Peripetijas Rīgas domē

Vakar, 15:20
Lai izvērtētu iespēju lauzt 11 miljonus eiro vērto iepirkumu par jaunas grāmatvedības un finanšu vadības sistēmas ieviešanu pašvaldībā, Rīgas dome piesaistīs ārējos auditorus.
 
17.jan
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” pārliecinoši atzina, ka no Rīgas mēra amata neatkāpsies: “Deputāti daudz emocionāli runā no tribīnes, arī es esmu emocionāls, bet iedzeru kādu nomierinošu tēju, miega zāles uz nakti un turpinu strādāt.”
 
16.jan
Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S) un vietnieks Druvis Kleins šodien ārkārtas sēdē zaudēja savus amatus, jo par viņas gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās "Gods kalpot Rīgai" (GKR) deputāti.
 
16.jan
Īsi pirms gaidāmās Rīgas domes ārkārtas sēdes joprojām nav skaidras Rīgas vicemēru - Druvja Kleina un Annas Vladovas (S) - izredzes saglabāt amatus.
 
16.jan
Rīgas domes Mājokļu un vides departaments gaidīs Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) slēdzienu par iesniegtajām sūdzībām, pirms atvērs atkritumu apsaimniekošanas iepirkumā iesniegtos piedāvājumus, sacīja departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko.
 
15.jan
Deputātu bloku "Rīgai" pārstāvošais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins apsver iespēju atkāpties no vicemēra amata
 
15.jan
Rīgas domes opozīcijas partijas iesniegušas nepieciešamos parakstus, lai sasauktu ārkārtas sēdi un lemtu par abu galvaspilsētas vicemēru atstādināšanu, pastāstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis.
 
14.jan
Rīgas 2020.gada budžeta izdevumi šogad tiek plānoti 1,05 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumi - 940 miljonu eiro apmērā, pastāstīja Rīgas domes Finanšu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Uldis Rakstiņš.
 
14.jan
Deputātu bloks "Rīgai" nav gatavs Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) vadībā balsot par pašvaldības 2020.gada budžetu, apliecināja bloku pārstāvošais vicemērs Druvis Kleins.
 
14.jan
Rīgas domes Budžeta komisija otrdien, 14. janvārī, izskatīja pilsētas 2020. gada budžeta projektu.
 
14.jan
Rīgas domes Budžeta komisija šodien skatīja pašvaldības 2020.gada budžeta projektu, taču koalīcijas partneru - "Saskaņas" un deputātu bloka "Rīgai" - pārstāvji tajā nepiedalījās, lai gan tieši viņu balsis nepieciešamas budžeta apstiprināšanai, novēroja aģentūra LETA.
 
14.jan
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) piedāvājis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem (AP) satikties un mēģināt rast kompromisu, lai pašvaldībai Satversmes tiesā (ST) nebūtu jāapstrīd ministra rīkojums par atsevišķu atkritumu apsaimniekošanu regulējošo saistošo noteikumu punktu apturēšanu, informēja pašvaldībā.
 
14.jan
Partija Saskaņa un deputātu bloks Rīgai! joprojām grib saglabāt vietas Rīgas domes koalīcijā, bet nevēlas strādāt Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (Gods kalpot Rīgai) pakļautībā. Viņi labprāt gāztu O. Burovu, savukārt Rīgas pašvaldības opozīcijas deputāti tikpat labprāt atbrīvotos no abiem vicemēriem – Annas Vladovas (Saskaņa) un Druvja Kleina (Rīgai!).
 
13.jan
Maniem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā pārvarēt pašreizējo krīzi. Viena - sarežģīta un godīga, otra - ātra un gļēva.
 
13.jan
Partija "Saskaņa" ir gatava sagaidīt "Gods kalpot Rīgai" (GKR) redzējumu par turpmāko darbu Rīgas domē, pirms lemt par parakstu atsaukšanu galvaspilsētas mēra Oļega Burova (GKR) nomaiņai, šodien žurnālistiem sacīja priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova (S).
 
13.jan
Rīgas domes Satiksmes departamenta organizētajā cenu aptaujā par Brasas pārvada konservācijas darbu veikšanu pieteikušies divi pretendenti, noskaidroja departamentā.
 
13.jan
Partija "Gods kalpot Rīgai" neplāno piekrist koalīcijas partneru piedāvājumam un nebalsos par Rīgas domes priekšsēdētāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu, šodien pēc GKR frakcijas sēdes pavēstīja partijas priekšsēdētājs Andris Ameriks.
 
13.jan
Pašvaldību ministrs Juris Pūce grib atlaist tieši un konkrēti Rīgas domi, bet pie vienām sāpēm daļa parlamenta deputātu piedāvāja izmaiņas vēl divos likumos, un tās paredz citu kārtību pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā. Izmaiņas attiektos uz jebkuru, ne tikai Latvijas lielāko pašvaldību. Pagaidām parlamenta deputāti shēmo ar datumiem un nesteidzina Rīgas domes atlaišanu, jo vēlas iztaustīt sabiedrības nostāju. Sak, varbūt nav vērts to Rīgas domi aiztikt.
 
12.jan
Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Druvis Kleins (“Rīgai”) pagājušā gada nogalē piekritis pagarināt par neizdevīgu atzīto, savulaik bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) akceptēto rūpniecības preču tirgus nomas līgumu uz 40 gadiem ar kompāniju, kas saistīta ar Ušakova kādreizējo padomnieku Ēriku Teilānu, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”. 
 
10.jan
Rīgas domē (RD) jau atkal kārtējās jukas. RD Saskaņas un bloka Rīgai deputāti uzstāj uz pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu, savukārt opozīcija rosina no amata atstādināt arī abus vicemērus, lai Burova noņemšanas gadījumā nebūtu automātiska viņa aizstājēja. Kas viņiem atkal lēcies, ko viņi nevar sadalīt?