Brexit

10.jūl
Eiropadomes prezidents Šarls Mišels piektdien ierosināja izveidot piecu miljardu eiro rezervi neparedzētu breksita seku mīkstināšanai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs.
 
2.jūl
Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas pēcbreksita sarunas Briselē šonedēļ noslēdzās ātrāk, nekā bija plānots.
 
1.jūl
Eiropas Savienībai (ES) jāsagatavojas iespējamībai, ka pēcbreksita sarunas par turpmākajām attiecībām ar Lielbritāniju var beigties bez vienošanās, trešdien brīdinājusi Vācijas kanclere Angela Merkele.
 
29.jun
Pirmdien Briselē sākas nākamā kārta Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunās par abu pušu attiecībām pēc breksita.
 
18.jun
Eiropas Savienībai (ES) ir nepieņemami, ka Apvienotā Karaliste selektīvi izvēlas dažus politikas virzienus un cenšas panākt, lai pēc breksita tai būtu piekļuve vienotajam tirgum, tādu nostāju pieņemtajā rezolūcijā paudis Eiropas Parlaments (EP).
 
18.jun
Eiropas Parlaments (EP) nav gatavs atbalstīt "jebkādu" "Brexit" vienošanos, tā trešdienas EP plenārsesijas debatēs brīdinājuši vairāki deputāti, vērtējot sarunas par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas turpmākajām attiecībām.
 
12.jun
Lielbritānija piektdien oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
 
12.jun
Lielbritānija piektdien oficiāli noraidījusi iespēju pagarināt pārejas periodu pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).
 
3.jun
Lielbritānijas centrālā banka - Anglijas Banka - trešdien aicināja valstī strādājošās bankas gatavoties iespējami neveiksmīgām Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunām par abu pušu attiecībām pēc breksita.
 
2.jun
Otrdien atsākas Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas sarunas par abu pušu attiecībām pēc breksita, taču tās ievadījusi asa vārda apmaiņa, kāda pēdējās dienās bija vērojama starp Londonu un Briseli.
 
1.jun
Londonas mērs Sadiks Hans pirmdien aicinājis Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsonas valdību pagarināt pārejas periodu, kurā Lielbritānijai jāvienojas ar Eiropas Savienību (ES) par tirdzniecības attiecībām nākotnē.
 
24.apr
Eiropas Savienības (ES) breksita sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē piektdien paudis vilšanos par progresa trūkumu kārtējā sarunu kārtā par nākotnes attiecībām ar Lielbritāniju pēc tās izstāšanās no bloka.
 
15.apr
Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) amatpersonas trešdien vienojušās par trim jauniem tirdzniecības sarunu raundiem, sākot no nākamās nedēļas.
 
2.apr
Nav izslēgts, ka breksita pārejas periods tiks pagarināts, pieļauj ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).
 
5.mar
Pēc tirdzniecības sarunu pirmā raunda noslēguma Briselē Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas starpā saglabājas nopietnas domstarpības, ceturtdien sacīja ES breksita vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē.
 
24.feb
Lai cik regulāri Latvijas Ārlietu ministrija atgādinātu par nepieciešamību reģistrēties pastāvīgā vai pagaidu iedzīvotāja statusam Apvienotajā Karalistē, ļoti daudzi Lielbritānijā dzīvojoši Latvijas pilsoņi šo aicinājumu vai nu ignorē, vai atliek uz pēdējo brīdi. Šim statusam obligāti jāpiesakās līdz 2021. gada 30. jūnijam, ja cilvēks plāno savu dzīvi ilgstoši vai uz mūžu saistīt ar uzturēšanos Lielbritānijā. Pēc breksita pārejas perioda beigām Eiropas Savienības pilsoņiem statuss būs vajadzīgs, lai noīrētu mājokli, sāktu strādāt un saņemtu veselības aprūpes pakalpojumus par velti, kā arī saņemtu pabalstus vai pensiju.
 
22.feb
2020. gada 1. februārī plkst. 01.00 pēc Latvijas laika Apvienotā Karaliste izstājās no Eiropas Savienības. Vai ceļošanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem mainās dodoties uz Apvienoto Karalisti? Skaidro tūrisma aģentūra Kolumbs.
 
20.feb
Sākot ar nākamo gadu, Apvienotajā Karalistē stāsies spēkā jauna viesstrādnieku piesaistīšanas kārtība, kas par prioritāti nosaka augstas kvalifikācijas darbinieku ierašanos. Valdības plāns vēl jāapstiprina parlamentā, taču, ņemot vērā valdošo konservatīvo stabilo vairākumu apakšnamā, ar to lielām problēmām nevajadzētu būt. Likuma apstiprināšana gan varētu aizkavēties, ja Londona un Brisele nespēs vienoties par turpmākajām attiecībām un tiks pagarināts Brexit pārejas periods. Uz Eiropas Savienības valstu pilsoņiem, kuri jau pašlaik dzīvo un strādā Apvienotajā Karalistē, šīs pārmaiņas neattieksies, taču uzņēmēju aprindās ir bažas, ka reformas novedīs pie darbaspēka trūkuma vairākās būtiskās nozarēs.
 
18.feb
Lielbritānija nepieņems uzraudzību no Eiropas Savienības (ES) puses kā daļu no brīvās tirdzniecības vienošanās pēc breksita, pirmdien paziņoja Lielbritānijas breksita sarunu vadītājs Deivids Frosts.
 
12.feb
Līdz ar Apvienotās Karalistes (AK), kurā joprojām mācās un strādā Latvijai piederīgie, izstāšanos no Eiropas Savienības, nav skaidrs, vai un kā notiks abu pušu akadēmisko un profesionālo kvalifikāciju apliecinošo diplomu atzīšana. Vai process, kas jau tagad Latvijā ir fragmentēts, sadrumstalots un dārgs, – kļūs vēl sarežģītāks?