Ieviešam eiro

27.okt
Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad deviņos mēnešos strādāja ar 213,1 miljona eiro peļņu, kas ir par 8,1% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.
 
26.okt
Komisija šodien pieņēma tiesību akta priekšlikumu, lai zibmaksājumus euro valūtā darītu pieejamus katram iedzīvotājam un uzņēmumam, kam ir bankas konts ES un EEZ valstīs. Priekšlikuma mērķis ir nodrošināt, ka euro zibmaksājumus visā ES ir iespējams veikt par pieņemamu cenu, drošā veidā un bez šķēršļiem, vēsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.
 
12.okt
Latvijas vēlētāju balsojums par partiju “Jaunā Vienotība” deva atļauju izkrāpt no valsts 36 miljonus eiro, bet to apsaimniekošana kopā ar vācu lieluzņēmumu “Siemens” var nepatikt ASV, kuru lieluzņēmums “General Electric” kļuva par cietēju no ASV pilsoņa Krišjāņa Kariņa mahinācijām.
 
20.sep
Šodien valdība atbalstīja 20,4 miljonu eiro piešķiršanu atbalstam mājsaimniecībām apkures izdevumu kompensēšanai.
 
5.sep
Eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru pirmdien samazinājusies līdz jaunam zemākajam līmenim kopš 2002.gada decembra saistībā ar Krievijas paziņojumu pagājušajā nedēļā, ka tā tehnisku problēmu dēļ neatsāks gāzes piegādi pa cauruļvadu "Nord Stream".
 
23.aug
Eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru otrdien samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš 2002.gada saistībā ar bažām par eirozonas iespējamu nokļūšanu recesijā.
 
22.aug
Eiro vērtība pirmdien atkal nokritusies zem ASV dolāra vērtības.
 
5.aug
Latvijā pagājušajā gadā 22,9% mājsaimniecību ikdienas izdevumus sedza ar lielām grūtībām vai ar grūtībām, kas ir par 4,3 procentpunktiem mazāk nekā 2020.gadā, kad šādu mājsaimniecību īpatsvars bija 27,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
 
21.jūl
Kādēļ tik ļoti nokrities eiro kurss, bet ASV dolārs nostiprinājies, kam tas ir izdevīgi – uz šiem un citiem jautājumiem atbildes mēģina rast Vācijas “Deutsche Welle” (DW) multimediju portāls www.dw.com.
 
18.jūl
Latvijas Bankā šogad pirmajā pusgadā apmainītas latu naudaszīmes kopumā 433 100 latu (616 200 eiro) vērtībā, vēsta Latvijas Banka.
 
15.jūl
Jau labu laiku publiskajā telpā norisinās diskusijas par iespējamo atteikšanos no 1 un 2 centu monētām, noapaļojot maksājamo summu pakalpojumu sniegšanas vietās. 2022. gada februārī veiktās aptaujas dati liecina, ka 51% aptaujāto atbalsta šo monētu izņemšanu no apgrozības, savukārt 43% iedzīvotāju uzskata, ka tās apgrozībā būtu atstājamas, raksta portāls "liepajniekiem.lv".
 
13.jūl
Eiro vērtība trešdien pirmo reizi kopš 2002.gada decembra kļuva mazāka par ASV dolāra vērtību.
 
12.jūl
Eiro vājuma negatīvā ietekme pārsniedz pozitīvos aspektus, tostarp zems eiro kurss var veicināt inflāciju, lai gan tas šobrīd nav svarīgākais cenu kāpumu veicinošais faktors, atzina banku analītiķi.
 
12.jūl
Eiro kurss otrdien tuvojās paritātei ar ASV dolāra kursu, pieaugot bažām par iespējamo recesiju eirozonā.
 
12.jūl
Eiro vērtība otrdien pirmo reizi kopš 2002.gada samazinājās līdz ASV dolāra vērtībai.
 
8.jūl
Eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru piektdien samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš 2002.gada saistībā ar bažām par eirozonas iespējamu nokļūšanu recesijā.
 
5.jūl
Eiro vērtība attiecībā pret ASV dolāru otrdien samazinājusies līdz zemākajam līmenim kopš 2002.gada saistībā ar bažām par eirozonas iespējamu nokļūšanu recesijā.
 
1.jun
No nākamā gada Horvātija kļūs par 20. Eiropas Savienības dalībvalsti, kas būs ieviesusi Eiropas vienoto valūtu – eiro. Eiropas Komisija paziņojusi, ka Horvātija atbilst visiem kritērijiem, lai ieviestu eiro. Starp Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā (ES) un eiro ieviešanu pagāja gandrīz 10 gadi, un tieši tāpat tagad būs Horvātijai, ziņo portāls "LSM.lv".
 
28.mar
Vidējās stundas darbaspēka izmaksas Latvijā pērn bija 11,1 eiro, kas ir krietni zemāks līmenis nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas departamenta "Eurostat" pirmdien publiskotie dati.
 
4.mar
Valsts ieņēmumu dienests (VID) Covid-19 krīzes skartajiem nodokļu maksātājiem līdz ceturtdienas, 3.marta, vakaram atbalsta maksājumos pārskaitījis 85,54 miljonus eiro, informēja VID pārstāvji.