Brexit

24.mai
Eiropas Savienība (ES) piektdien paziņoja, ka Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas demisija neko nemaina attiecībā uz breksita vienošanos starp dalībvalstīm un Lielbritāniju.
 
24.mai
Piektdien, 24.maijā, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien paziņoja, ka 7.jūnijā atkāpsies no konservatīvās partijas un attiecīgi arī valdības vadītājas amata.
 
24.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien paziņoja, ka 7.jūnijā atkāpsies no konservatīvās partijas un attiecīgi arī valdības vadītājas amata.
 
23.mai
Lielbritānijas valdība ceturtdien atlikusi jūnija sākumā parlamentā iecerēto balsojumu par breksita likumprojektu.
 
21.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien ieguvusi valdības atbalstu izmaiņu izdarīšanai breksita līgumā, cerot beidzot iegūt parlamenta atbalstu.
 
19.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka tuvākajās nedēļās izteiks likumdevējiem "jaunu, spēcīgu piedāvājumu", lai panāktu viņu atbalstu breksita likumprojektam.
 
17.mai
Sarunas par izeju no breksita strupceļa starp Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas vadītajiem konservatīvajiem un opozīcijā esošajiem leiboristiem ir sevi izsmēlušas, piektdien paziņojis leiboristu līderis Džeremijs Korbins.
 
10.mai
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks novērtējis Lielbritānijas izredzes palikt Eiropas Savienībā (ES) uz 20 līdz 30%.
 
10.mai
Francija iebilst pret "atkārtotiem pagarinājumiem" Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības (ES), piektdien paziņoja Francijas prezidenta kancelejas amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.
 
7.mai
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas Lielbritānijā notiks neatkarīgi no tā, kāds būs rezultāts valdības sarunām ar opozīciju par iespējamo izeju no breksita strupceļa, otrdien paziņojis premjerministres Terēzas Mejas faktiskais vietnieks Deivids Lidingtons.
 
15.apr
Britu laikraksts "The Times" pirmdien publicējis paziņojumu par Apvienotās Karalistes demokrātijas nāvi, norādot, ka tā mirusi 2019.gada 29.martā 312 gadu vecumā.
 
13.apr
Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers cildināja Eiropas Savienību (ES) par breksita termiņa pagarināšanu, vienlaikus paužot cerību, ka Lielbritānija bloku varēs pamest pirms 23.maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām.
 
12.apr
Lielbritānijas valdība apturējusi ārkārtas gatavošanos bezvienošanās breksitam, ziņo britu mediji.
 
11.apr
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, pēc tam, kad viņai izdevies panākt breksita atlikšanu, ceturtdien mudināja parlamentu rast kompromisu par izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības (ES).
 
11.apr
ASV prezidents Donalds Tramps tviterī paudis nožēlu par Eiropas Savienības (ES) skarbo attieksmi pret Lielbritāniju.
 
11.apr
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien pieņēma pārējo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt "Breksitu" līdz, vēlākais, 31.oktobrim, lai novērstu haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau 12.aprīlī.
 
10.apr
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja trešdien paziņoja, ka vēlas tādu "Breksita" termiņa pagarinājumu, kas ļaus Lielbritānijai pamest Eiropas Savienību, tiklīdz tiks ratificēta izstāšanās vienošanās.
 
10.apr
Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien paziņoja, ka ir atvērta "Breksita" atlikšanai uz ilgāku laiku, nevis tikai līdz 30. jūnijam, kā to vēlas Londona.
 
10.apr
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi trešdien pulcējas Briselē, lai lemtu, vai apmierināt Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas lūgumu atlikt "Breksitu".
 
9.apr
Lielbritānijas parlaments otrdien atbalstījis Mejas lūgumu Eiropas Savienībai (ES) atlikt "Breksitu" līdz 30.jūnijam.