Referenduma atskaņas

14.aug
Tieslietu ministrija (TM) strādā pie Divvalodības ierobežošanas likumprojekta, kas ierobežotu krievu valodas lietošanu darba vietās un publiskās vietās, portālam "Delfi" pavēstījis tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).
 
3.aug
Šodien "Latvijas vīru biedrība" sāk atkārtotu parakstu vākšanu par ģimenes definīcijas referenduma ierosināšanu, informē Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Krastiņa.
 
29.jūl
Šodien noslēdzas parakstu vākšana referenduma ierosināšanai par Satversmes grozījumiem par ģimenes definīciju, un sagaidāms, ka nepieciešamo parakstu skaitu savākt nebūs izdevies.
 
14.jun
Otrdien mikroblogošanas vietni Twitter pamatīgi satricinājis uzņēmuma "Laima" komentārs.
 
5.jun
Sabiedrībā aizvien apspriež jautājumu, kas skar izglītību tikai latviešu valodā, analizēts tiek līdzšinējais bilingvālās izglītības modelis. Kāda skolotāja dalās sarunā, kāda bijusi ar saviem audzēkņiem.
 
2.jun
Dānijā trešdien notikušajā referendumā vairākums dalībnieku pārliecinoši atbalstījuši atteikšanos no līdzšinējām izņēmuma tiesībām nepiedalīties Eiropas Savienības (ES) kopīgās aizsardzības politikas īstenošanā, liecina provizoriskie rezultāti.
 
1.jun
Dānijā trešdien notiek referendums par atteikšanos no līdzšinējām izņēmuma tiesībām nepiedalīties Eiropas Savienības (ES) kopīgās aizsardzības politikas īstenošanā.
 
1.jun
Pašlaik stāsts par sabiedrisko mediju televīzijas kanālu krievu valodā ir beidzies, intervijā "Latvijas Avīzei" atzīmējusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekle Sanita Upleja-Jegermane.
 
14.apr
Iespējams, būs jārīko referendums, lai Latvijas sabiedrība lemtu par Uzvaras parkā padomju armijai veltītā pieminekļa demontāžu, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" uzsvēra tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).
 
12.apr
„Es uzskatu, ka tam atbalstam, ko mēs sniedzam mediju pasaulei – vai nu atbalsts komercmedijam vai sabiedriskam medijam – tam ir jākalpo Latvijas iedzīvotājiem,” runājot par nepieciešamību pēc jauna televīzijas kanāla krievu valodā, TV24 raidījumā visai mīklainu viedokli izteica Saeimas deputāte Vita Anda Tērauda („Attīstībai/Par”). Izrādās, kaut kādi „mēs” sniedz atbalstu mediju pasaulei, līdz ar to tiem jākalpo „Latvijas iedzīvotājiem”, kuri, spriežot pēc deputātes teiktā, visi ir krievi.
 
28.feb
Baltkrievijas režīms paziņojis, ka svētdien tā sarīkotajā referendumā apstiprināti valsts konstitūcijas grozījumi, kas dod iespēju diktatoram Aleksandram Lukašenko pagarināt valdīšanas laiku.
 
27.feb
Latvijas neatzīst Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko neleģitīmā režīma rīkoto referendumu un jebkādus tā rezultātus, teikts Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) izplatītajā paziņojumā.
 
19.feb
Valsts prezidents Egils Levits ir apturējis ostu likuma grozījumu publicēšanu, dodot iespēju mēģināt par šo jautājumu sarīkot referendumu.
 
11.feb
2012.gada 18.februārī notikusī tautas nobalsošana jautājumā par to, vai krievu valodai piešķirt otras valsts valodas statusu, deva vajadzīgo grūdienu amatpersonām un politiķiem, lai steigšus tiktu veikti darbi Latvijas kā nacionālas valsts un tās konstitucionālās identitātes nostiprināšanai, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.
 
10.feb
Krievu valoda nav jāatbīda otrajā plānā – skolēniem jānodrošina brīva izvēle, kādu svešvalodu izvēlēties kā otru. Šādu viedokli pauž 13. Saeimā ievēlētā bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece Evija Papule un bijusī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.
 
1.feb
Šveicē tiks rīkots referendums par to, vai vakcinācijai būtu jābūt obligātai, un ja atbalstu gūs pilsoņu iniciatīva, aizliegta tiks visa veida obligātā vakcinācija, ne tikai pret Covid-19.
 
22.okt 2021
Jaunā Rīgas teātra režisors Alvis Hermanis sniedzis interviju igauņu portālam "Postemees", kurā atklāti paudis viedokli par demokrātiju Latvijā, daļu no intervijas latviski publiskojis portāls puaro.lv.
 
13.okt 2021
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien uz otro lasījumu atbalstīja Vietējo pašvaldību referendumu likuma projektu, kas noteiks referendumu ierosināšanas un norises kārtību, informēja parlamenta Preses dienestā.
 
9.okt 2021
Latvijā gandrīz 40 procentiem iedzīvotāju krievu valoda ir dzimtā vai arī tā ir sarunvaloda ģimenē. Tā ir nākamā lietotākā valoda aiz latviešu valodas.
 
8.okt 2021
Vēl joprojām, 30 gadus pēc neatkarības atgūšanas, krievu valodas zināšanas tiek nepamatoti pieprasītas darba tirgū, konferencē "Valoda - tas ir darbības vārds. Valsts valoda 21.gadsimta Latvijai" uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits, norādot, ka šī problēma ir jāatrisina valstij un tā nedrīkst būt gļēva.