Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardDarbs un darba tiesības

Rīgas satiksme (RS) lepojas, ka viņu komandu veido daudz profesionālu darbinieku, un aicina pievienoties jaunus kolēģus. Uzņēmums ir izstrādājis plašu motivācijas programmu un piedāvā citus bonusus, lai pateiktos strādājošajiem par viņu lojalitāti, labi paveiktu darbu un stiprinātu komandas garu. Lai arī šobrīd uzņēmumā strādā vairāk nekā 4100 darbinieku, RS turpina piesaistīt darbiniekus un aicina darbā šoferus, kontrolierus un tehniskos darbiniekus, kā arī labprāt atver savas durvis praktikantiem.
18.okt 2017 Zane Kārkla
Mūsdienās darba devēji savā komandā vēlas redzēt cilvēkus «orķestrus» – personas, kas ir fleksibli, spēj būt organizēti, prot prioritizēt darbus, ar augstu motivāciju strādāt efektīvi, kuri ir patstāvīgi, ar analītisku domāšanu. Šādi cilvēki kļūst arvien vērtīgāki.
18.okt 2017 Līga Nestere
Darba aizsardzības jautājumi bieži vien tiek uztverti formāli, taču tas ir tikai līdz brīdim, kad uzņēmumā ierodas kontrolējošās iestādes pārstāvji vai noticis nelaimes gadījums. Situācijas, kad uzņēmumu vadītāji vēršas pēc palīdzības pie kompetentiem speciālistiem, ir dažādas, bet visbiežāk tad, ja radusies kāda problēma.
18.okt 2017 Daiga Stokenberga
SIA Rīgas ūdens nepārtraukti pilnveido iekšējos procesus, lai nodrošinātu efektīvu organizatorisko struktūru un optimālu darbinieku skaitu uzņēmuma stratēģisko mērķu sasniegšanai. Patlaban uzņēmuma 18 struktūrvienībās strādā 770 darbinieku. No tiem 514 jeb 67% ir vīrieši un 256 jeb 33% sievietes. Salīdzinoši augstais vīriešu īpatsvars darbinieku struktūrā ir skaidrojams ar nozares specifiku, kas nosaka augstu tehnisko profesiju īpatsvaru.
18.okt 2017 Ingars KĻAVIŅŠ
Farmācijas uzņēmums, akciju sabiedrība Grindeks ir viena no lielākajiem darba devējiem Latvijā. Pērnā gada aptaujā Top darba devējs ražošanas sektorā Grideks atzīts par trešo iekārojamāko darbavietu. Un ne velti, jo te tiek nodrošinātas visas sociālās garantijas, tiek maksāti dažādi pabalsti un ir virkne arī citu labumu.
18.okt 2017 Aisma Orupe
Dzelzceļnieks ir viena no profesijām, kas saistās ar paaugstinātiem riska faktoriem, tāpēc tālākizglītība, drošības jautājumi un sistemātiska zināšanu atjaunošana un jaunu iemaņu gūšana ir viena valsts akciju sabiedrības Latvijas dzelzceļš prioritātēm. Darbam nepieciešamo papildapmācību un dažādus kursus koncerna darbiniekiem īsteno VAS Latvijas dzelzceļš Profesionālās tālākizglītības iestāde LDz Mācību centrs. No nākamā gada LDz Mācību centrs plāno uzsākt arī darba vidē balstītu profesionālo dzelzceļnieku apmācību.
18.okt 2017 Daiga Stokenberga
Kompānija FN-SERVISS pirms 15 gadiem ir dibināta ar vīziju palīdzēt Latvijā veidot cilvēkam drošu vidi darbā un Latvijā kopumā, lai mājās un darbavietās cilvēki justos droši un zinātu, kā rīkoties ārkārtas situācijās.
18.okt 2017 Daiga Stokenberga
VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ir darba devējs vairāk nekā 1300 darbiniekiem visā Latvijā, tomēr, neskatoties uz to, ka darbu veikšanas nepieciešamība, nodrošinot ceļus caurbraucamus, var rasties jebkurā diennakts laikā un jebkādos laika apstākļos, uzņēmumā ir salīdzinoši maza kadru mainība – darbs ir grūts un ļoti atbildīgs, kas liecina, ka ceļinieks nav tikai profesija vai ieņemamais amats, bet savā ziņā dzīvesveids un pārliecība.
18.okt 2017 Zane Puķe
Kaitīgi un veselībai nedraudzīgi darba vides riska faktori (trokšņi, putekļi, vibrācijas, pārslodze, vienveidīgas kustības, stress u.c.) ir sastopami jebkurā profesijā. Taču darba devēju un ņēmēju vidū ne visi to izprot un pievērš tam pienācīgu uzmanību. Bet šādai attieksmei sekas var būt bēdīgas: nelaimes gadījumi un ielaistas arodslimības. Piemēram, pērn Latvijā tika reģistrēti vairāk nekā 1800 nelaimes gadījumu, bet pirmreizējo arodslimnieku skaits pārsniedza 1300.
18.okt 2017 Līga Nestere
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā informācija liecina, ka šogad Latvijā reģistrēti 7522 ugunsgrēki, kuros cietuši 306 cilvēki, bet bojā gājuši 57, tajā skaitā trīs nepilngadīgie. Statistika ir ļoti nežēlīga! Vai tiešām nav iespējams to mainīt?
18.okt 2017 Daiga Stokenberga
Kravas automobiļa vadītājs, pavārs, betonētājs, namdaris, palīgstrādnieks – šīs ir šā brīža top 5 profesijas, kurās visaktīvāk ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) starpniecību darba devēji cenšas atrast strādājošos. Kopumā patlaban NVA Vakanču portālā ir reģistrēti vairāk nekā 11 000 darba piedāvājumu. Tas ir divas reizes vairāk, salīdzinot ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu (oktobra sākumu). Kopumā šī gada 9 mēnešos darba devēji NVA bija reģistrējuši 55 293 vakances.
18.okt 2017 Līga Nestere