Brexit

12.jūl
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien publicētā intervijā paudusi nožēlu, ka pieļāva tika lielu polarizāciju breksita jautājumā un izvairījās no televīzijas debatēm pirms parlamenta ārkārtas vēlēšanām 2017.gadā.
 
9.jūl
Opozīcijā esošā Lielbritānijas Leiboristu partija otrdien pirmo reizi paudusi atbalstu vēl viena breksita referenduma sarīkošanai, norādot, ka šādā referendumā iestātos par valsts palikšanu Eiropas Savienībā (ES).
 
8.jūl
Lielbritānijas breksita ministrs Stīvens Bārklijs pirmdien mudināja Eiropas Savienību (ES) no jauna atvērt izstāšanās vienošanos, kas panākta ar premjerministri Terēzu Meju, lai izvairītos no graujošas bezvienošanās šķiršanās oktobrī.
 
26.jun
Bezvienošanās breksits Lielbritānijā bāzētajiem autoražotājiem varētu izmaksāt līdz pat 70 miljoniem sterliņu mārciņu (78 miljoniem eiro) dienā, ņemot vērā ražošanas kavējumus, otrdien brīdināja Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienība (SMMT).
 
25.jun
Uzvarētājs cīņā par Lielbritānijas Konservatīvās partijas līdera un valsts premjerministra amatu tiks nosaukts 23.jūlijā, otrdien pavēstīja Konservatīvā partija.
 
13.jun
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons ceturtdien pārliecinoši uzvarējis pirmajā balsošanās kārtā par Konservatīvās partijas līdera amatu.
 
12.jun
Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdinājusi Lielbritāniju, ka tai būs jāsedz sava daļa pašreizējā Eiropas Savienības (ES) budžetā pat, ja tā izstāsies no bloka bez vienošanās.
 
10.jun
Bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons solījis, ka Apvienotā Karaliste nemaksās 39 miljardu sterliņu mārciņu (44 miljardu eiro) tā dēvēto šķiršanās rēķinu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) gadījumā, ja viņš kļūs par premjerministru un ja netiks panākti labāki nosacījumi Lielbritānijas aiziešanai no bloka.
 
7.jun
Terēza Meja oficiāli atkāpusies no Lielbritānijas Konservatīvās partijas vadītāja un premjera amata, piektdien paziņoja konservatīvo likumdevēju ietekmīgā 1922.gada komiteja.
 
4.jun
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka Lielbritānija noslēgs "fenomenālu" tirdzniecības līgumu ar Savienotajām Valstīm pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), un uzslavēja britu premjerministres Terēzas Mejas nostāju breksita sarunās.
 
2.jun
ASV prezidents Donalds Tramps svētdien britu laikrakstā "The Sunday Times" publicētā intervijā paudis viedokli, ka Lielbritānijai vajadzētu izstāties no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanas, turklāt nemaksājot tā dēvēto šķiršanās rēķinu 39 miljardu sterliņu mārciņu (45 miljardu eiro jeb 50 miljardu ASV dolāru) apmērā.
 
29.mai
Lielbritānijas bijušajam ārlietu ministram un potenciālajam premjeres Terēzas Mejas pēctecim Borisam Džonsonam jāstājas tiesas priekšā saistībā ar pretrunīgajiem apgalvojumiem, kurus viņš izteica 2016.gadā breksita referenduma kampaņas laikā, trešdien vēsta vietējie plašsaziņas līdzekļi.
 
29.mai
Mokošais breksita process ir iedarbojies kā "vakcīna" pret propagandu, kas tiek vērsta pret Eiropas Savienību (ES), otrdien apgalvoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
 
27.mai
Lielbritānijas iekšlietu ministrs Sadžids Džavids pirmdien iesaistījies cīņā par premjerministra krēslu, kļūstot par devīto kandidātu uz amatu.
 
24.mai
Eiropas Savienība (ES) piektdien paziņoja, ka Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas demisija neko nemaina attiecībā uz breksita vienošanos starp dalībvalstīm un Lielbritāniju.
 
24.mai
Piektdien, 24.maijā, Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien paziņoja, ka 7.jūnijā atkāpsies no konservatīvās partijas un attiecīgi arī valdības vadītājas amata.
 
24.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien paziņoja, ka 7.jūnijā atkāpsies no konservatīvās partijas un attiecīgi arī valdības vadītājas amata.
 
23.mai
Lielbritānijas valdība ceturtdien atlikusi jūnija sākumā parlamentā iecerēto balsojumu par breksita likumprojektu.
 
21.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien ieguvusi valdības atbalstu izmaiņu izdarīšanai breksita līgumā, cerot beidzot iegūt parlamenta atbalstu.
 
19.mai
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja paziņojusi, ka tuvākajās nedēļās izteiks likumdevējiem "jaunu, spēcīgu piedāvājumu", lai panāktu viņu atbalstu breksita likumprojektam.