Brexit

Vakar, 22:33
Jaunais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums pieļauj Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksita termiņa pagarinājumu, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.
 
Vakar, 7:45
Šodien turpināsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesija Strasbūrā, kurā notiks arī balsojums par rezolūciju "Brexit" jautājumā, informēja EP pārstāvis Jānis Krastiņš.
 
16.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien, tiekoties ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žanu Klodu Junkeru, paziņos, ka Lielbritānija nav gatava atlikt breksitu uz vēl vēlāku laiku, atklājis avots Džonsona birojā.
 
15.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien sacīja, ka viņš guvis "milzīgu progresu" ceļā uz breksita vienošanās panākšanu ar Eiropas Savienību (ES), intervijā Lielbritāniju arī salīdzinot ar amerikāņu komiksu un filmu supervaroni Halku.
 
14.sep
Lielbritānijas bijušais premjerministrs Deivids Kamerons atvainojies par sašķeltību, ko izraisījis viņa savulaik ierosinātais referendums par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
14.sep
Britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru piekdien pieauga līdz septiņu nedēļu augstākajam līmenim, mazinoties bažām par bezvienošanās breksitu.
 
11.sep
Lielbritānijas valdība trešdien nākusi klajā ar jauniem plāniem imigrācijas regulēšanai pēc breksita, paredzot, ka starptautiskie studenti varēs strādāt Apvienotajā Karalistē divus gadus pēc absolvēšanas.
 
10.sep
Lielbritānijas parlaments pirmdienas vakarā noraidīja premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas 15.oktobrī, dodot pēdējo triecienu Džonsonam pirms parlamenta darba apturēšanas uz mēnesi.
 
9.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalātas spīkers Džons Berkovs pirmdien paziņojis, ka oktobra beigās savu amatu atstās.
 
9.sep
Lielbritānijas karaliene Elizabete II pirmdien devusi karalisko piekrišanu opozīcijas virzītajam likumprojektam, kura mērķis ir nepieļaut Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī bez vienošanās.
 
9.sep
Lielbritānijas parlamenta darbs uz mēnesi tiks apturets no pirmdienas vakara, paziņojis valdības preses sekretārs.
 
9.sep
Ja Lielbritānija Eiropas Savienībai (ES) vēlreiz lūgs atlikt breksita termiņu, šo lūgumu nevajadzētu uzreiz noraidīt, bet gan izvērtēt, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
8.sep
Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns svētdien noraidījis iespēju vēlreiz atlikt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), kas šobrīd paredzēta 31.oktobrī.
 
8.sep
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons sestdien saņēmis kārtējo triecienu, jo par savu atkāpšanos, protestējot pret viņa breksita stratēģiju, paziņojusi nodarbinātības un pensiju ministre Embera Rada.
 
6.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta - Lordu palāta - piektdien apstiprināja likumprojektu, kas dos iespēju bloķēt bezvienošanās breksitu, un tagad tas vēl jāapstiprina karalienei Elizabetei II.
 
6.sep
Tiesa Londonā piektdien noraidījusi prasību, kurā apstrīdēts Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona lēmums par parlamenta darba apturēšanu.
 
6.sep
Apvienotās Karalistes izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksits nenāks par labu Latvijas tautsaimniecībai, atzina Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
 
5.sep
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta - Pārstāvju palāta - trešdienas vakarā atbalstīja likumprojektu, kas dos iespēju bloķēt bezvienošanās breksitu, bet noraidīja premjerministra un Konservatīvās partijas līdera Borisa Džonsona tūlīt pēc tam iesniegto priekšlikumu sarīkot pirmstermiņa vēlēšanas 15.oktobrī.
 
4.sep
Pēc nule kā piedzīvotās sakāves balsojumā par breksita stratēģiju, Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien aicinājis parlamentu balsot par pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu sarīkošanu 15.oktobrī.
 
4.sep
Lielbritānijas Pārstāvju palātas deputāti trešdien apstiprinājuši likumprojektu, kas ļaus steidzamības kārtā uzdot premjerministram Borisam Džonsonam pieprasīt breksita atlikšanu līdz 31.janvārim, ja vien parlaments nebūs apstiprinājis izstāšanās vienošanos vai arī atbalstījis bezvienošanās breksitu.