Gada nogale

Vakar, 23:00
Ventspils pilsēta aicina Vecgada vakarā, 31. decembrī, visus pulcēties Lielajā laukumā, lai kopīgi pavadītu veco un sagaidītu Jauno 2020. gadu.
 
Vakar, 17:48
Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti iededza Rīgas pils svētku egli.
 
9.dec
Līdz pat 5. janvārim ikvienam interesantam ir iespējams apmeklēt “Ziemas Gaismas dārzu”, kurš ir uzplaucis LU Botāniskajā dārzā (Kandavas ielā 2). Ar saukli “Krāsaina pastaiga maģiskā pastaigā” apmeklētāji aicināti nesteidzīgi baudīt unikālu gaismas un dabas sintēzi gaismas objektu pastaigu takā. Gaismas dārzā izvietotas vairāk nekā 20 gaismas instalācijas. 13 no tām piedalīsies skatītāju balsojumā, kurā 10% no katras biļetes ieņēmumiem tiks novirzīti gaismu mākslinieka izvēlētai labdarībai.
 
9.dec
30. novembrī Rīgas Svētā Pētera baznīcā notika labdarības koncerts «Mīlestības pieskāriens». Ja līdz šim labdarības koncerts Ziemassvētku gaidīšanas laikā tradicionāli bija noticis Rīgas Sāpju Dievmātes baznīcā, šobrīd dievnamā notiek remontdarbi un renovācija, lai kultūrvēsturiskais piemineklis, kas iekļauts UNESCO kultūras mantojuma sarakstā, arī uz priekšu katram būtu interesants ar eklektisko stilu, grezno altāri, neoklasicisma stila pērlēm, ar mākslas darbiem, kas uzkrāti vairāk nekā divu gadsimtu garumā.
 
9.dec
No 2019. gada 14. decembra līdz 2020. gada 5. janvārim Latvijas mākslas akadēmijā, Kalpaka bulvārī 13 ar jaunu ekspozīcijas izkārtojumu un virzienu uz konceptuālām pārmaiņām nāk klājā ikgadējais studentu mākslas darbu tirgus, kas šogad ieguvis arī jaunu nosaukumu “JAUNmarka”. Pasākuma atklāšana paredzēta 2019.gada 13. decembrī plkst. 19:00.
 
9.dec
Pirmos koncertus Latvijas dievnamos piedzīvojusi Ziemassvētku noskaņu programma „ES TICU...”, kurā komponista Valta Pūces vadībā apvienojušies izcili mūzikas profesionāļi – brīnumskaistās balss īpašniece, operdziedātāja Inga Šļubovska Kancēviča, vijoļspēles meistars Raimonds Ozols, flautas burve Dita Krenberga un pats Valts Pūce pie taustiņinstrumentiem. Niansētā, gaiša miera piepildītā programma un izcilais mūziķu sniegums radīja īsto Ziemassvētku sajūtu, kas šobrīd dabā mazliet pietrūkst. To pēc koncerta atzina daudzi skatītāji. Programmā skan tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, instrumentāli skaņdarbi un komponista Valta Pūces oriģināldarbi ziemīgās noskaņās. Ziemassvētku programma „Es ticu” izskanēs vēl šonedēļ - 13.decembrī Doles-Ķekavas ev.lut baznīcā; 14. decembrī Valmierā, Sv. Sīmaņa baznīcā; 15. decembrī Kuldīgas Sv. Annas baznīcā, pēc tam 17. decembrī Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcā; 19. decembrī Piņķu Sv.Jāņa ev.lut baznīcā; 20. decembrī Baltezera baznīcā, 21.decembrī Mazmežotnes muižā, 22. decembrī Rīgas Lutera baznīcā Torņkalnā un 23. decembrī Madonas kultūras namā
 
9.dec
Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji šogad Ziemassvētku dāvanu iepirkšanos plāno vienu līdz divas nedēļas pirms svētkiem, tikmēr kaimiņi Lietuvā atzīst, ka par dāvanām sāk rūpēties līdz ar pirmo Ziemassvētku reklāmu parādīšanos veikalos, liecina “Kesko Senukai Latvia” veiktais pētījums par Ziemassvētku dāvanu iegādes paradumiem Baltijā. Lielākā daļa Baltijas valstu iedzīvotāju izvēlas iepirkties veikalos, savukārt vidēji 22% dāvanas iegādājas tiešsaistē.
 
