdz jaunām pašvaldības vēlēšanām šā gada jūnijā.
 
17.mar
Ministru kabinets šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu saistībā ar Covid-19 izplatību pārcelt Rīgas domes vēlēšanas uz šī gada 6.jūniju.
 
14.mar
Partijas sākušas aktīvi gatavoties Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, kas notiks 25. aprīlī. Sabiedrības viedokli šajā jautājumā noskaidroja TV3 raidījums "900 sekundes".
 
13.mar
Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu nams šodien apmierinājis partijas "Alternative" pieteikumu un noteicis, ka Rīgas domes vēlēšanām jānotiek šī gada 2.maijā, nevis sākotnēji plānotajā 25.aprīlī, liecina rīcībā esošais tiesas spriedums.
 
13.mar
Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir pieņēmusi lēmumu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatīšanās riska dēļ apturēt Rīgas domes priekšvēlēšanu kampaņu, vienlaikus mudinot apsvērt iespēju pārcelt gaidāmās vēlēšanas. To pašu mudina darīt arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).