Referenduma atskaņas

2.sep
Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) atbalsta Latvijas Televīzijas (LTV) piedāvājumu līdz šī gada beigām LTV7 lineārās televīzijas apraidē nodrošināt ziņu raidījumu krievu valodā un padziļināti vērtēs atsevišķas kabeļtelevīzijas operatoru platformās retranslējamas sabiedrisko mediju mazākumtautību platformas programmas izveidi, informēja LTV komunikācijas speciāliste Anita Jansone.
 
2.sep
No Kijevas Centrālās dzelzceļa stacijas, kur piestāj autobuss no Borispoles lidostas, līdz rezervētajai viesnīcai ir aptuveni pusotra kilometra. Jau Rīgā, skatoties kartē, ir nolemts šo attālumu iet ar kājām. Tomēr realitātē viss izskatās nedaudz citādāk kā mājās, pētot karti, un pēc nelielas maldīšanās kādam pretimnācējam, gadus četrdesmit vecam, padruknam, vienkārši ģērbtam vīrietim jautāju, kā aiziet līdz Olimpiskajam stadionam, kurš ir tuvākais orientieris meklētās viesnīcas tuvumā.
 
24.aug
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien nolēma atteikt opozīcijas politiķa Alda Gobzema partijai "Likums un kārtība" (LK), kas ierosināja sākt parakstu vākšanu referendumam par vakcinācijas brīvprātības noteikšanu Satversmē.
 
29.jūl
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lūgs juristu un ministriju viedokļus saistībā ar Saeimas deputāta Alda Gobzema partijas "Likums un kārtība" (LK) rosinājumu sākt parakstu vākšanu referendumam par vakcinācijas brīvprātības noteikšanu Satversmē.
 
19.jūl
16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā  likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu jeb referendumu Par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē.
 
12.jūl
Saeimas deputāts Aldis Gobzems (LK) ir nosūtījis Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) iesniegumu, rosinot sākt parakstu vākšanu referendumam par vakcinācijas brīvprātības noteikšanu Satversmē.
 
30.okt 2020
Jaunzēlandes vēlētāji referendumā ir atbalstījuši eitanāzijas legalizāciju, bet nav atbalstījuši marihuānas legalizāciju izklaides nolūkā, liecina šo referendumu provizoriskie rezultāti, par kuriem piektdien paziņoja šīs valsts vēlēšanu komisija.
 
16.okt 2020
Saeimas vairākums šodien noraidīja opozīcijas deputātu vairākus ierosinājumus aptuveni trīs reizes samazināt parakstu skaitu, kas nepieciešams referenduma rosināšanai tādās situācijās, kurās Saeima nebūs atbalstījusi šo parakstītāju rosināto likumprojektu vai Satversmes grozījumu projektu.
 
29.sep 2020
Kā jau tas tika prognozēts, astoņus gadus pēc izmaiņām tautas nobalsošanas organizācijas regulējumā, Latvijā nav noticis neviens referendums. Saeimas opozicionāri iecerējuši lauzt šo tendenci, atkal grozot likumu. Koalīcija tik straujām izmaiņām nevēlas piekrist, taču diskusija par referendumu organizēšanas kārtības atvieglošanu varētu tikt sākta.
 
9.jūl 2020
Latvijā dzīvojošie Krievijas valstspiederīgie pirms referenduma par grozījumiem kaimiņzemes konstitūcijā tika pakļauti informatīvajai kampaņai, pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis.
 
7.jūl 2020
Vairums Latvijā dzīvojošo Krievijas pilsoņu referendumā pārliecinoši atbalstījuši Krievijas konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam palikt pie varas vēl divus pilnvaru termiņus, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā apkopotie dati.
 
3.jūl 2020
Oficiāli paziņots, ka uz nedēļu ilgušo balsošanu kopā ieradušies 67,97% balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem 77,92% balsojuši par konstitūcijas grozījumiem jeb atļauju tagadējam Krievijas Federācijas prezidentam Vladimiram Putinam 2024. gadā piekto reizi izvirzīt savu kandidatūru prezidenta amatam.
 
2.jūl 2020
Vairums Igaunijā dzīvojošo Krievijas pilsoņu referendumā atbalstījuši Krievijas konstitūcijas grozījumus, kas ļaus prezidentam Vladimiram Putinam palikt pie varas vēl divus pilnvaru termiņus.
 
2.jūl 2020
Krievijas neatkarīgā vēlēšanu novērotāju organizācija "Golos" ("Balss") ceturtdien paziņojusi, ka Krievijā notikušais referendums par grozījumiem konstitūcijā nav noritējis godīgi un notikusi krāpšanās.
 
7.mai 2020
Jaunā koronavīrusa izraisītā krīze un tās seku mīkstināšanai aizsāktās tālmācības programmas varētu būt labs pamats pilnīgai pārējai uz mācībām valsts valodā. Šāda nostāja saklausāma Izglītības un zinātnes ministrijas un politiķu atbildēs Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas sūdzībai par to, ka mācību TV kanālā "Tava klase" trūkst satura mazākumtautību valodās.
 
14.feb 2020
. Šodien noslēgsies kopš 16.janvāra notiekošā parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par saskaņā ar Saeimas opozīcijas pieprasījumu apturētajiem likumu grozījumiem, kas paredz izmaiņas pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.
 
12.feb 2020
"Latviešu meitenes nekad neejat strādāt uz "Meta" veikaliem, jo agri vai vēlu jums palūgs aiziet," ierakstu portāla sudzibas.lv iesāk Linda, kura apgalvo, ka uzņēmumā valdot "slikta attieksme pret latvietēm".
 
1.feb 2020
Kāda sieviete paudusi neizpratni par redzēto veikala stendā. Pircēja uzskata, ka bērnu grāmatas latviešu valodā ir gaužām maz, salīdzinot ar pieejamo literatūru krievu valodā.
 
29.nov 2019
Kopš 15.novembra, kad sākās parakstu vākšana par referenduma ierosināšanu 13.Saeimas atsaukšanai, par šo iniciatīvu portālā "Latvija.lv" elektroniski parakstījušies vismaz 40 000 cilvēki.
 
27.nov 2019
Vērojot pēdējās nedēļas norises, izskatās, ka dažiem Latvijas redzamākajiem politiķiem pēcpusē ir iesprausta petarde, degaukla aizdedzināta un tie joņo pa politisko skatuvi cerībā, ka drudžainais skrējiens apdzēsīs degauklas liesmas. Nedēļas laikā tika savākta teju vai ceturtā daļa no parakstiem, kas nepieciešami, lai iedarbinātu Saeimas atlaišanas procedūru.