Brexit

12.nov
Lielbritānijas Konservatīvajai partijai ziedojuši deviņi Krievijas uzņēmēji, liecina slepenais britu parlamenta ziņojums par Krievijas iejaukšanos vēlēšanās, vēsta laikraksts "The Sunday Times".
 
7.nov
Trīs Lielbritānijas partijas - liberāldemokrāti, "zaļie" un "Plaid Cymru" - ceturtdien paziņojušas par vēlēšanu paktu, kura mērķis ir nodrošināt maksimāli daudz breksita pretinieku ievēlēšanu parlamentā.
 
5.nov
Lielbritānijas parlamenta deputāti otrdien kritizēja valdību, ka tā kavē ziņojuma publiskošanu par Krievijas iejaukšanos kampaņā pirms 2016.gada breksita referenduma, šādi cenšoties panākt, ka potenciāli kompromitējošas detaļas netiek izpaustas pirms 12.decembrī gaidāmajām parlamenta pirmstermiņa vēlēšanām.
 
4.nov
Laikrakstā Financial Times bija publicēta burvīga karikatūra. Tālā nākotnē – pilsētā, kurā ļaudis pārvietojas ar lidojošajiem šķīvīšiem, sarunājas divi personāži. Viens saka otram: «Mans tēvs stāstīja, ka viņš visu savu dzīvi ir bijis Breksita sarunu vedējs un viņa tēvs pirms tam arī.» Smieklīga un rūgta ironija.
 
3.nov
Breksita partijas vadītājs Naidžels Farāžs svētdien paziņoja, ka nekandidēs uz vietu Lielbritānijas parlamenta apakšpalātā 12.decembrī paredzētajās pirmstermiņa vēlēšanās, taču atbalstīs savas partijas kandidātus priekšvēlēšanu kampaņā.
 
2.nov
Lielbritānijas premjerministrs un Konservatīvās partijas līderis Boriss Džonsons piektdien noraidīja Breksita partijas priekšsēdētāja Naidžela Farāža un ASV prezidenta Donalda Trampa ierosinājumu, ka viņam vajadzētu veidot vēlēšanu aliansi ar Breksita partiju.
 
2.nov
Lielbritānijas Iekšlietu ministrija (Home Office) brīdina latviešus uzmanīties no krāpniekiem, kas par maksu piedāvā nokārtot "pēc-Brexit" pastāvīgā iedzīvotāja statusu jeb "settled-status". Viņi lielākoties reklamējas sociālajos tīklos, sevišķi mērķējot uz tautiešiem, kam ir sliktas angļu valodas zināšanas, vēsta LNT Ziņas.
 
31.okt
Dzīvesvietu Lielbritānijā reģistrējuši 57 600 Latvijas pilsoņu, informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs Jānis Beķeris.
 
31.okt
Eiropas Savienība nupat piekritusi pagarināt Lielbritānijas izstāšanās termiņu līdz 31. janvārim, kas nozīmē – nebeidzamais “Brexit” stāsts turpināsies arī nākamgad. “Betsafe” prognozē, ka Lielbritānijas izstāšanās varētu notikt līdz jūnija beigām. Šādu iespēju bukmeikeri novērtējuši ar 60% varbūtību.
 
30.okt
Lielbritānijas parlaments balsojumā otrdien atbalstīja pirmstermiņa parlamenta vēlēšanu rīkošanu 12.decembrī, šādi cenšoties rast izeju no politiskā strupceļa, kas izveidojies saistībā ar valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
29.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons plāno vēl šodien iesniegt jaunu priekšlikumu parlamentā par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 12.decembrī.
 
28.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirmdien akceptējis Eiropas Savienības (ES) piedāvātos breksita termiņa pagarināšanas nosacījumus.
 
28.okt
Eiropas Savienība(ES) piekritusi "Brexit" pagarinājumam līdz 31.janvārim, raksta britu raidsabiedrība BBC.
 
28.okt
Latvijas nostāja pret Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) termiņa pagarināšanu ir elastīga un esam gatavi dot jebkādu laiku, kurā panākt visas "Brexit" norisei nepieciešamās vienošanās, šorīt LTV "Rīta panorāmā" sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
24.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ceturtdien paziņojis, ka vēlas parlamenta atbalstu pirmstermiņa vēlēšanu izsludināšanai 12.decembrī, apsolot deputātiem, ja tie piekritīs, ilgāku laiku breksita vienošanās apspriešanai.
 
24.okt
Tāda breksita vienošanās, kas Ziemeļīrijā varētu tikt saprasta, ka tā apdraud Apvienoto Karalisti, var izraisīt nekārtības, brīdinājis Ziemeļīrijas policijas priekšnieks Saimons Bērns.
 
24.okt
Iespējamība, ka Apvienotā Karaliste no Eiropas Savienības izstāsies 31. oktobrī, būtiski sarukusi pēc tam, kad britu parlamenta vairākums atteicies izskatīt ar Brexit saistīto likumprojektu trīs dienu laikā. Premjers Boriss Džonsons atsaucis likumprojektu un paziņojis, ka tagad gaidīs ES lēmumu par izstāšanās termiņa pagarināšanu. Amatpersonas Briselē likušas saprast, ka tāds noteikti būs, taču pagaidām nav skaidrs, uz cik ilgu laiku. Ja Brexit tiks atlikts līdz nākamā gada 31. janvārim, britu valdība centīsies šajā starplaikā panākt jaunu parlamenta vēlēšanu sarīkošanu.
 
24.okt
Lielbritānijā var arī netikt īstenota iecere par desmit miljonu breksita piemiņas monētu izgatavošanu, jo trešdien Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis paudušas atbalstu breksita termiņa atlikšanai uz laiku pēc 31.oktobra.
 
23.okt
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons trešdien paziņoja, ka sagaidīs Briseles atbildi par Lielbritānijas lūgumu atlikt breksita termiņu, pirms lemt par tālākajiem soļiem.
 
23.okt
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) 31.oktobrī nav iespējama, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 

Rīgas namu pārvaldnieks