Gada nogale

4.jan
Krāsu institūts «Pantone» katram gadam nosaka desmit pieprasītāko toņu topus, kā arī izvēlas dominējošo gada krāsu. Izvēle par noteiktiem gada toņiem tiek veikta, pamatojoties uz dizaineru kolekcijām, kuras tiek izrādītas pasaules modes nedēļās. Krāsu izstrādātāji nosaka toni, kuram jākļūst par galveno katra gada tēmu un jāatbilst ikdienas vajadzībām. 2020. gadā šī krāsa izrādījās pārsteidzoši konservatīva, mierīga un ļoti tradicionāla, kas lielā mērā atspoguļo to, kāds haoss notiek ar pasaules lietu kārtību. Klasiski zilā ir 2020. gada vissvarīgākā krāsa, kas atspoguļos to, cik nozīmīga tā ir modes industrijas un politikas vēsturē.
 
2.jan
Gads aizvadīts. Pienācis laiks novilkt svītru un atskatīties uz piedzīvoto. Kultūrā 2019. gadā izaicinājumu, panākumu un konfliktsituāciju nav trūcis.
 
1.jan
Liels ir labs, mazs ir slikts – ar šādu devīzi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce devies pārzīmēt Latvijas administratīvi teritoriālā iedalījuma karti. Nākamajām vēlēšanām 2021. gadā jānotiek jaunajās robežās – samazinot pašvaldību skaitu no 119 uz 39. Pašvaldībām 2019. gads pagājis nemitīgās cīņās ar ministru.
 
1.jan
Jau atkal, stāvot uz gadumijas sliekšņa, atskatāmies, kāds bijis aizvadītais? Neparasts, sāpīgs, piedzīvojumiem bagāts un pamācošs. Bijuši prieki un bēdas, skanējuši smiekli un lijušas asaras. Tāda ir dzīve! Taču viens ir skaidrs, aizvadītais bija pārmaiņu gads.
 
31.dec 2019
Latvija ir viena no pirmajām valstīm Eiropā, kura ieviesusi 5G tīklu. Šobrīd Latvijā darbojas deviņas 5G bāzes stacijas – sešas Rīgā un pa vienai Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī.
 
31.dec 2019
Šogad, Rīgas Latviešu biedrības nams, atjaunojot tradīcijas, durvis vērs krāsainam Jaungada sagaidīšanas pasākumam, aicinot ikvienu sagaidīt gadumiju kopā ar komponistu Mārtiņu Braunu, mūziķi Normundu Jakušonoku , Latvijas jaunāko profesionālo burvju mākslinieku Danti Pecolli un daudziem citiem vakara dalībniekiem.
 
31.dec 2019
Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Apmeklētāji varēs klausīties mūzikas grupu priekšnesumus, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, kā arī apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus.
 
30.dec 2019
Jau vairākus gadus Rīgā, Imantā, Latvijas Kustības par neatkarīgu dzīvi sveču darbnīcā top sveces. Tās veido jaunieši, kuri cer izveidot savu grupu māju, dzīves vietu sev, kurā dzīvot pastāvīgi. Dzīvot tādu dzīvi, kāda ikvienam no mums ir pašsaprotama. Šā gada notikums sabiedrības dzīvē ir sveču darbnīcas labdarības akcija Miljons sveču neatkarīgai dzīvei, kas ir simbols ne tikai cīņai par cilvēka cienīgu dzīvi, bet arī par sabiedrības uzskatu maiņu – ja ne mēs, tad kurš cits?
 
30.dec 2019
Vides pakalpojumu uzņēmums SIA "Clean R" no šodienas Rīgā nodrošinās svētku eglīšu izvešanu pēc Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas svinībām, informē uzņēmuma pārstāvis Kaspars Līcītis.
 
30.dec 2019
Kad gada nogalē tapa zināms, ka All Media Baltics no decembra Baltijā strādās ar TV3 zīmolu, savukārt kanāls LNT vairs neturpinās darbu esošajā formā, uzņēmumā sākās darbinieku atlaišana. Lai arī All Media Baltics ir privāts uzņēmums, šāds lēmums bija trieciens visai Latvijas informatīvajai videi. Mirkli pirms gadumijas Neatkarīgā skaidro, ar kādām emocijām televīzijas kolēģi aizvada šo gadu un ko sagaida no jaunā.
 
30.dec 2019
Medicīnas māsa Ilze Ortveina ir tieša un vērtējumā nesaudzīga – aizejošais gads māsām sagādājis vilšanos – politiķos un sabiedrībā. Politiķos, kuri neievēro likumu un meklē aizbildinājumus savai neprofesionalitātei.
 
