Peripetijas Rīgas domē

13.jun
Rīgas pilsētas tiesā šodien apmierināja gāzes sprādzienā 2020.gada nogalē Āgenskalnā sabojātās dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašnieku prasību pret Rīgas domi par ēkas atjaunošanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
10.jun
Gatavojoties gada īsākajai naktij – Jāņu naktij – Rīga rotājas īpašā svētku noformējumā. Jāņu dienas sajūtu pilsētā ienesīs vairāki vides objekti, auduma dekori vasaras krāsās ar etnogrāfisku rakstu motīviem un fotogrāfijas pilsētvides stendos, kas ļaus dabai un latviešu tradīcijām ienākt ikkatrā mājoklī.
10.jun
Galvaspilsētas ielās turpinās brauktuvju malu sakopšanas darbi. Lai pilsētu ātrāk sakoptu, Rīgas pašvaldība īpaši aicina autovadītājus ievērot īslaicīgos apstāšanās un stāvēšanas aizliegumus ielu malās.
4.jun
Rīgas pašvaldība pieprasīs paskaidrojumus no Andrejsalas attīstītāja un investora - nekustamo īpašumu attīstītāja kompānijas “Eagle Hills” - par iespējamu patvaļīgu rīcību un noslēgtā sadarbības memoranda neievērošanu. Pēc paskaidrojumu saņemšanas pašvaldība neizslēdz vienpusēju atkāpšanos no sadarbības memoranda.
3.jun
Lai palīdzētu sagatavoties jaunajam mācību gadam, Rīgas pašvaldība sāk izmaksāt ikgadējo pabalstu izglītības ieguvei. Tā apmērs ir 50 eiro katram skolēnam. Pabalstu var saņemt līdz 31. oktobrim.
2.jun
Latvijā daudzstāvu mājās ir vairāki tūkstoši liftu, kas darbojas kopš padomju laikiem. To tehniskais stāvoklis vairs neatbilst nekādām mūsdienu prasībām, turklāt liftu remontus apgrūtina sankcijas - rezerves daļas ražo Krievijā un Baltkrievijā.
31.mai
Rīgas dome šodien ārkārtas sēdē atbalstīja piecu investīciju projektu īstenošanu Rīgas valstspilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs, kuru laikā plānots veikt izglītības iestāžu remontus.
31.mai
Rīgas pašvaldība uzvarējusi tiesā par piketa aizliegšanu palestīniešu atbalstam janvārī, liecina aģentūras LETA rīcībā esošais Administratīvā rajona tiesas spriedums.
31.mai
Šodien Rīgas domes ārkārtas sēdē skatīs vairākus ar investīciju projektiem saistītus jautājumus.
28.mai
Rīgas iedzīvotāji un mediji 29. maijā, plkst. 11.00 aicināti pievienoties Juglas ezera pastaigu takas ’’Sajūti Juglu’’ apskatei, lai iepazītos ar projekta gaitā veiktajiem un paredzētajiem labiekārtojumiem Juglas ezera piekrastē.
28.mai
Rīgā nojaukts grausts Pētersalas ielā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Edvards Ratnieks (NA/LRA).
27.mai
Katru gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, lai aktualizētu bērnu drošības un labklājības nozīmi sabiedrībā. Par godu bērniem arī Rīgas pašvaldība sarūpējusi dažādus koncertus un pasākumus, lai brīvdienas ar ģimeni izdotos īpaši jautras un krāsainas.
25.mai
Grausta Rīgā, Pētersalas ielā 6, nojaukšana pašvaldībai izmaksās 84 960 eiro, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.
20.mai
Rīgā, Dreiliņu apkaimes koku pudurī starp Baltinavas un Ēvalda Valtera ielu, plāno būvēt biroju ēkas, šodien izskanēja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē.
16.mai
Lai atvieglotu lēmuma pieņemšanu par saules paneļu vai kolektoru uzstādīšanu uz ēku jumtiem, Rīgas pašvaldība izstrādājusi 3D karti “Saules enerģijas potenciāls”, ar kuras palīdzību ikviens interesents var noskaidrot saules enerģijas potenciāla vērtību uz ēku jumtiem visā Rīgas teritorijā. Karte pieejama pašvaldības ģeotelpisko datu portālā georiga.lv (GEO RĪGA), sadaļā “3D Rīga”.
13.mai
Par godu Starptautiskajai ģimenes dienai, kas tiks atzīmēta trešdien,15. maijā, nedēļas nogalē pilsētā norisināsies vairāki koncerti, pasākumi un īpašs, ģimenēm veltīts folkfestivāls. Šajā laikā aicinām novērtēt ģimenes nozīmi, rūpēties par tās vērtībām un kopā ar mīļajiem pavadīt skaistu laiku Rīgas sarūpētājos pasākumos.
9.mai
Rīga ziedos Ukrainas skolām aptuveni 100 datoru komplektus, šodien lēma Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja.
7.mai
Rīgas dome lūgusi Ceļu satiksmes drošības direkcijai (CSDD) viest skaidrību par to, vai pa ietvēm patlaban braucošie mopēdiem līdzīgie braucamie patiešām ir elektrovelosipēdi, par kādiem tie tikuši reģistrēti.
6.mai
Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) pagājušajā gadā atalgojumā no Rīgas pašvaldības saņēmis 68 408 eiro, liecina viņa iesniegtā amatpersonas deklarācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par 2023.gadu.
29.apr
Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja vēl 920 000 eiro piešķiršanu Skanstes teritorijas revitalizācijas pirmās kārtas projektam.