Sestdiena, 30.septembris

redeem Elma, Elna, Menarda

arrow_downwardLatvija līgo!

Līgo svētki jau izsenis tikuši svinēti plašā pulkā, arī kopā ar kaimiņiem. Viens no saulgriežu svinību ticējumiem pat vēsta – Līgo vakarā jārunā ar kaimiņiem, tad visu gadu nebūs jāstrīdas. Tuvojoties Līgo, “Bonava Latvija” eksperti dalās padomos, kā caur svētku simboliem un tradīcijām uzlabot vai vēl vairāk stiprināt tik vērtīgās kaimiņu būšanas saites.
18.jun LifeHacks.lv
Pēc pusotra mēneša svinēsim vasaras saulgriežus. Cilvēki jau laicīgi cenšas atrast/rezervēt svinēšanai piemērotu vietu pie dabas. Bet, ak vai, tās cenas....
15.mai tautaruna.lv
Lai gan joprojām nav radīts viens "brīnumlīdzeklis" paģiru ārstēšanai, ir dažādi veidi kā atvieglot nākamās dienas nelāgās sajūtas, ja svētkos tā pavairāk nācies baudīt alkoholiskos dzērienus.
1.jan LifeHacks.lv
Sestdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra būs +18..+27 grādi Kurzemē un +27..+32 grādi pārējā Latvijā, līdz ar to daudzviet tiks pārspēts 2.jūlija karstuma rekords, prognozē sinoptiķi.
2.jūl 2022 Ziņu aģentūra LETA
Alkohola lietošana ir cēlonis vairāk nekā 60 dažādām hroniskām slimībām un akūtiem stāvokļiem, norādīts Veselības ministrijas informatīvajā bukletā. Tiesa, tas nenozīmē, ka ikviens, kas lieto alkholu, saslims ar kādu no šīm slimībām. LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" skaidroja, kā alkohols iedarbojas uz organismu.
26.jun 2022 tautaruna.lv
Jāņu dienā policija reģistrējusi trīs laupīšanas un sešas zādzības no mājokļiem, informē Valsts policija.
25.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Aizvadītajā diennaktī slimnīcās ar apdegumiem nogādāti trīs vīrieši, informē Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD).
25.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Izmēģini kādu no šiem līdzekļiem, kas palīdzēs uzlabot veselību un mazinās paģiras. Veselības portāls "Health" apkopojis dažādu uztura un veselīga dzīvesveida ekspertu ierosinājumus, kas palīdzēs "savākties" pēc svētkiem.
25.jun 2022 LifeHacks.lv
Viena no jestrākajām līgošanām Līgo naktī bijusi Vecpiebalgā pie Alauksta. Tur pusnaktī drosminieki devās pat pliko skrējienā, vēsta "TV3 Ziņas".
24.jun 2022 Portāls nra.lv
Jāņos alus ir viens no svarīgākajiem elementiem, kaut lietojams ar mēru. Taču var gadīties, ka svētku dunā pa rokai nav pudeļu attaisāmā. Nebēdā, daudzi citi sadzīves priekšmeti var noderēt šim uzdevumam.
24.jun 2022 LifeHacks.lv
24. jūnijā vārda dienu Latvijā svin nedaudz vairāk kā 47 000 Jāņu. Jānis Latvijā joprojām ir visizplatītākais vārds, tomēr pēdējos 20 gados tā popularitāte mazinās, vēsta lsm.lv. 
24.jun 2022 Portāls nra.lv
Lielāko Rīgas tirdzniecības centru darba laiki Līgo dienā trešdien, 23.jūnijā, mainīsies, bet Jāņos ceturtdien, 24.jūnijā, vairums tirdzniecības centru būs slēgti.
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Piektdien, 24.jūnijā, Latvijā gaidāms sauss, saulains un karsts laiks, prognozē sinoptiķi.
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Arī Līgo svētku brīvdienās, no 23.jūnija līdz 26.jūnijam, iedzīvotāji varēs saņemt valsts apmaksātu medicīnisko palīdzību, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
24.jun 2022 Ziņu aģentūra LETA
Visiem zināms fakts: kas Līgo naktī dodas papardes ziedu meklēt, tas vēl pirms 1. aprīļa tiks pie mazuļa. Papardes zieda meklēšana ir viena no aizraujošākajām Līgo nakts nodarbēm, turklāt, ja citā laikā puiša un meitas nozušana papardēs būtu nosodāma rīcība, tad Līgo naktī tā visos laikos ir bijusi pilnīgi legāla un attaisnojama.
24.jun 2022 Daiga Stokenberga
Latvietis Gundars Kalve karo Ukrainā un palīdz aizsargāt valsti no okupantiem. Viņš drīzumā dosies atpakaļ uz mājām, jo Kalves saimniecībā sācies ražas novākšanas laiks. Savukārt Juris Ulmanis Ukrainas brīvprātīgajiem pievienosies jau drīzumā, vēsta LTV raidījums "Panorāma".
23.jun 2022 Portāls nra.lv
“Šajā laikā, ejot pļavā, svarīgi izturēties ar cieņu pret katru zālīti un katru stiebriņu, jo plūcēju ir daudz. Tikpat svarīgi ir arī atcerēties par indīgajiem un īpaši aizsargājamajiem augiem, kurus noteikti nedrīkst izmantot ne vainagu darināšanā, ne uzturā. Tāpēc, ja ir šaubas par kādu no pļavā atrodamajiem augiem, labāk to atstāt pļavā,” stāsta farmaceite Laila Zālīte.
23.jun 2022 LifeHacks.lv
Piedāvājam vairākas Līgo dziesmas izlases
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Sagaidot vasaras saulgriežus un svinot latviešu gadskārtas svētkus Līgo, varam pieredzēt īpaši skaistas dabas ainavas, krāšņas debesis un miglas peldes pļavās. Lai notvertu īstos svētku mirkļus vairs nav nepieciešama profesionāla kamera - galvenais, lai viedtālrunis ir pie rokas.
23.jun 2022 Portāls nra.lv
Lieliska ziņa alus cienītājiem: izrādās, ka mazās devās tas ne tikai nav kaitīgs, bet arī veselīgs.
23.jun 2022 tautaruna.lv