30.dec 2019
2019. gadā mūžības dzirnas griezās skarbi un nežēlīgi, aizsaulē aizsaucot virkni izcilu Latvijas cilvēku, kuru darbībai bija liela ietekme uz latviešu sabiedrību, kultūru un politiku. Pārstāvot dažādas jomas un sludinot dažādas mākslas un dzīves patiesības, viņi tomēr bija vienoti, jo lika mums domāt.
 
30.dec 2019
Smags ir bijis šis gads. Tas sava smaguma dēļ izvērties pat garāks nekā parasti atvēlētās 365 dienas.
 
30.dec 2019
Šogad Latvijā viens no visvairāk meklētajiem vārdu savienojumiem Google ir bijis čeku loterija. Tiešām iedzīvotāju interese par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkoto čeku loteriju bija krietni lielāka, nekā gaidīts. Piecās notikušajās izlozēs, kurās kopumā varēja laimēt 526 dažādas balvas, kā arī iespēju piedalīties lielajā gada izlozē, ik mēnesi piedalījās no 75 tūkstošiem līdz 100 tūkstošiem dalībnieku, kopumā piecu mēnešu laikā iesniedzot 7,6 miljonus čeku.
 
30.dec 2019
Aizejošajā, 2019. gadā Latviju dauzīja vismaz trīs akmeņi, kas veļas pa priekšu 2016. gada sākumā Neatkarīgajā pieteiktajam naudas šļūdonim.
 
30.dec 2019
Noslēdzoties kopš valstiskās neatkarības atgūšanas ilgākajam valdības veidošanas procesam, politikā šis gads sākās 23. janvārī. Taču nu jau par interregnum jeb bezvaras periodu dēvēto 109 valdības izveidošanai nepieciešamo dienu laikā jaunievēlētā Saeima neapdomīgi pieņēma nerealizējamus likumus, kuri uz šo sasaukumu atstās savu nospiedumu visu 13. Saeimas pilnvaru laiku.
 
29.dec 2019
28.decembrī Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, norisinājās tradicionālais TV3 Jaungada šovs "Viņas svin skaļāk". Šajā vakarā par skatītāju izklaidi gādāja gan četri tēli no populārā TV seriāla "Viņas melo labāk" – Baiba (Valmieras teātra aktrise Elīna Vāne), Olga (Dailes teātra aktrise Sarmīte Rubule), Kostja (Latvijas Nacionālā teātra aktieris Kristians Kareļins) un Roberts (aktieris un režisors Māris Bezmers), kas iejutās arī šova vadītāju lomā, gan populāras grupas un dziedātāji: Antra Stafecka, Ivo Fomins, Aija Andrejeva, Dzelzs Vilks", "Līvi", "Lādezers", "Eolika", "Credo", "Otra Puse", "Colt", "Dziļi Violets", "Sudden Lights", "Triānas Parks", "Edavārdi", "Riga Reggae" u.c. Šova ierakstu 31.decembrī plkst.21 varēs noskatīties TV3.
 
29.dec 2019
28. decembrī Lielajā ģildē norisinājās izpārdotā LNSO Vecgada koncertcikla pirmais koncerts. Trīs vakarus pēc kārtas, 28., 29. un 30. decembrī, diriģenta Andra Pogas vadībā orķestris kopā ar talantīgajiem mūziķiem Kseniju Sidorovu un Daniilu Bulajevu ievedīs klātesošos komponistu Morisa Ravela un Astora Pjacollas emocijām piesātinātajā skaņu pasaulē.
 
28.dec 2019
No 27. decembra līdz 2. janvārim Latvijas Nacionālajā operā dzirkstī skatītāju iemīļotie Gadumijas koncerti. Gadumijas koncerta pirmajā daļā klausītājus priecē franču komponistu Šarla Guno, Žaka Ofenbaha, Leo Delība un Žorža Bizē skaņdarbi, bet otrajā daļā svētku noskaņu raisa Johana Štrausa dēla radītā mūzika un Vitorio Monti "Čardašs".
 
28.dec 2019
No 27. līdz 28. decembrim Dzelzceļa muzejā norisināsies Ziemassvētku pasākums, kura laikā ģimenes ar bērniem tiek aicinātas izbaudīt radošas un aizraujošas aktivitātes, piemēram, sietspiedes un dzīvnieku masku darbnīcu, dzelzceļnieku stafeti un daudzas citas. Turklāt svētku sajūtu varēs noķert, baudot kakao un smalkmaizītes.