6.dec
Pasaulslavenais soprāns Inga Kalna piedalīsies Ziemassvētku festivāla atklāšanas koncertā 13. decembrī Dzintaru koncertzālē un 14. decembrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars.
 
6.dec
Kā jau minēju, dienu fonu nosaka Mēness novietojums zodiakā. Ja Mēnestiņš Auna zīmē, var būt vairāk strīdu un jāuzmanās no spontānas rīcības. Ja Mežāzī vai Vērsī, tad var pievērsties nekustamā īpašuma vai saimnieciskajiem jautājumiem, ja Skorpionā, tad virmos kaislības utt.
 
5.dec
Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī jau drīz gaidāma pirmizrāde Ziemassvētku koncertam "Reiss 2019-2020"
 
5.dec
Šodien ar izstādes, svētku uzdevuma un egles iedegšanu, sākās 10.vides objektu festivāls "Ziemassvētku egļu ceļš". Rātsnamā notika izstādes "Rīgas egles stāsts" atklāšana. Tā ir retrospektīva fotogrāfiju izstāde, kurā apkopota daļa no deviņu gadu laikā radītajiem interesantākajiem un savdabīgākajiem Latvijas mākslinieku autordarbiem, kuri radīti īpaši festivālam. Savukārt Rātslaukumā, izspēlējot leģendu par pirmo rotāto svētku egli Rīgā, tika iedegta svētku egle, kas arī ir viens no festivāla objektiem.
 
4.dec
Šobrīd Ogres pilsēta ir mirdzošu lampiņu ieskauta. Ikvienu iepriecinās pastaiga pa Ogres vēsturisko centru, mūzikas baudīšana pie pilsētas galvenās egles un omulīgo vecpilsētas kafejnīcu apmeklējums. Ziemassvētku rotas Ogrē katru gadu kļūst aizvien krāšņākas. Lai ienestu Ziemassvētku noskaņu un gaismu gada tumšākajā mēnesī pašvaldība 2018. gadā īstenoja jaunu pieeju, ietērpjot pilsētu siltu gaismu rotā. Pilsētas iedzīvotāji un viesi to ļoti atzinīgi novērtēja. Jau pagājušajā gadā Ogres pilsētas centrā un pilsētas ielās koki tika dekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem. Šogad kā galvenā tendence ir izvirzīta gaismas nešana uz augšu, ar apgaismojuma virtenēm dekorējot gan koku stumbrus, gan zarus, gaismai tiecoties uz koka lapotni un galotni.
 
4.dec
Latviešu grupas ”Flame and The Rolltones” mūziķis un radio balss Atis Zviedris gatavs izmantot šo pirmssvētku laiku, lai padalītos ar gardām svētku receptēm.
 
2.dec
Vakar, 1. decembrī Rožu laukumā iemirdzējās Liepājas pilsētas skaistākā rota – Ziemassvētku egle. Liepājniekus un Liepājas viesus pasaku zemē aizveda krāšņs mūzikls par Skaistuli un Briesmoni. Mazie apmeklētāji varēja piedalīties radošās darbnīcās un aktivitātēs apburtās pils istabās. Ikvienam bija iespēja apciemot Ziemassvētku vecīti un pačukstēt viņam savu vēlēšanos.
 
1.dec
Mūsu dzīves vīrieši ir pelnījuši uzmanību, smaidus, ceļošus vārdus un jā, arī dāvanas Ziemassvētkos. Svarīgākais ir saprast, kas ir vīrieša lielākās kaislības un dāvināt tieši viņam piemeklētu pārsteigumu.
 
1.dec
Kuldīgas novadā šomēnes noris ikgadējais konkurss "Ziemassvētki Kuldīgas novadā", lai veicinātu Ziemassvētku laikam atbilstošu noskaņu Kuldīgas pilsētā un novadā, informēja novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.
 
1.dec
Svētdien Ventspils Lielajā laukumā notika svētku egles iedegšanas pasākums.
 
1.dec
Svētdien, 1. decembrī, plkst. 17:00 Dobeles novada iedzīvotāji un viesi tiek aicināti piedalīties 10. Sniegavīru saieta atklāšanā un Ziemassvētku lielās egles iedegšanā.
 
1.dec
Pirmajā Adventes svētdienā 1. decembrī plkst. 17.00 ikviens ir aicināts uz Doma laukumu, lai klātienē piedalītos Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa atklāšanas pasākumā – tajā tirdziņa organizētājs Andris Kreislers un Rīgas domes pārstāvji iedegs lielo svētku egli, turklāt brīnumaino notikumu papildinās īpaša koncertprogramma.