Brexit

Vakar, 18:42
Lielbritānijas parlamenta spīkers Džons Berkovs pirmdien paziņojis, ka valdība nevar pieprasīt trešo balsojumu par premjerministres Terēzas Mejas panākto "Breksita" vienošanos, ja tajā netiek izdarīti būtiski grozījumi.
 
Vakar, 8:20
Pagājušajā nedēļā Lielbritānijas parlamentā notika vairāki svarīgi balsojumi par nosacījumiem, ar kādiem Lielbritānijas izstāsies no ES. 12. martā notika balsojums par Lielbritānijas un ES parakstīto izstāšanās līgumu, kuru britu parlaments ar nelielu balsu pārsvaru jau otro reizi noraidīja. 13. martā notika balsojums par lēmumu izstāties no ES bez līguma.
 
17.mar
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja svētdien brīdinājusi parlamentu, ka gadījumā, ja tas neatbalstīs viņas "Breksita" vienošanos līdz ceturtdien gaidāmajam Eiropas Savienības (ES) samitam, pastāv iespēja, ka Apvienotā Karaliste neizstāsies no ES "vēl daudzus mēnešus vai pat vispār nekad".
 
16.mar
"Breksita" atbalstītājs Naidžels Farāžs sestdien sācis 14 dienu protesta gājienu, lai atbalstītu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).
 
16.mar
Arī pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) Apvienotā Karaliste paliks ciešs Latvijas sadarbības partneris, piektdien tikšanās laikā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes amatpersonām pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
15.mar
"Breksita" atbalstītājs Naidžels Farāžs plāno sestdien sākt 14 dienu protesta gājienu, lai atbalstītu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), bet šodien Anglijā atbalsta demonstrāciju "Breksitam" sarīkojuši zvejnieki.
 
15.mar
Eiropas Savienības (ES) līderi piektdien pieprasījuši no Lielbritānijas skaidrību par tās plāniem, pirms lemt par iespējamo "Breksita" atlikšanu.
 
15.mar
ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien asi kritizēja Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas darbību sarunās par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), sakot, ka šīs sarunas notikušas nemākulīgi un debates par "Breksitu" sašķeļ valsti.
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Terēzas Mejas priekšlikumu par "Breksita" atlikšanu.
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien ar 85 balsu lielu vairākumu noraidījis atkārtota "Breksita" referenduma rīkošanu.
 
14.mar
Latvija būs gatava to atbalstīt "Breksita" datuma pagarinājumu, ja būs skaidrs Lielbritānijas pamatojums, kāpēc un uz cik ilgu laiku tas tiek prasīts, kā arī, tiks ievērotas Eiropas Savienības (ES) līgumu saistības, norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM).
 
14.mar
Lielbritānijas parlaments ceturtdien balsos arī par atkārtota "Breksita" referenduma rīkošanu, paziņojis apakšnama spīkers Džons Berkovs.
 
14.mar
Lielbritānijas parlamenta deputāti ceturtdien balsos par to, vai lūgt Eiropas Savienību (ES) pagarināt izstāšanās termiņu no bloka, kas šobrīd ir paredzēta 29. martā.
 
13.mar
Lielbritānijas parlaments trešdien ar minimālu balsu pārsvaru nobalsojis pret izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
13.mar
Eiropas Savienības (ES) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien paudis šaubas, vai ir jēga atlikt Apvienotās karalistes izstāšanos no bloka, uzsverot, ka Lielbritānijas valdībai jāpamato šāds lūgums.
 
13.mar
"Brexit" process, visticamāk, nonāks līdz balsojumam par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) sarunu pagarināšanu, atzina Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) pētnieks Māris Andžāns.
 
13.mar
Lielbritānija samazinās importa tarifus gadījumā, ja valsts no Eiropas Savienības (ES) izstāsies bez vienošanās, un nepiemēros muitas pārbaudes uz robežas ar Īriju, trešdien paziņoja valdība.
 
13.mar
Pēc premjerministres Terēzas Mejas panāktās "Breksita" vienošanās atkārtotās noraidīšanas Lielbritānijas parlamentam trešdien jālemj, vai izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās.
 
12.mar
Lielbritānijas parlaments otrdien atkārtoti noraidījis premjerministres Terēzas Mejas panākto "Breksita" vienošanos.
 
12.mar
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka deputātiem jābalso par viņas panākto "Breksita" vienošanos, vai arī viņi riskēs ar Lielbritānijas palikšanu Eiropas Savienībā (ES).