Brexit

Vakar, 14:22
Eiropas Savienības (ES) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē trešdien brīdinājis, ka Lielbritānijai būs jāmaksā tā dēvētais izstāšanās rēķins arī tad, ja tā pametīs bloku bez vienošanās.

Vakar, 11:33
Japānas elektronikas uzņēmums "Sony Corp." pārvietos savu Eiropas galveno pārvaldes biroju no Lielbritānijas uz Nīderlandi, lai izvairītos no "Breksita" radītiem darbības traucējumiem, trešdien paziņoja kompānijas preses pārstāvis.

Vakar, 10:43
Latvija un Lielbritānija ir panākušas divpusēju vienošanos, ka arī gadījumā, ja Lielbritānija no Eiropas Savienības (ES) izstāsies bez vienošanās, tad līdz 29.martam likumīgi ieceļojušo otras valsts pilsoņu tiesības un statuss faktiskajā mītnes zemē arī pēc "Brexit" nemainīsies, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

22.jan
Britu mārciņas vērtība pret eiro un ASV dolāru pirmdien pieauga pēc Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas paziņojuma, ka viņa plāno atgriezties Briselē, lai apspriestu "Breksita" vienošanās izmaiņas.

21.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pirmdien paziņoja, ka plāno doties uz Briseli, lai runātu par iespējām mainīt ar Eiropas Savienības (ES) līderiem aizvadītajā mēnesī panākto "Breksita" vienošanos, neraugoties uz to, ka šī vienošanās ar lielu balsu pārsvaru aizvadītajā nedēļā britu parlamentā tika noraidīta.

21.jan
Eiropas Savienība (ES) pašreiz nevar sniegt atbildes uz jautājumiem par "Breksitu", paziņojis Eiropas Komisijas (EK) preses sekretārs Margaritis Shins.

20.jan
Valsts ieņēmumu dienests gatavojas sāpīgākajam Brexit scenārijam – izstāšanās no Eiropas Savienības marta beigās bez vienošanās. Tā kā Lielbritānija tad pēkšņi kļūst pat tā dēvēto trešo valsti ar attiecīgām muitas procedūrām, VID aplēsis, ka tam turpmāk būs nepieciešami papildus 48 jauni darbinieki, tā šovakar ziņo LNT TOP10.

20.jan
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" sarunu iznākuma ietekmi, kas šogad viens ir no centrālajiem notikumiem Eiropā, eksportējošie pārtikas ražotāji tuvākajā laikā, visticamāk, neizjutīs, komentējot nozīmīgākās tendences, kas šogad ietekmēs pašmāju pārtikas ražotājus, atzina "Cido grupa" pārstāve Inese Lielpinka.

20.jan
Lai gan līdzšinējās ciešās ekonomiskās attiecības starp Eiropas Savienību un Lielbritnāniju pēc tās izstāšanās no savienības kļūs vājākas, Latvijas Banka turpinās sadarbību ar Apvienoto karalisti zelta rezervju glabāšanā, tā ziņo LNT raidījums TOP10.

18.jan
Vairāki pazīstami vācieši piektdien Londonas laikrakstā "The Times" publicētā vēstulē mudina britus pārskatīt lēmumu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

18.jan
Nedēļa kultūrā neatšķiras no citām tai līdzīgām pēdējo gadu janvāra nedēļām. Tika nosaukti tās vai citas nozares gada balvu kandidāti, mūža balvu ieguvēji. Šoreiz kārta Lielajai mūzikas balvai un Purvīša balvai vizuālajā mākslā. Piešķirta Normunda Naumaņa balva kritikā. Grāmatnīcās parādījās pirmās šogad izdotās grāmatas. Teātri izziņoja biļešu tirdzniecību ziemas beigām un pavasara pirmajam mēnesim. Viss šķietami mierīgi, nekādas spriedzes, kaut neatrisinātie jautājumi pamazām gruzd gluži kā kūdra kaut kur purva dibenā. Nekad nevar zināt, kurā brīdī rimtums pārvērtīsies par troksni, bet to mediji parasti pietaupa bada laikiem, kad galīgi nav par ko vēstīt sabiedrībai.

17.jan
Lielbritānijas parlaments, kā sagaidāms, 29.janvārī pēc jaunām debatēm par valdības plānu un iespējamiem papildinājumiem atkal balsos par "Breksitu".

17.jan
Eiropas Savienības (ES) amatpersonas izskata plānus par "Breksita" atlikšanu līdz nākamajam gadam, Vācijai un Francijai dodot mājienus par iespēju pagarināt izstāšanās sarunas, ņemot vērā politiskās jukas Lielbritānijā, vēsta laikraksts "The Times".

17.jan
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pēc trešdien parlamentā izturētā uzticības balsojuma tikusies ar liberāldemokrātiem, Skotu Nacionālo partiju un Velsas partiju "Plaid Cymru", vienlaikus atzīstot vilšanos par to, ka lielākās opozīcijas partijas - leiboristu - līderis Džeremijs Korbins nav vēlējies piedalīties diskusijās.

17.jan
Pēc tam, kad Lielbritānijas parlaments neatbalstīja Eiropas Savienības piedāvāto līgumu par valsts izstāšanos no kopienas, Latvijai līdz ar visu ES atliek vien gaidīt, ar kādiem piedāvājumiem klajā nāks pati Lielbritānija. Kaut arī tas izmaksāšot vairāk, Latvija esot gatava arī tā dēvētajam smagajam Brexit.

16.jan
Pieaugot bažām par haotisku Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), Lietuvas valdība aicinājusi Apvienotajā Karalistē dzīvojošos tautiešus atgriezties no emigrācijas.

16.jan
Patlaban tiek gatavots dokuments, kas paredzēs nodrošināt Latvijā dzīvojošo un strādājošo britu pilsoņu tiesības pēc "Brexit", un Latvija sagaida, ka tādas pašas garantijas tiks sniegtas arī par Lielbritānijā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem,norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

16.jan
Risks, ka Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās, vēl nekad nav bijis tik liels, trešdien brīdinājis ES "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē.

16.jan
Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas sakāve otrdienas balsojumā par "Breksita" vienošanos bija smagāka, nekā vairums analītiķu iepriekš prognozēja.

16.jan
Jautājumā par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) jeb "Brexit" galvenais vārds pašlaik ir neskaidrība, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).