Visinteresantākie TOP

7:45
Parasti maltītes palīdz "uzpildīt bāku" jeb atjaunot enerģiju. Tomēr daži pārtikas produkti var izdarīt tieši pretējo. Portāls "Glavred" nosaucis 7 produktus, kuri mums var atņemt enerģiju.
 
18.apr
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
18.apr
Sākoties gada siltajam periodam, aizvien vairāk laika pavadīsim pastaigājoties, braucot ar riteni, dodoties piknikā un baudot citas aktivitātes. Tāpēc ir svarīgi nodrošināties, lai mājas aptieciņa tiktu papildināta ar sezonai nepieciešamajiem medikamentiem, aprūpes līdzekļiem un citām svarīgām un sezonai aktuālām lietām. Vairāk par to, kam tieši pavasarī un vasarā obligāti jābūt mājas aptieciņā, stāsta sertificētā farmaceite Mārīte Šukele.
 
17.apr
Gads ierobežojumu zīmē ir pagājis un mēs esam mainījuši ne tikai savus ikdienas paradumus, bet arī garderobi. Vakarkleitas, augstpapēžu kurpes, smokingus un biznesa uzvalkus izkonkurējuši ērtāki mājās valkājami apģērbi un sportiskām aktivitātēm piemēroti tērpi.
 
16.apr
«Man ir svarīgi, lai man būtu interesanti, būtu mērķis un lai tas būtu izaicinošs. Sākot kaut ko jaunu profesionālajā jomā, lielākoties mani motivē tieši izaicinājuma sajūta – apziņa, ka nebūs garlaicīgi,» saka uzņēmuma «H. A. Brieger» (kosmētikas produktu «Dzintars» ražotnes») vadītāja Anastasija Udalova.
 
14.apr
Līdz ar pavasara sezonas sākumu, arvien vairāk cilvēku ikdienā izvēlas pārvietoties ar videi draudzīgiem transportlīdzekļiem.
 
14.apr
Brīdī, kad prātā ienāk doma, ka vēlamies ar kaut ko panašķēties, nereti pirmais, ko gribam ir čipsi. Tie ir kraukšķīgi, taukaini un garšīgi. Nav nekāds brīnums, ka sākot ar tiem našķēties, ir viegli apēst veselu paku. Tas ir iemīļots našķis ļoti daudziem cilvēkiem. Bet vai esi padomājis par to, kas notiek ar tavu organismu pēc tam, kad esi apēdis veselu čipsu paku?
 
13.apr
Iekaisuma procesi organismā rodas kā atbilde uz traucēkļiem tā normālai darbībai. Ja dažas slimības, vīrusa infekcijas vai ievainojumus ir grūti novērst, tad, kas attiecas uz uzturu, to vienmēr ir iespējams pielāgot, izslēdzot produktus, kas izraisa iekaisumu. "Econet" nosaucis produktus, kuri rada hronisku iekaisumu organismā.
 
13.apr
Vairāku uzdevumu vienlaicīga veikšana nenodrošina tādu pašu kognitīvo elastību jeb spēju kvalitatīvi uztvert informāciju, kā fokusēšanās tikai uz vienu lietu reizē.
 
12.apr
Iestājoties pavasarim, nereti jūtams nogurums, ir vērojama izteikta miegainība un nervozitāte. Organisms ir iztērējis pērn uzņemtos resursus un tam nepieciešamas papildu rūpes. Viens no veidiem, kā parūpēties par ķermeni, ir dabīgi atbrīvot to no liekā – ziemā uzkrātajiem toksīniem un sārņiem – ar attīrošo tēju palīdzību. Tās ieteicams dzert kursa veidā – 3–4 nedēļu garumā. Farmaceite Laila Zālīte skaidro, kāda ir šo tēju iedarbība un kā tās pareizi lietot.
 
11.apr
Šīs nedēļas laikā lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
11.apr
Pastiprinātu nogurumu pēc ziemas perioda izjūt ne viens vien – iekšējie vitamīnu resursi iztērēti, saules trūkst, ikdienas steigā nav laika padomāt par savu labsajūtu. Mēdz teikt, ka šādu pavasara nogurumu izraisa novājināta imunitāte. Veselam cilvēkam, kurš ievēro veselīgu dzīvesveidu, gan vajadzētu justies labi jebkurā gadalaikā, taču nav noslēpums, ka pirms Jaunā gada daudzi laižas “ziemas miegā” – sportiskās aktivitātes paliek novārtā, un vēsā laikā cepti kartupelīši raisa vairāk omulības nekā svaigi dārzeņi. Tāpēc pavasarī jāpieliek mazliet vairāk pūļu labsajūtas atjaunošanai. Labā ziņa – tas ir vienkārši izdarāms un neprasa lielus ieguldījumus, atklāj uztura speciāliste Lizete Puga.
 
10.apr
Kas zirnekļu zīdam kopīgs ar bruņu vestēm? Kā virtuālās realitātes rīki var izglābt cilvēka dzīvību? Kā t-krekls var koriģēt mūsu stāju? Šie ir tikai daži no Latvijā radīto “deep-tech” jeb zinātnē bāzēto jaunuzņēmumu izstrādātajiem risinājumiem, kuriem ir potenciāls izmainīt mūsdienu un nākotnes medicīnu.
 
10.apr
Vērts redzēt, dzirdēt, izlasīt: Vasks, Poga un Sirmais, Zandere un Kirjuša, Uškāns un Nakagava
 
8.apr
«Labsajūtas formula dzīves laikā katram cilvēkam mainās un, iespējams, pat daudzkārt. Arī es dažādos dzīves posmos esmu izdzīvojusi «dažādas dzīves», bet manas prioritātes nav mainījušās, tās tikai samainījušās vietām,» saka sievišķīgi šarmantā uzņēmēja, skaistumkopšanas salona «BBbinnija» vadītāja Binnija Ārberga.
 
4.apr
Kad dzirdam runas par kosmosa izpēti, tad droši vien vispirms domājam par zondēm, robotiem, satelītiem, astronautiem, lidaparātiem, dažādiem mērinstrumentiem un tamlīdzīgi. Lai kas tas arī būtu, šķiet, ka tam ir maz sakara ar Zemi, tās iemītniekiem un to labklājību.
 
3.apr
Jaunākās pavasara modes tendences ļoti ir ietekmējis pandēmijas laiks un attālinātā darba, mācību vide.
 
3.apr
Ik nedēļu apkopojam piecus Neatkarīgās lasītākos rakstus, šoreiz trīs mēnešu laikā lasītākos rakstus ne tikai latviešu valodā, bet arī angļu valodā. Tā kā TOP 5 lasītākie raksti latviešu valodā un angļu valodā atšķiras, tas ļauj saprast, kādi notikumi, problēmas un tēmas interesē angliski lasošos.
 
3.apr
Šā gada pirmajos trīs mēnešos lasītākie Neatkarīgās raksti – intervijas, komentāri, izpētes raksti un lasāmgabali par visdažādākajām tēmām.
 
2.apr
Vērts redzēt, dzirdēt: Kupčs un Veismanis, Mence un Ešenvalds, Martinovs un Prudāne, Paukštello un Siksna