6 padomi, kā iesaiņot svētku dāvanas

© pexels.com

Pēc svētkiem starp atkritumiem bieži nonāk dažādas dāvinātās figūriņas, piemēram, Ziemassvētku vecīši, eņģelīši, eglīšu rotājumi un citas tematiskas lietas, kas saņēmējam nav noderējušas vai kuras nākamajos svētkos vairs nevarēs izmantot. "CleanR” aicina iedzīvotājus rūpīgi pārdomāt dāvināmās lietas, kā arī neaizrauties ar dāvanu iepakojumiem, kas pēc svētkiem parasti nonāk atkritumos.

Lai svētkos nepazustu iepakojumu kalnos un lai Ziemassvētki un Jaunais gads būtu videi draudzīgāks, esam sagatavojuši praktiskus dāvanu iepakošanas un pasniegšanas padomus.

pexels.com

1. Šķiro dāvanu iepakojumu

“Mūsu novērojumi liecina, ka svētkos iedzīvotāji nereti aizmirst par atkritumu šķirošanu. Tāpēc, ja saņem dāvanu iepakojumā, nemet to sadzīves atkritumu konteinerā, bet sašķiro, tādējādi tas tiks izmantots otrreizējā pārstrādē,” stāsta “CleanR” pārstāve.

Vieglā iepakojuma konteinerā var mest visa veida papīra un kartona iepakojumu, kā arī plastmasas iepakojumu. Pirms izmešanas iepakojums ir jāsaplacina, lai visiem sašķirotajiem atkritumiem konteinerā pietiktu vietas.

pexels.com

2. Izvēlies dabai draudzīgu iepakojumu

Liela daļa papīra iepakojuma nav veidota no videi draudzīgiem materiāliem, pat ja pirmsšķietami liekas, ka dāvana taču iepakota papīrā. Spīdīgie, glancētie un mirdzošie ietinamie papīri bieži vien ir ar polietilēna, polipropilēna un lamināta piejaukumu, lai piešķirtu materiālam spīdumu. Šo materiālu būs grūtāk pārstrādāt, bet tas tāpat jāizmet pie šķirotajiem atkritumiem, jo to var izmantot enerģijas ieguvei.

Savukārt lentes un bantes jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā, un tās, visticamāk, tiks noglabātas poligonā.

Ja nevari iedomāties dāvanu bez iepakojuma, tad izvēlies dabai draudzīgāku materiālu, kas vienlaikus arī izskatīsies labi.

Viens no dabai draudzīgākajiem dāvanu iepakojumiem ir kraftpapīrs, kas ir izturīgs un elastīgs. Turklāt tas ir bioloģiski noārdāms materiāls un to var izmantot otrreizējā pārstrādē. Šo papīru var papildināt ar citiem dabai draudzīgiem rotājumiem, piemēram, čiekuriem, kaltētiem augiem vai apelsīna šķēlītēm.

pexels.com

3. Saņemtos dāvanu maisiņus izmanto atkārtoti

Ja saņem dāvanu maisiņā, aicinām neizmest maisiņu pēc vienas lietošanas reizes, bet saglabāt to un izmantot atkārtoti kā dāvanu kādam citam vai ikdienas vajadzībām.

pexels.com

4. Oriģināli iepakojumi no avīzēm, žurnāliem vai nošu burtnīcām

Dāvanas var iepakot daudz un dažādos materiālos, kas jau ir mājās, tādējādi netērējot papildu naudu par iepakojumu. Turklāt, ja tas tāpat tiks izmests, šo materiālu vismaz varēs izmantot vēlreiz.

Ja dāvanas saņēmējam patīk ceļot, iespējams, mājās ir kāds vecais atlants, kas gadiem netiek izmantots un ko var izmantot kā iepakojumu. Savukārt kādam mājās droši vien arvien stāv bērnu vecās nošu grāmatiņas, kas vairs nav vajadzīgas, bet ko var izmantot kā iepakojumu.

Tiem, kuri abonē vai pērk avīzes un žurnālus, mājās būs ļoti daudz iespēju skaisti un oriģināli iepakot dāvanas.

pexels.com

5. Arī kastes var izmantot atkārtoti

Tiem, kuri iepērkas tiešsaistē, mājās varētu būt uzkrājušās kartona kastes, kuras var pārvērst par dāvanu iepakojumu. Izmantojiet dabīgus materiālus, lai aizsegtu logotipus, vai izmantojiet krāsas, lai kasti pārkrāsotu. Šī varētu būt arī laba laika pavadīšana kopā bērniem.

Arī koka kastes var kalpot kā dāvanas iesaiņojums. Turklāt tās ir videi draudzīgas un var tikt izmantotas lietu glabāšanai atkal un atkal arī pēc svētkiem.

pexels.com

6. Dabai draudzīgs un tūkstošiem reižu pārstrādājams materiāls - stikls

Stikls ir lielisks iepakojums ne tikai ilgtspējas un pārstrādes ziņā, bet tas arī izskatās ļoti labi. Droši vien ierastāk ir redzēt konfektes vai cepumus stikla traukos, bet tikpat labi stikla iepakojumā var likt citas dāvanas - rotaslietas, skaistumkopšanas preces, sveces u.tml. Stiklu var apkrāsot ar stikla krāsām vai aizpildīt ar zaļiem zariem vai citiem dabīgiem materiāliem - rezultāts būs ļoti labs.

Svarīgākais